ФОТО: Пукна срам во Хрватската национална телевизија кога гледач напиша „Ништо од сексот Зоране“

Хрватски гледач бил креативен во искажувањето на своето незадоволство.
Во поштенското сандаче на хрватската јавна телевизија пристигнала необична разгледница од незадоволен гледач, упатено на главниот метеоролог, Зоран Вакула.
 

-Зоране, онаа вечер кога рече дека ќе биде претежно ведро, одведов една Германка на плажа. Паѓаше дожд. Ништо од сексот Зоране. Отсега ќе го слушам Никола Викиќ-Топиќ, се надевам дека си среќен Зоране- напишал незадоволник кому времето очигледно му го расипало излегувањето, а потпирањето на прогнозата, не дало добри резултати-пренесува РТЛ.

ВИДЕО: Танцов на Хрватска свадба ќе ве насмее до слози

Хрватите важат за добри танчери, со фин стил, но пред неколку дена осамна едно видео кое е контраст на претходно споменатото.
На интернет осамна снимка од една свадба во Хрватска, која се шири со неверојатна брзина и засмејува бројни луѓе.

Имено, целата претстава се случува во доцните часови, па се претпоставува дека танцовите чекори на веселиот гостин, се мотивирани од алкохол.

На социјалните мрежи има бројни коментари, а некои го споредија и со Траволта, па дури и дека го надминал.

Погледнeте и уверете се:
 


Ples na svadbi by lolmids

(ВИДЕО) Бабата која ја спасуваат спасувачи од гумен фламинго стана хит на интернет

Оваа бабичка си купила гума за пливање во форма на Фламинго - истата популарна гума која модните блогерки ја форсираат цело лето 2017 на социјалните мрежи, а потоа приредила вистинско шоу на плажата, кое сега откако е снимено на драго срце го гледа и се смее целиот свет. Долго време ѝ требало за удобно да се смести во гумата, а веќе во следниот момент ги гледаме спасувачите како се движат накај неа...

Популарно