ФОТО: Авантура место плажа - погледнете каде летува Александра од „брза кујна“

TВ и радио водителката Александра Пановска неодмна во друштво на другарките и сопругот Александар во еден скопски ресторан го прослави својот 32-ри роденден, а откако заврши снимањето на кулинарското шоу „Брза кујна“, решија да си дадат повеќе време за себе и авантура.

И додека повеќето најчесто се одлучуваат за одмор на море или езеро, Александра и Александар избраа планина и река. Имено, тие моментално се во Црна Гора каде уживаат во убавините на кањонот на реката Тара во Црна Гора од каде шармантната водителка објави неколку прекрасни фотографии од нивното летно патување.

Возбудата на нивните лица е очигледна, особено откако ги пробаа брзаците на реката која се смета за една од најдобите за адреналински  рафтинг.

Инаку,  кањонот на реката Тара е втор по големина по оној на реката Колорадо, па доколку поминувате по мостот Ѓурѓевица, може да уживате не само во бистрата вода на реката, туку и го густите зелени ридови. Ако досега бевте во потрага по ваква авантура низ природата, еве дестинација за Вас.

ФОТО: Цеца ја фати неспремна - Вака реално изгледа Анастасија

Сликањето на „селфи“ кај некој луѓе е доведено до совршенство, уметност. 

Анастасија Ражнатовиќ секогаш објавува фотографии на кое е потполно средена. Наследничката на Цеца овој пат не сигна да намести поза за сликање, зошто ја сликала нејзината славна мајка.

Сепак, Анастасија тоа го објави на Инстаграм, и покрај тоа што Цеца ја фатила среде реченица.

„Кога мама среде реченица те слика на препад“, напиша Ражнатовиќ на Инстаграм..

Популарно