ФОТО: Јелена Џокович ги „затна“ сите хејтери на Ноле

Кога Новак Ѓоковиќ беше најдобар во свет тогаш го воздигнуваа до небо, сега кога не е во најдобра форма и кога поминува низ тешки моменти и моменти на слабост, сето она добро се заборава и тргнуваат безмилосните критики.

Голем број на луѓе како едвај да го дочекаа овој момент и на интернет да почнат со негативни коментари и критики на сметка на исхраната Новак и избор на тренери, а многумина за неговите порази ја обвинуваат неговата сопруга Јелена која е 6- ти месец бремена.

Сепак, личноста која покажа дека и кога губи и кога победува Новак за неа е прв и единствен, и маж и спортист и човек, тоа е токму таа, Јелена Ѓоковиќ.

Додека корисниците на интернет се потсмеваа, правеа шеги, го критикуваа и го осудуваа, Јелена на својот Instagram профил објави фотографии од Ноле со опис: “Колку го сакам овој човек”

“Мојата љубов … Колку сум јас среќна”, стои во описот на другата фотографија на нејзиниот профил на Instagram, со која покажа дека, како и секогаш, таа е најголемата поддршка на нејзиниот сопруг, и кога губи и кога победува.
 

ФОТО: Колку постара, толку поубава. Оваа водителка плени насекаде

Овие денови вистински хит по интернет страните е нашата водителка Ирена Спировска за која важи онаа народната  дека жените се како виното, колку постари, толку поубави. 

Дека не зборуваме на памет, тоа најдобро ќе ви го докаже фотографијата која Спировска ја објави од плажа. 

Облечена во бел и помалку проѕирен фустан, Ирена изгледа и повеќе од секси.
 

ВИДЕО: Се ожени поранешното момче на Анастасија

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ минатата година се забавуваше со капитенот на српската кошаркарска репрезентација Милош Теодосиќ , кој изминатиот викенд се ожени со актерката Јелисавета Орашанин.

И додека српските медиуми беа максимално посветени на свадбата, Анастасија реши и таа да се активира на Инстаграм и да покаже што прави на овој голем дена на нејзината поранешна љубов. Имено, таа објави видео на кое  е насмеана, а дека не размислува на нив потврдува и коментарот:

„Лето во Белград“, напиша кратко и јасно Анастасија.

ФОТО: Милена Антовска со трудничко стомаче во бикини

Најпопуларната акедонска водителка на утриснка програма, Милена Антовска Станковска, избега од летните горештини во Чучер-Сандево, поточно на базенот „Umbrella“. Познатата трудница со сопругот и со пријателите го пронајде спасот од топлото време, како што самата напиша во описот на објавените фотографии на својот фејсбук-профил.

Популарно