ФОТО: Јелена Џокович ги „затна“ сите хејтери на Ноле

Кога Новак Ѓоковиќ беше најдобар во свет тогаш го воздигнуваа до небо, сега кога не е во најдобра форма и кога поминува низ тешки моменти и моменти на слабост, сето она добро се заборава и тргнуваат безмилосните критики.

Голем број на луѓе како едвај да го дочекаа овој момент и на интернет да почнат со негативни коментари и критики на сметка на исхраната Новак и избор на тренери, а многумина за неговите порази ја обвинуваат неговата сопруга Јелена која е 6- ти месец бремена.

Сепак, личноста која покажа дека и кога губи и кога победува Новак за неа е прв и единствен, и маж и спортист и човек, тоа е токму таа, Јелена Ѓоковиќ.

Додека корисниците на интернет се потсмеваа, правеа шеги, го критикуваа и го осудуваа, Јелена на својот Instagram профил објави фотографии од Ноле со опис: “Колку го сакам овој човек”

“Мојата љубов … Колку сум јас среќна”, стои во описот на другата фотографија на нејзиниот профил на Instagram, со која покажа дека, како и секогаш, таа е најголемата поддршка на нејзиниот сопруг, и кога губи и кога победува.
 

(ФОТО) Ријана и милијардерот Хасан се кријат под чадор додека излегуваат од хотел во Лондон

Очигледно изјавите на Крис Браун не можат да ѝ наштетат на среќата со милијардерот Хасан Џамел.

Хасан упорно се обидуваше да ја сокрие и заштити Ријана:

Долго време немавме видено тазе фотки од парот, а папараците конечно ги уловија додека излегуваат од хотел во Лондон.

Хасан упорно се обидуваше да ја сокрие и заштити Ријана:

Долго време немавме видено тазе фотки од парот, а папараците конечно ги уловија додека излегуваат од хотел во Лондон.

(ФОТО+ВИДЕО) Дали е ова нормално: Светска убавица фатена со синот

Една од најубавите жени, некогашната манекенка и модел Хајди Клум (44) е на одмор со децата на луксузниот остров Сен Бартлемима. Иако Клум без исклучок се појавува секој ден на плажа со ултра секси костими, она што го провлече вниманието на папараците и  гостите на острвот е односто со нејзиниот син Хенри (12).

Ова предизвика бројни негативни коментари на социјалните мрежи, а најгласни беа оние кои не поддржуваат толкаво интимизирање на родители и деца.

 

We LOVE you St.Barth Thank you .... until next time !!!!!! 😘 #familievacation #Love #fun #Thefastest10daysever

Un post condiviso da Heidi Klum (@heidiklum) in data:

ФОТО: Синот на Брена објави на Инстаграм полуголи слики

Помладиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ се пофали на својот инстаграм-профил дека успеал да симне дури 42 килограми откако се стави на ригорозна диета поради вишокот килограми.
По се изгледа тој и покрај добриот резултата не застана таму туку продолжи со работа и се пофали повторно.

 

 

🙏👊💪

A post shared by Viktor Zivojinovic (@viktorzivojinovic) on

Популарно