Најбогатите српски ѕвезди:Колку тежат Цеца, Брена, Лукас...?

Најголемие српски естрадни ѕвезди, своите сметки никогаш нема јавно да проговорат за своите сметки во банките, но на сајтот „Celebrity net worth“ се објавени податоци кои покажуваат колку пари заработиле пејачите во текот на кариерата.

Аца Лукас

Иако не постојат точно податоци колку финансиски тежи Аца Лукас, на сајтот стои информацијата дека пејачот во текот на 2017 година заработил милион долари.

Лепа Брена

Според податоците југословенската легенда тежи дури 16 милиони долари.

Шабан Шаулиќ

Шаулиќ има заработено 20 милиони долари, а во текот на успешната кариера кралот на фолк музиката има објавено 30 албуми.

Драгана Мирковиќ

Драгана Мирковиќ поседува дури 30 милиони долари богатство. Нејзината слава ги премина границите на Србија, па таа е голема ѕвезда и во Бугарија и Романија. Има своја телевизија, а нејзиниот сопруг е познат бизнисмен.

Цеца Ражнатовиќ

Најголемата српска ѕвезда тежи неверојатни 80 милиони долари. На сајтот се наведува дека популарноста на Цеца не престанува да расте од 1988 година од нејзиното само појавување на сцената, а таа досега има објавено 15 студиски албуми.

Стопена од срeќа: Свекрвата и напиша на Тамара специјална посвета на Фејсбук!

На денешен ден пред две години семејствата Димитровски и Тодевски имаа голем повод за славење – свадбата на Тамара и Александар.

Сите велат дека времето лета брзо, а така е и за Тамара и Мачка кои беа во фокусот на медиумите на овој ден кој како да беше вчера. Кружеа многу фотографии, коментари и честитки, а денес на истиот датум на Тамара и Мачка прва им честита среќната баба на Хана, односно мајката на Александр, а свекрвата на Тамара.

-Среќна годишнина мили мои, уште многу години да се заедно, напиша баба Софија и посветата ја дополни со бакнежи и срценца.

За дополнително да ја израдуваат, пејачката и нејзиниот сопруг пред неколку дена ја однесоа Хана кај баба во Гевгелија, па заеднички прославија за проодувањето на малата принцеза и нејзината крштенка.

За овие две години брачен живот, младите сопружници го добија најубавиот подарок – Хана, а што друго освен уште една ваква среќа би можеле да посакаат за себе!

(ФОТО) Каква мачка: Ќерката на Цеца се соблече во бикини, а сите мораа да ја погледнат неколку пати!

Ќерката на Цеца Ранатовиќ, Анастасија отпатува на одмор во Кипар и таму ја покажа својата совршена линија.

Анастасија се фотографирала во бикини и фотографијата ја прикачила на Инстаграм, и ги воодушевила сите нејзини обожаватели.

ФОТО: Која македонската водителка вози ваков луксузен автомобил?

Таа го имаше тоа задоволство да ужива во возењето на Порше 911.

Водителката Елена Стефановска се пофали пред обожавателите дека имала прилика да ужива во неповторливото искуство во возењето на Порше 911.

Облечена во искинати пантолони со војнички дезен и црна маичка, на Елена одлично и стои возењето во овој луксузен автомобил.

Популарно