(ФОТО) Лажниот принц на Македонија ги измамил Памела Андерсон и Новак Џоковиќ

Италијанската полиција го уапси 57-годишниот Стефан Чернетиќ кој со години лажно се претставувал како принц на Црна Гора и Македонија, а негови „жртви“ биле и познати личности од целиот свет.

Покрај него е уапсено и лицето С.С. со италијанско државјанство, кој се претставувал како амбасадор на Македонија во Италија и двајцата организирале хуманитарни и гала настани, посредувале за остварување бизнис и културни врски и давале лажни титули и признанија.

На гала церемонија во Џенова, лажниот принц ѝ доделил титула „грофица на редот на лилјанот“ на поранешната актерка, а сега активистка Памела Андерсон.

Тој тогаш рекол дека ѝ ја доделува титулата поради нејзиниот „храбар придонес за заштита на морските животни“.

Влезницата за гала-свеченоста изнесувала 120 евра.

Чернетиќ често патувал во Монте Карло каде се претставувал како принц за да се „пикне„ во високото друштво и да се фотографира со Алберт, принцот од Монако, но и со Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, убедувајќи ги сите дека е дојден за да ги зацврсти дипломатските односи меѓу земјите и да ја прошири нивната соработка.

Чернетиќ на една од веб-страниците отворени за поткрепа на неговиот лажен идентитет го објавил „семејното дрво“ според кое тој е син на грофицата Снежана Аврамовиќ и кнезот Онорато Чернетиќ, односно Црнојевиќ, потомци на славната црногорска лоза, што според „податоците“ на страницата влечат корени уште од времето на Гај Јулие Цезар.

Амбасадата на Црна Гора испратила допис до Министерството за надворешни работи на Италија на 21 октомври, 2016 година во кој се вели дека  Чернетиќ лажно се претставува како принц на Црна Гора и Македонија.

„Стефан Чернетиќ не само што има лажна титула, туку и не е роден во Црна Гора, не живее таму, нема црногорски пасош и сигурно не е дипломатски претставник на Црна Гора“, стои во дописот.

Во едно интервју за италијански медиум Чернетиќ рекол дека Тито му оставил на неговото семејство стан во Белград и дека татко му се борел на страната на нацистите. Наводно бил ранет во Малта, па го спасиле Англичаните и потоа се борел за нив до крајот на војната.

Извор: Кајгана

(ВИДЕО) МУ СЕ СМАЧИ И НА АЛАХ – Руски тенк во кој беа терористи се разнесе самиот

На интернет се појави снимка на која се гледа како од советскиот тенк Т-55 пукаат сириски милитанти.

Тенкот очигледно бил во дефект и наместо да испали ракета, тој се запали. Снимателот кој не го очекувал таквиот развој на настаните, побрзал да побегне од запалениот тенк на безбедно растојание.

Агент на МИ5 призна дека ја убил принцезата Дијана!

80-годишниот пензиониран агент на британските тајни служби МИ5 Џон Хопкинс признава дека извршил серија на убиства. Тој тврди дека му остануваат уште неколку недели живот и не сака да го напушти овој свет, однесувајќи ја вистината во гробот, соопштува британскиот медиум Culture Shock TV.

Хопкинс тврди дека учествувал во 23 убиства организирани од британската тајна служба и исполнети во периодот од 1973 до 1999 година.

Меѓу овие убиства е и она на принцезата Дијана. Џон Хопкинс работел како оперативен агент во МИ5 38 години, како и тоа во овој период тајната служба на Велика Британија често му наредувала да врши дискретно убиство на одредено лице, за кое се сметало дека претставува опасност за националната безбедност на Обединетото Кралство.

Како машински инженер и експерт за оружје Хопкинс тврди дека има големо искуство во убиства со конвенционалните методи, вклучувајќи и употреба на хемикалии и отрови.

Поранешниот британски разузнавач објаснува дека бил дел од седумчлената група оперативни агенти на МИ5, кои биле натоварени да вршат политички атентати на територијата на Велика Британија. Од неговите искази станува јасно дека повеќето од жртвите биле политичари, новинари и лидери на политички партии.

Во однос на принцезата Дијана Хопкинс тврди дека таа е единствената жена жртва на нападите, кој тој ги извршил и единствен член на британското кралско семејство. Таа е единствената жртва, за чија смрт беше нарачано директно од самиот кралско семејство, нагласува Хопкинс.

“Дијана беше убава и љубезна жена”, вели тој и додава дека според него таа беше закана за британската круна. “Кралското семејство располагаше со докази дека таа има намера да се разведе со принцот Чарлс. Знаеше премногу тајни кои се однесуваат за кралското семејство. Мојот шеф ми кажа дека таа мора да умре.

Добил директна наредба од принцот Филип и моравме да направиме така што да изгледа како несреќен случај. Никогаш пред тоа не бев убивал жена, уште помалку принцеза, но ја исполнив заповедта. Го направив ова за кралицата и за земјата. Следната фаза од задачата ги вклучуваше медиумите кои многу добро ги исполнија својот дел од работата “, раскажува Хопкинс.

Поранешниот британски разузнавач ги поминува последните денови дома, но вели дека по овие откритија се очекува да биде уапсен. Хопкинс тврди исто така дека секоја истрага во врска со оваа афера би било тешко да се докаже и “многу компликации”, бидејќи пишувани докази во МИ5 нема, а освен тоа речиси сите негови колеги починале.

ФОТО: Ова се ќерките на Путин

Владимир Путин прв пат јавно проговори за ќерките на крајот на традиционалната годишна конференција.

Поранешниот КГБ-ов агент кој владее со Русија од 1999 година во оваа ретка прилика прв пат проговори јавно за своите ќерки, соочен со прашањата на новинарите на крајот на традиционалната годишна конференција.

Тој рече дека Марија Путина(32) и Екатерина Путина (31) живеат во Русија, но нивниот избор бил да се засолнат од очите на јавноста и политиката.

-Тие ги прават првите чекори во своите кариери и добро напредуваат.Не биле деца на ѕвезда, никогаш не уживале во камерите и рефлекторите вперени во нив.Тие само сакаат да го живеат својот живот-изјави харизматичниот Путин.

Путин ќерките ги добил во бракот со поранешната жена Људмила од која се развел 2014 година, иако постојат шпекулации дека со друга жена има уште една ќерка и син.

-Не само што живеат во Русија, тие никогаш не се образувале никаде надвор од својата земја. Горд сум на нив бидејќи продолжуваат да студираат и работат, а моите ќерки течно зборуваат три европски јазици-додал тој.

Иако тоа Путин не го потврди, медиумите пишуваа дека Марија завршила медициснки факултет во Москва. Марија наводно се омажила во 2012 година, а податоците за нејзината професија и приватен живот се строго чувана тајна на моќниот Русин, кој напросто не сака да влегува во детали или да ги открива на јавноста.

Другата ќерка Екатерина, својата приватност наводно успеала да ја заштити со користење на презимето Тикхамова, кое го зела од баба и. Таа е вработена на московскиот универзитет, каде работи како заменичка на проректорот. Дипломирала ориенталистика, после што ја продолжила кариерата факултетот, каде подоцна и се вработила.Омажена е за богат руски банкар, 33 годишнито Кирил Шамалов, чиј татко е дологодишен пријател на Путин. Таа е и акробатка.

Популарно