ВИДЕО: Вака Џамбазов го прослави 54тиот роденден

Легендарниот актер и шоумен, Игор Џамбазов со своите најблиски со песна го прослави својот 54-ти роденден. Среќен роденден.

„Денес му е роденден на Игор ,полни….не е важно …да ми е живо и здраво другарчето, брачниот партнер на сцена, кога и на двајцата ни се плаче се смееме, а кога ни се смее пееме, вечер славиме, те сакам колку сите зрнца во песокот , до небо и назад …и да повториме како рече Олби: Ништото е доволно !“ напиша Весна Петрушевска на својот фејсбук профил.

ФОТО: Лејди Гага ги покажа голите гради - мажите се разочараа

Пејачката Лејди Гага веќе долго време е активна во актерските води и има извонредни улоги во холивудските блокбастери.

Сепак, целиот свет со нетрпение чекаше да го види најновиот документарец на Netfliks “Five Foot Two”, кој беше достапен на оваа стриминг мрежа од вчера.

Документарниот филм го прикажува нејзиниот настап во Superboule во февруари, борбата со хроничната болка, како и најинтимната сцена во нејзиниот живот.

Една таква сцена ги изненади фановите на Гага, во која пејачката е во топлес издание. Реакции секако имаше, но повеќето се негативни. На фановите не им се допаднаа нејзините гради...

Контроверзната ѕвезда  јасно им кажа на сите како се чувствува во нејзиното тело и дека не и е грижа за негативните коментари.

ФОТО: Мајкл Џексон е жив - ова е момчето што го оживеа

Селфи на едно момче последните три дена ги полуде социјалните мрежи. Девојката со ник „Лурдес“ на Твитер објави фотографија која и ја испратило нејзиното момче и веднаш стана славна.

Фотката ја лајкуваа неколку илјади пати и тоа само поради тоа што нејзиното момче неверојатно потсетува на покојниот Мајкл Џексон.

„Мојот дечко е толку сладок. Погледнете го селфито кое ми го испрати“, напиша таа покрај фотографијата.

Веднаш тргнаа и „теориите за завери“. Додека едни тврдат дека момчето неверојатно изгледа на покојниот Крал на попот, другите тврдат дека тоа е навистина тој.

„Мајкл Џексон не е мртов, ова е доказ“, е еден од бројните коментари кои кружат по социјалните мрежи.

ФОТО: Секси Лила во теретана - за побујно деколте

Лила не пропушта ниту еден тренинг, а резултатите се видливи, со што водителката може да се пофали со својот младешки изглед и тело.

Неретко на нејзините профили на социјалните мрежи може да се види и по некоја фотографија од теретана, а на последната Лила дига тегови со деколтето на мегдан.

Популарно