ВИДЕО: Си купил NIKE патики за 12 евра, но стигнало ова - изненадувањето следи

Кинески фабрики, продавници и сајтови на големо продаваат брендирана фалс роба, но законот ги гони.

Сепак Кинезите најдоа начин како да продаваат брендирана роба, без никој да не се посомнева дека се работи за фалсификат.

За куќата секогаш да ви биде богата: 10 народни верувања за привлекување пари!

1. Кога ќе позајмувате пари и барате покачување

Покачувањето треба да го барате во среда за време на денот. Не позајмувајте пари на пријателите и познаниците во вторник. Како што се верува, наутро треба да давате и земате заем, затоа што било какви операции со пари кои ги извршувате навечер водат во пропаст. Обидете се никогаш да не барате заем, а често давајте пари на оние кои од вас бараат бидејќи така ќе ги програмирате да ви се вратат на друг начин.

2. Платата треба да преноќи

За парите кои сте ги заработиле да ја засакаат вашата куќа, оној ден кога ќе ја добиете платата немојте да трошите ниту денар. Целата сума, според верувањето, треба да преноќи во вашиот дом.

3. Што не се позајмува на соседите

На соседите не треба да им позајмувате леб или сол бидејќи паричната сигурност може да го напушти вашиот дом.

4. Куќни правила за полн буџет

Пари нема да има ако ги чистите трошките со рака.

5. Кога џебовите носат пари

Џебовите од облеката која виси во орманот наполнете ги со метални и книжни пари. Парите не сакаат скинати џебови или испаднати копчиња.

6. Старо верување за метлите

За во куќата да има пари, метлата треба да ја поставите со дршката надолу.

7. Направете триаголник од 10 денари

Во најмалата преграда од паричникот чувајте банкнота од 10 денари свиткана во триаголник. Исто така, во паричникот треба да постои и среќна монета - први заработени пари или добиени од добар човек. Таа монета не треба да ја трошите - таа е талисман на финансиската сигурност. Во спротивно, парите може да се налутат и да не доаѓаат до вашите раце.

8. Чување монети

Никогаш не го чувајте паричникот празен, во него нека има барем по некој денар. Сите пари мора со главната страна да бидат свртени кон газдата.

9. Не крадете туѓа среќа

Добиените пари на коцка, нечесно заработени, најдени или искинати, не носат среќа и затоа не треба да ги задржувате во вашиот паричник. Поделете ги со сиромашните или брзо потрошете ги.

10. Чувајте крупна банкнота

Во куќата или станот година дена треба да чувате крупна банкнота, која ќе се наполни со вашата енергија и ќе почне да привлекува пари.

ФОТО: Каде летуваат најбогатите?

Дестинацијата за летен одмор зависи од друштвото, желбите и секако од буџетот. Доколку имате неограничен буџет, каде би оделе? Ова се  5-те најскапи места во светот.

Villa Bellissima Vi, Тоскана

800 Години старата вила во руралната средина на Тоскана, која во скоро време била реставрирана од познатата фамилија Сиенезе. Оваа вила располага со 22 апартмани распоредени во 4 различни куќички. Гостите уживаат во формална трпезарија, гранд пијано, а исто така располагаат со театарска соба со кино, библиотека, бар и соба за тестирање на вина. Исто така и се наоѓа и базен и теретана, спа, терен за тенис и баскет. Еднодневно престојување е $ 19.570.

Hugh Hefner Sky Villa, Palms Casino, Лас Вегас

Последни кои престојувале од познатите биле Кание Вести и Т-Паин, овој апартман кој е околу 840 квадрати е моделиран по познатиот Playboy Mansion со 3 спални, ротирачки кревет, тераса со надворешен базен и приватна спа соба, сервис со батлер, маса за покер и комплетен “мокар” бар, приватен стаклен лифт и џакузи од $ 700.000. За едно ноќевање ке треба да одвоите $ 40.000.

Nygard Cay, Бахами

Зашеметувачкиот приватен остров нуди 10 соби, 2 базени, неколку лизгалки на вода, аквариум, 5 џакузија, 40 метарска јахта со 2 соби, терени за тенис, кино за 24 гости и концертна сала од 3.000 квадратни метри која е “накитена” со стаклен плафон. Исто така доколку ви е потребно возило за островот располага со 2 Хамера. Познати кои престојувале овде биле Опра, Шон Конери, Роберт ДеНиро и поранешниот претседател на Америка Џорџ Буш. Доколку се одлучите да летувате тука, островот располага со приватен Боинг 727 кој може да ве земе од каде и да сте во светот. Едно ноќевање е $47.000.

Necker Island, Британски Девствени Острови

Изграден од Сер Ричард Брансон, овој остров е лоциран на северот од Британските Девствени Острови. Островот е целиот како ресорт со 60 вработени и располага за вкупно 28 гости. Сместувањето е во 6 Бали Куќички (секоја со 1 спална) и Темпл Куѓа која е дом на Ричард Брансон. Сите соби имаат приватни луксузни бањи. Располага со секој спорт кој може да ви текне што се изведува на вода, пространи базени, фенси забави, казино ноќи, скари на плажа и преку 200 фламингоси. Ноќевање чини $ 52.000.

Royal Penthouse, Hotel President Wilson, Женева

Еден од најексклузивните апартмани во светот Ројал Пентхаус е сместен во хотелот President Wilson во Женева. Овој елегантен апартман од 1800 метри квадратни го окупира целосниот 8-ми спрат на хотелот и е типичен спрат за Кралски Семејства. Поседува 12 спални соби со 12 приватни бањи, трпезарија за 26 особи, приватен лифт, соба со билјард, салон, библиотека, соба за обезбедување и приватен фелиодром на врвот на хотелот. Скоро секоја соба од овој Пентхаус има поглед на Женевското езеро и Алпите па дури и од купатилата. Приватноста и обезбедувањето е на високо ниво. Сигурноста вклучува и непробојни стакла на сите прозори, панично копче, сеф за повеќе луѓе како и армирани врати, одличен за сместување на познати лица од шоубизнисот, политичари кои бараат комплетна приватност. Не можете да најдете полуксузен апартман од овој на целиот свет. Едно ноќевање би ве чинело $ 81.000.

Секој ден пие сперма, го зголемила IQ до 220 и сега е член на МЕНСА

Дваесетишестгодишната Алиша Френклин станала член на „Менса„ откако освоила 154 поени на тестот.

Долго време барала алтернатива , за тоа како да зголеми нивото на интелигенција, па изгледа дека пред три недели тоа и успеало.

Нејзината интелигенција ( IQ ) се зголемила за 65 за само 13 месеци и тоа само поради едно нешто. Таа вели дека секојдневно пиела свежа семена течност. Тестот покажал дека нејзината интелигенција значајно се зголемила.

Нејзините резултати од тестот со 220 поени ги надминало Стивен Хокингс, Ајнштајн  и Да Винчи.

via GIPHY

Семената течност содржи повеќе од 200 протеини и неколку корисни витамини и минерали, вклучувајќи и витамин Ц, калциум, хлор, лимонска киселина, фруктоза,млечни киселини,магнезиум, азот, фосфор, калиум, натриум, витамин б12 и цинк.

Исто така содржи кортизол, пролактин, мелатонин, и серотонин.

Овој состав ве прави отпорни на стрес и ви го подобрува расположението.

Популарно