Убавата српска водителка натепана и исфрлена од сплав во Белград

Познатата српска водителка, Ана Михајловски, добила ќотек минатата недела на еден од белградските сплавови.

Таа со својата сестра и пријателите дошле во клубот за да прослават роденден, но ноќната забава завршила со искубана коса и модринки.

За време на забавата, Михајловски, како што пишуваат српските медиуми, се качила на сепарето за да игра, по што дошол еден од обезбедувањето и и рекол дека мора да се симне и нормално да седне.

Таа му врати „Ало, не ме пипкај“, а тој изнервиран ја фатил за коса и ја турнал на столчето. Почнала жестока расправија меѓу повеќемина обезбедувачи со Ана и нејзините другарки, по што Ана ја фатиле за врат и ја фрлиле на маса. Потоа ја фатиле околу половината и ја исфрлиле од сплавот. Изворот на овие информации, кој се нашол на местото, додал дека била малку под дејство на алкохол, но обезбедувањето имало прегруб однос со неа.

Водителката потврдила дека се случил инцидент, но не открива детали.

– Би апелирала Градот Белград и државата Србија малку да се позанимаваат со обезбедувањето кое треба да се грижи за безбедноста на гостите. Ова што се случува не е нималку наивно, вели водителката.

(ФОТО) Тенисерката блескаше на кралската свадба, но чорапите на нејзиниот сопруг станаа најголем хит

Ако некогаш сте се посомневале дека тенисерата Серена Вилијамс нема стил, тенисерската ѕвезда ќе ве разувери со комбинацијата која ја носеше на кралската свадба на Меган и Хари.

Но, она што најмногу привлече внимание се необичните чорапи на нејзиниот сопруг. Можеби познатиот бизнисмен сака да носи впечатливи чрапи, но на денот на кралската свадба можел да заборави на таа љубов.

Погледнете:

(ФОТО) Бекам ги налути обожавателите: Неговиот коментар на венчавката предизвикал бура од реакции

Свадбата на Меган Маркл и британскиот принц Хари ги собра благородниците од целиот свет, но и многу други познати личности. Како добар пријател на британското кралско семејство, на свадбата присуствуваше и славниот фудбалер Дејвид Бекам со сопругата. Но обожавателите чуле еден негов коментар што воопшто не им се допаднал.

За време на нивното доаѓање во црквата Свети Џорџ, во дворецот Виндзор, тие минувале покрај голем број фанови кои веќе со денови кампувале тука за да присуствуваат на венчавката.

Токму тогаш, собраните граѓани го чуле популарниот фудбалер како го коментира настанот.

ФОТО: Ќерката на Ирена Спировска прослави матура

Ќерката на водителката Ирена Спировска, е матурантка. Прославата се одржала во еден од скопските ресторани, а Ирена на својот фејсбук-профил сподели неколку фотографии од ќерка си во свечена тоалета во црна боја. За нејзиниот изглед се погрижиле креаторката Викторија Арсовска, која и изработи ултра модерна креација, а за шминката Викторија Велјановска.

Зорица за матурскат прослава избрала долг црн прозирен фустан, минималистички накит, има малку шминка, а косата и е пуштена За својот изглед доби многу комплименти.

„Ова е за во ‘Вог’, браво за креацијата и моделот Зорица“, „Како манекенка“,  се дел од коментарите под фотографиите.

Популарно