Лепа Брена првпат прозборе за лошата болест: Се плашев дека ќе умрам!

Фолк дивата Лепа Брена досега немаше храброст да прозбори за стресот кој го преживеа пред неколку години кога и било кажано дека може да се разболи од канцер.

Пејачката првпат прозборе колку и бил стресен тој период и како го преживеала тоа.

За ова првпат зборувам. Во 2010 година имав операција на јајниците, Мојот доктор Саша Љубиќ ми кажа да направам еден тест, на кој се покажа дека има големи шански да добијам рак на дојка. Тумор – маркер тогаш беше проширен и итно отидов на операција на циста на јајници. Секако, не кажав нипто за тоа, но беше стресен период за мене, изјави Брена.

Иако веднаш започнала да живее по новите правила, стресот бил голем, па досега пејачката немаше храброст да зборува.

Стопена од срeќа: Свекрвата и напиша на Тамара специјална посвета на Фејсбук!

На денешен ден пред две години семејствата Димитровски и Тодевски имаа голем повод за славење – свадбата на Тамара и Александар.

Сите велат дека времето лета брзо, а така е и за Тамара и Мачка кои беа во фокусот на медиумите на овој ден кој како да беше вчера. Кружеа многу фотографии, коментари и честитки, а денес на истиот датум на Тамара и Мачка прва им честита среќната баба на Хана, односно мајката на Александр, а свекрвата на Тамара.

-Среќна годишнина мили мои, уште многу години да се заедно, напиша баба Софија и посветата ја дополни со бакнежи и срценца.

За дополнително да ја израдуваат, пејачката и нејзиниот сопруг пред неколку дена ја однесоа Хана кај баба во Гевгелија, па заеднички прославија за проодувањето на малата принцеза и нејзината крштенка.

За овие две години брачен живот, младите сопружници го добија најубавиот подарок – Хана, а што друго освен уште една ваква среќа би можеле да посакаат за себе!

(ФОТО) Каква мачка: Ќерката на Цеца се соблече во бикини, а сите мораа да ја погледнат неколку пати!

Ќерката на Цеца Ранатовиќ, Анастасија отпатува на одмор во Кипар и таму ја покажа својата совршена линија.

Анастасија се фотографирала во бикини и фотографијата ја прикачила на Инстаграм, и ги воодушевила сите нејзини обожаватели.

ФОТО: Која македонската водителка вози ваков луксузен автомобил?

Таа го имаше тоа задоволство да ужива во возењето на Порше 911.

Водителката Елена Стефановска се пофали пред обожавателите дека имала прилика да ужива во неповторливото искуство во возењето на Порше 911.

Облечена во искинати пантолони со војнички дезен и црна маичка, на Елена одлично и стои возењето во овој луксузен автомобил.

Популарно