ФОТО: Во кој хотел ќе бидат сместени играчите на Манчестер Јунајтед во Скопје?

Откако го обезбедија трофејот во Лига на Европа, а со тоа и пласманот во Супер купот на стариот континент, Црвените ѓаволи решија својата посета на Скопје да ја направат максимално удобна.

Најпрво се појавија шекулации дека Јунајтед резервиле простор во „Александар Палас“, за потоа да се спомене и хотел „Мериот“. Сепак официјално фудбалерите на најтрофејниот фудбалски колектив од островот решија за мечот против Реал Мадрид на 08 Август да се сместат во „ТЦЦ Гранд Плаза“.

Оваа одлука на клубот од Олд Трафорд доаѓа по вчерашното гостување на Луис Саха и неговиот престој во прекрасниот скопски хотел. Преставникот на Јунајтед презадоволен од амбиентот и услугата во хотелот предложил истиот да биде дом на скапите ѕвезди на Мурињо. 

Оваа вест официјално ја потврдија и од хотелот:

- Со огромно задоволство, TCC Grand Plaza ве известува дека за време на UEFA Super Cup 2017 ја имаме честа да бидеме домаќини на единствените Манчестер Јунајтед! Со нетрпение го очекуваме 08 Август! 

Погледнете во каков амбиент ќе уживаат Руни, Марсијал, Погба, Де Геа, Смолинг, Валенсија, Херера, Мата... и останатите од најголемиот англиски тим.

Планира да поддаде документи за развод: Покрај бранкротот, Бекер и ќе се разведува?

Поранешниот светски рекет број еден, Германецот Борис Бекер (49) сега не се бори само со финансиските проблеми, туку и со љубовниот бродолом кој му се случува. Неговата сопруга Лили (41) планира да ги предаде документите за развод, пренесуваат пријателите на парот.

Исто така, изјавиле дека таа ситуација нема врска со банкротот, туку дека тенисерот и неговата сопруга веќе извесно време имаат проблеми во бракот.

„Не сакам да го коментирам неговиот приватен живот“, рекол портпаролот, а Бекер не сакал да разговара со новинарите.

Тенисерот во бракот со Лили е од 2009 година, а заедно го имаат седумгодишниот син Амадеус Бенедикт . Пред тоа, бил во брак со дизајнерката Барбара (50) со која ги има синовите Елиас (23) и Ноах (27).

Пријатели на славниот тенисер тврдат дека неговата сопруга Лили, бивша манекенка, сериозно размислува за развод и дека во последно време се повеќе време минува во родната Германија, отколку во нивниот дом во Лондон. Нивниот брак, наводно, имал проблеми од порано, велат познаниците на Бекер. Новинарите на британскиот весник „Сан“ го затекнале Бекер пред куќата во Лондон и го прашале за разводот а тој луто им се развикал: „Рано ми е, одете си“.

И покрај очигледните брачни несогласувања, двојката била видена како излегуваат од нивната куќа во Вимблдон и со поршето заминуваат да го прослават роденденот на Лили во Сохо во Оксфордшир. Тој деновиве за да ги демантира гласините за разводот објавува разни љубовни твитови, посакувајќи и среќен роденден на сопругата, како и фотографија на која тој ужива во сонцето со Лили, нарекувајќи ја „мојата посебна дама’.

ФОТО: Не освои ништо на ЕП ама затоа ги освои сите на социјалните мрежи

И покрај тоа што лебот го заработуваат преку спортот, кој е доста груб, денес спортистките сакаат да им докажат на сите дека и покрај споменатиот факт тие сепак се нежни, секасиилни и женствени.
 

Иако кошаркарките на Црна Гора не се прославија на Европското првенство во Чешка, сепак тие покажаа дека имаат одлични квалитети и способности.

Една од најдобрите кошаркарки Милица Милошев која доминираше на Европското првенство деновиве се соблече и ги собра сите симпатии од посилниот пол.

Сепак таа највеќе привлече внимание со тетоважите кои доминираат по целото нејзино тело, како и нејзиното бикини, погледнете.

 

 

Nasukala sam se 😉 #beach #sea #photo #enjoylife #beautifulbeast #lovemybody

A post shared by Gućko (@milicamilosev15) on

 

Ova lijevo je normalna, a ova desno je isto luda 😉

A post shared by Gućko (@milicamilosev15) on

 

Walk like you have three men walking behind you ! 😉 I imaj listove kao Safet Susic 💪

A post shared by Gućko (@milicamilosev15) on

ФОТО: Ова е новата девојка на Дејан Манасков

Дејан Манасков не сака да говори многу за приватниот живот, откако пред некое време една негова поранешна девојка изнесуваше детали во јавноста од времето минато заедно.

Сега изгледа Дејан е повторно вљубен. Станува збор за една прекрасна бринета, чиј идентитет останува мистерија.

Деновиве ракометарот прикачи фотографија со неа на социјалните мрежи на која има авиончиња, па изгледа заедно имаат план за патување во овие топли летни денови.

Популарно