Караница среде плажа: Дарко Лазиќ бесен на Ана поради Аца Лукас!

Кризата во бракот на Ана и Дарко очигледно ја произвеле пораките кои доспеаја во јавност, а кои пејачката ги праќала на постариот колега Аца Лукас. Како што се пишуваше тие биле во врска пред пет години, а најновата преписка настанала пред неколку дена откако Лукас не одговорил на повикот на Ана на телефон.

Еден ден откако пораките протекоа во јавноста, а во кои таа пишува како се разочарала во него бидејќи не и се јавува на повиците и дека и се разбудиле старите чувства, екипата на Блиц го фати брачниот пар Лазиќ-Севиќ како се кара на сред плажа.

-Двајцата на плажата во Миличер дојдоа видно нервозни, еден по друг, како да не зборуваат. Се сместија на лежалките, а тогаш почна караницата. Ана се обидуваше да му објасни на Дарко дека тоа што го видел во медиумите не се нејзини пораки и дека целата ситуација е наместена, но тоа не го убеди Дарко. Тој многу добро знае што се случувало меѓу Ана и Лукас пред пет години, а веројатно го познава и начинот на пишување на нејзните пораки, така што убедувањето не им тргна од рака-рекол извор за Блиц.

-Таа не престануваше да зборува, додека Дарко само одмавнуваше со раката и иронично од време на време велеше, да,да. Таа нервозно вадеше работи од торбата, се мачкаше, додека Дарко плаеше цигара за цигара. На него се гледаше дека е бесен, бидејќи неколку пати седнуваше и стануваше, додека таа се обидуваше да глуми смиреност, но на лицето и се гледаше нервоза.

Караницата траела додека таму не поминал пријател на брачниот пар.

-Тој почна да им мафта со повик дека ќе им се придружи. Тој момент Ана и Дарко престанаа да се караат и продолжија да глумат среќен пар. Таа го мачкаше со крема за сончање, а потоа влегоа во вода, каде еднаш и се прегрнаа. По излегување од водата тој отиде право во кафуле, а набрзо потоа таа ги собра работите и ја напушти плажата-додал изворот.

Карлеуша збесна поради изјавата на Амфилохиј за абортусите

Познато е дека фолк-дивата Јелена Карлеуша се декларира како атеист, па и не чуди реакцијата на неодамнешната изјава кон митрополитот црногорско-приморски Амфилохиј дека Србинките со абортусите убиле повеќе деца од Хитлер, Мусолини и Борис заедно!

Јелена како по обичај, без влакна на јазикот, остро му одговори на владиката.

 „Дали постои некој обред на истерување на ѓаволот од Амфилохиј за да не тропа повеќе глупости? Бог ќе му прости, се разбира, во оној во кој верува!“, кратко и ефективно во свој стил му одговори Карлеуша.

Бизнисмен од Ниш ја прави најскапата свадба на Балканот, ќе пејат Цеца и Аца Лукас

Нишкиот контроверзен бизнисмен Бранислав Брано Мичуновиќ на 4. ноември организира голема свадба за својот син Ѓорѓе во елитен австриски хотел.

 

❤️

A post shared by Djordje (@djordjemicunovic) on

 

❤️❤️

A post shared by Djordje (@djordjemicunovic) on

Како што се дознава, гости ќе бидат најголемите српски фолк ѕвезди Цеца и Аца Лукас, кои приватно се пријатели со Мичуновиќ.

Ѓорѓе со својата избраничка Зорана, некогашна манекенка, има син, а судбоносното „да“ ќе го изговорат скоро пред 800 гости.

Цеца со нов рекорд на кој многу европски ѕвезди може да и позавидат

Светлана Ражнатовиќ – Цеца постигна нов успех во кариерата кој е вреден за пофалба.

Со вакво достигнување не можат да се пофалат ни големите европски имиња од светот на музиката.

Таа е првиот самостоен изведувач во југоисточна Европа чиј број на прегледи на сте видео материјали објавен на нејзиниот YouTube канал ја поминува бројката од една милијарда.

Популарно