ФОТО: Авантура место плажа - погледнете каде летува Александра од „брза кујна“

TВ и радио водителката Александра Пановска неодмна во друштво на другарките и сопругот Александар во еден скопски ресторан го прослави својот 32-ри роденден, а откако заврши снимањето на кулинарското шоу „Брза кујна“, решија да си дадат повеќе време за себе и авантура.

И додека повеќето најчесто се одлучуваат за одмор на море или езеро, Александра и Александар избраа планина и река. Имено, тие моментално се во Црна Гора каде уживаат во убавините на кањонот на реката Тара во Црна Гора од каде шармантната водителка објави неколку прекрасни фотографии од нивното летно патување.

Возбудата на нивните лица е очигледна, особено откако ги пробаа брзаците на реката која се смета за една од најдобите за адреналински  рафтинг.

Инаку,  кањонот на реката Тара е втор по големина по оној на реката Колорадо, па доколку поминувате по мостот Ѓурѓевица, може да уживате не само во бистрата вода на реката, туку и го густите зелени ридови. Ако досега бевте во потрага по ваква авантура низ природата, еве дестинација за Вас.

ФОТО: Лејди Гага ги покажа голите гради - мажите се разочараа

Пејачката Лејди Гага веќе долго време е активна во актерските води и има извонредни улоги во холивудските блокбастери.

Сепак, целиот свет со нетрпение чекаше да го види најновиот документарец на Netfliks “Five Foot Two”, кој беше достапен на оваа стриминг мрежа од вчера.

Документарниот филм го прикажува нејзиниот настап во Superboule во февруари, борбата со хроничната болка, како и најинтимната сцена во нејзиниот живот.

Една таква сцена ги изненади фановите на Гага, во која пејачката е во топлес издание. Реакции секако имаше, но повеќето се негативни. На фановите не им се допаднаа нејзините гради...

Контроверзната ѕвезда  јасно им кажа на сите како се чувствува во нејзиното тело и дека не и е грижа за негативните коментари.

ФОТО: Мајкл Џексон е жив - ова е момчето што го оживеа

Селфи на едно момче последните три дена ги полуде социјалните мрежи. Девојката со ник „Лурдес“ на Твитер објави фотографија која и ја испратило нејзиното момче и веднаш стана славна.

Фотката ја лајкуваа неколку илјади пати и тоа само поради тоа што нејзиното момче неверојатно потсетува на покојниот Мајкл Џексон.

„Мојот дечко е толку сладок. Погледнете го селфито кое ми го испрати“, напиша таа покрај фотографијата.

Веднаш тргнаа и „теориите за завери“. Додека едни тврдат дека момчето неверојатно изгледа на покојниот Крал на попот, другите тврдат дека тоа е навистина тој.

„Мајкл Џексон не е мртов, ова е доказ“, е еден од бројните коментари кои кружат по социјалните мрежи.

ФОТО: Секси Лила во теретана - за побујно деколте

Лила не пропушта ниту еден тренинг, а резултатите се видливи, со што водителката може да се пофали со својот младешки изглед и тело.

Неретко на нејзините профили на социјалните мрежи може да се види и по некоја фотографија од теретана, а на последната Лила дига тегови со деколтето на мегдан.

Популарно