ФОТО: Ова се цените во кафе барот на Шенки Версаче

Шенки потрошил милион евра за неговиот кафе бар да изгледа потполно во знакот на познатиот италијански бренд.

Тој многу пати досега има споменато дека го обожава овој трговски бенд и дека неговата цела куќа е опремена со мебел со логото на овој бренд – од плочките во големиот базен во дворот, па се до луксузниот автомобил, па дури и гаќите кои му се од овој бренд.

Погледнете ги цените:

ФОТО: Трите најубави охриѓанки - мајка и две ќерки

Негова работа е да ги разубавува дамите. Но, во случајов, стилистот Александар Билјановски Дадар немал многу работа.

Кај Дадар појде можеби и најубавото охридско семејство. Три црнокоси убавици од Охрид отидоа на разубавување, а крајниот резултат беше неверојатен.

Младешки и егзотичен изглед, кој прави да не можете да препознаете која е мајката, а кои се ќерките. Едноставно прекрасни!

ВИДЕО: Менуваат пози на 2секунди и заработуваат по 1.500 долари дневно

Видеата од супер брзи модели кои понекогаш менуваат по две пози во секунда одушевуваат.

Фотосесијата за една модна комбинација трае само секунди, а изгледа вака:
 


 

Кинеските модели кои се ангажирани од Taobao, онлајн продавница слична на Amazon, се навикнати да работат брзо, бидејќи има денови кога менуваат и по 150 различни модни комбинации и мора да прават по околу 700 пози.

И покрај тоа што нивната работа е исцрпувачка и добиваат само 10-минутна пауза за ручек, девојките велат дека се задоволни, затоа што се добро платени. Всушност, некои модели заработуваат и 1.500 долари дневно.
 

По завршувањето на фотосесијата, се селектираат најдобрите фотографии и се објавуваат на Taobao.

Популарно