(ФОТО 18+) Ники Минаж ја стави в џеб Ким Кардашиан, сними мега скандалозна фотографија

Ова е мега-скандалознаа фото-сесија на 35-годишната раперка. Кариерата на Ники Минај започна во август 2009 година кога потпиша договор со продуцентот Лил Вејн и под неговата рака излезе Money Money, пишува life.ru.

 

A post shared by Barbie® (@nickiminaj) on

Таа исто така глумеше во неколку филмови, а за ноемвриското издание на магазинот People се појавија овие фотографии што ја симнаа риалити ѕвезда Ким Кардашиан од тронот.

 

Wanna Minaj? @papermagazine 🧐👅 photos by @ellenvonunwerth #BreakTheInternet edition

A post shared by Barbie® (@nickiminaj) on

 

👀👅 #SheForKeeps 🦄

A post shared by Barbie® (@nickiminaj) on

ГАЛЕРИЈА: Целиот календар на „Пелистерка“ со жешки макеоднски спортистки

Веќе објавивме неколку фотографии од знимањето на календарот за 2018 година на „Пелистерка, а сега го имаме целиот. 

На календарот се Берна Шерифовска (џудо), Дрита Ислами (атлетика), Едина Муса (кошарка), Елена Чуркоска (кајак), Ивана Јанкова (одбојка), Катерина Николовска (велосипедизам), Леана Таќи (тријатлон), Марија Божиновска (боди-билдинг), Милјана Ристиќ (маратон), Наташа Андонова (фудбал), Нина Ѓорѓевиќ (карате), Стефани Тодорова (кикбокс).

ФОТО: Пелистерка соблече 12 згодни македонски спортистки за новиот календар

Уште еден секси календар на „Пелистерка“. За новата 2018 година „соблекоа“ 12 македонски спортистки, сите најуспешни во своите дисциплини. Наташа Андонова, Едина Муса, Дрита Ислами....и уште девет првенки во своите спортови ги покажаа идеалните, неодоливи спортски тела од кои машката публика ќе трепери 12 месеци.

На овие фотографии ја гледате конечната верзија на месецот чиј заштитен лик ќе биде Наташа Андонова, како и кошаркарката Едина Муса и џудистката Берна Шерифовска. Целосниот календар, со 12-те фотографии ќе биде соопштен утре, на прес-конференција во хотел „Мериот“ во 11 часот.

Извор: sport1.mk

Популарно