На што мислат жените кога мастурбираат?

Мастурбацијата е се повеќе прифатена кај жените отколку порано и истата станува нормална активност. Дознајте кои се мислите кои ги има секоја жена додека мастурбира.

1. Дали ја заклучив вратата?

Сигурно ја заклучила, но стравот од тоа да биде фатена жената ја тера да провери на кваката околу 5 пати дали истата е заклучена.

2. Можеби порно филм би помогнал

Доколку стимулација и вибратор не се доволни за да се постигне задоволство, жените секако знаат да пуштат порно филм и да се возбудат на секс сцени или сепак не…

3. Дефинитивно ќе треба да ја разработам фантазијата

Ова е следната мисла која ја има секоја жена додека мастурбира бидејќи свесна е дека нејзината фантазија може многу повеќе да и помогне да достигне задоволство отколку вештачки секс на порно филм.

4. Се чувствувам виновно што замислувам друго момче

Не постои девојка која го нема помислено ова додека мастурбира, но тоа е во ред се додека не ви го признае тоа.

5. Ако ме прекине некој сега, ќе го убијам

При крајот на чинот односно чувството дека врвот на задоволството конечно ќе го достигне жената би можела да изреагира бурно доколку ја прекинете во тој момент.

6. Толку беше?

Сето тоа само за неколку секунди згрчување и ослободување на сексуалната енергија.

7. Што ќе ми е секс со маж?

Откако ќе заврши со мастурбација, жената среќна и задоволна се прашува воошто за што и служел мажот цел живот кога цела работа може да ја заврши сама побрзо и подобро од него.

Како да препознаете нимфоманка?

Дефиниција за нимфоманија е : Претерана желба за постојани сексуални односи. Поимот се однесува исклучително за жени. Истиот потекнува од грчкиот израз кој во буквален превод значи “женска лудост”. Тоа значи дека се работи за жени кои лудуваат за секс и кои се сексуални зависнички.Во медицинскиот речник оваа појава се објаснува како синдром на постојана сексуална возбуда (Persistent Sexual Arousal Syndrome, PSAS), а оваа дијагноза официјално постои од 2001 година кога за прв пат бил образложен клинички случај на нимфоманија.

Како да ја препознаете нимфоманката?

Се вели дека нимфоманките се посебен вид на девојки. Но, како да разликувате нимфоманка од жена која едноставно ужива во сексот и не е зависна од истиот? Едноставно. Можеме да речеме дека љубителката на сексот се буди со помисла на секс и заминува на одмор. Нимфоманките пак се будат и заспиваат со секс. По правило, нимфоманките не се способни за долга и стабилна врска, освен ако партнерот е способен да ги задоволува нивните желби, кои понекогаш не се баш едноставни. Главната окупација во животот им е сексуалното задоволство, што може да има негативни последици по останатите области од животот. На пример, нема длабоки чувства, сексот станува безличен, иако често доживуваат оргазам , сексуалните активности можат да бидат досадни и веќе не нудат вистинско задоволство. Ваквите жени се хиперсексуални, а активност која им носи најголемо задоволство е секс или мастурбација.

Дали сите порно ѕвезди се нимфоманки?

Не! Порно индустријата ја пласира идејата за жени кои се сексуално ненаситни. Веројатно , повеќето мажи спомнувајќи го зборот нимфоманка, веднаш замислуваат некоја како Џени Џејмсон, но вистината не е ни приближно таква. Траба да се одвојат порно глумиците од вистинските нимфоманки. Филмските нимфоманки глумат исклучиво за потребите на филмот, додека пак вистинските нимфоманки со нимфоманијата живеат од ден во ден. Можеби во порно индустријата ќе се најде и некоја вистинска нимфоманка, но, главната причина за таква работа и понатаму се парите и желбата за слава, а не задоволувањето на сопствените сексуални желби. На женското лице од порно филмовите, ретко се гледа вистинско уживање, она што пак е главна поента на нимфоманските сексуални односи.

Дали нимфоманките се само измислени од мажите?

Постојат мислења дека изразот нимфоманија е измислен од мажите и тоа само од една причина: Да го заштитат своето его. Мажите со големи сексуални потреби, се сметаат за страствени и уживаат во реномето –љубовџии, а жените кои покажуваат поголема сексуалност од просечниот маж, се доживуваат како закана, како нешто речиси незамисливо, поради што со леснотија се прогласуваат за нимфоманки. Истото го прават и мажите со потешкотии со ерекцијата, кои за да го сокријат своето чувство на срам и страв, лесно го употребуваат зборот нимфоманка.

Вака ќе препознаете дека таа сака да спие со вас

Според тврдењата, можно е мажот да препознае ситуација во која жената покажува дека е заинтересирана за секс. Говорот на нејзинотот тело може да ви открие дали таа е желна да се впушти во секс со вас.

Дише подлабоко

Ако жената е возбудена и желна за секс, нејзиното дишење станува подлабоко.

Ги ниша колковите

Ако забележите дека вашата девојка/жена ги ниша колковите, можеби ве повикува да го оставите телевизорот и да преземете иницијатива и времето да го потрошите на нешто поинтересно.

Ве допира

Вие гледате фудбал, но таа седнува покрај вас и нежно ве допира по раце или нозе. Сака да привлече внимание, но не сака тоа да го каже гласно.

Започнува разговор

Познато е дека добар разговор меѓу партнерите и тоа како е добар афродизијак.

ВИДЕО: Секс пред публика на кров на факултет

Загреан пар студенти се препуштил на страстите на кровот на факултетот, но притоа целосно заборавиле дека неколкумина колеги може да ги видат од околните прозорци.

Не нивна несреќа, еден од студентите на Универзитетот во Њу Саут Велс, зел мобилен телефон и нивната страсна размена на нежности ја снимил.

Сепак, тој не е единствен случај, затоа што и други колеги набљудуваат, навиваат и аплаудираат, но тоа не ги спречи во намерата да ја завршат својата акција до крај.

Еден од снимателите одлучил да се качи по скалите и парот да го сними одблизу, дури тогаш сфатиле дека не се сами, но повеќе не им беше до сексот.

Популарно