ВИДЕО: Вака Џамбазов го прослави 54тиот роденден

Легендарниот актер и шоумен, Игор Џамбазов со своите најблиски со песна го прослави својот 54-ти роденден. Среќен роденден.

„Денес му е роденден на Игор ,полни….не е важно …да ми е живо и здраво другарчето, брачниот партнер на сцена, кога и на двајцата ни се плаче се смееме, а кога ни се смее пееме, вечер славиме, те сакам колку сите зрнца во песокот , до небо и назад …и да повториме како рече Олби: Ништото е доволно !“ напиша Весна Петрушевска на својот фејсбук профил.

ФОТО: Цеца ја фати неспремна - Вака реално изгледа Анастасија

Сликањето на „селфи“ кај некој луѓе е доведено до совршенство, уметност. 

Анастасија Ражнатовиќ секогаш објавува фотографии на кое е потполно средена. Наследничката на Цеца овој пат не сигна да намести поза за сликање, зошто ја сликала нејзината славна мајка.

Сепак, Анастасија тоа го објави на Инстаграм, и покрај тоа што Цеца ја фатила среде реченица.

„Кога мама среде реченица те слика на препад“, напиша Ражнатовиќ на Инстаграм..

Популарно