ФОТО: Жешко на Ролан Гарос - Линдзи Вон покажа се

Како што големиот тениски Грен слем турнир „Ролан Гарос“ се ближи до крајот, ни пристигнуваат едно по едно изненадувања. Меѓутоа, за најновиот скандал во Париз не е заслужен никој од светот на тенисот, туку една скијачка.

Линдзи Вон (32), некогашниот светски првак во алпско скијање, во друштво на нејзиното момче Кенет Смит го посетила Отвореното првенство во Париз, и тоа во какво издание! Таа се појавила, благо речено, во несоодветна комбинација – во тесна темносива деколтирана блуза и свилено здолниште со неверојатно длабок шлиц.

Било тешко да се гледа Линдзи како се бори со облеката која самата ја одбрала, па прашање е колку видела од она што се случуваше на теренот помеѓу Стен Вавринка и Енди Мареј. Сепак, таа не запрела тука, туку во исто издание гостувала и во познатата емисија „Гем, сет, меч” кај поранешниот тенисер Матс Виландер.

(ВИДЕО) Сопругата на Тоти ја шокираше јавноста: Уште се тресам по бакнежот

Легендарниот Франческо Тоти можеше да остане без сопругата.

Манекенката Белен Родригез, која работи и како водителка во Италија, зад себе има слвен порно филм со некогашниот дечко Тобијас Бланко, а подоцна беше во врска и со Марк Бориело, италијанскиот напаѓач.

Сега е во центарот на вниманието поради Илари Бласи, сопругата на Тоти која во реалното шоу „Големиот Брат“ ја бакна Белен.

„Уште се тресам. Сакав да трае подолго“, истакна сопругата на Тоти на која бакнежот се чини и се допадна.

Белен во моментов е во врска со италијански мотоциклист, додека Тоти со Бласи има син и две ќерки.

(ВИДЕО) Комедија во Босна: Целиот тим седна на терен незадоволен од судењето, а противниците даваа голови!

Во првата фудбалска лига во БиХ беше видена неверојатна ситуација на натпреварот помеѓу Звјезда и Босна.

Звјезда на крајот славеше со 3:0, а последните два гола ги постигна откако противниците седнаа на теренот. Имено, играчите така протестираа поради одлуката на судијата да покаже црвен картон на еден фудбалер од нивниот тим.

Протовничкиот тим ја искористи ситуацијата и ја наполни празната мрежа. Погледнете!

Да се знае кој е шампион: Надиграна Барселона во Скопје!

Европскиот шампион Вардар оствари голема победа против Барселона (27:24) и остана непоразен после пет кола во Лигата на шампиони оваа сезона.

Вардарци беа подобри на теренот во поголемиот дел од мечот, иако Барселона подобро го започна натпреварот и поведе со 2:0. Набрзо европскиот шампион ги презеде работите во свои раце и стигна до предност од 11:6, а на одморот Вардар замина со предност од 16-12.

Во второто полувреме Вардар покажа зрелост и продолжи да го држи нивото на игра, „црвено-црните“ не и дозволија на Барселона во ниту еден момент да се врати во игра.

Високата предност сепак придонесе мало опуштање во финишот кога Вардар заработи три исклучувања, но немаше време за нешто повеќе па конечниот резултат гласеше 27-24.

Вуко Борозан со шест и Хорхе Македа со пет гола беа најефикасни во составот на Вардар. Арпад Штербик одново беше во главна улога со 14 одбрани.

Популарно