ФОТО: Порака во една белградска зграда - „Почитувани господа наркомани“

Станарите во многу згради од Белград секојдневно имаат проблеми со „непоканети“ гости, кои во нивните влезови навраќаат за да уживаат во различни видови дрога.

Тоа обично се случува во згради каде што влезните врати не се аклучуваат.

Таков случај е и оваа зграда во Белград, чии станари одлучиле на непоканетите гости да им остават порака.

Останува да се види како гостите ова ќе го сфатат.

(ВИДЕО) Бабата која ја спасуваат спасувачи од гумен фламинго стана хит на интернет

Оваа бабичка си купила гума за пливање во форма на Фламинго - истата популарна гума која модните блогерки ја форсираат цело лето 2017 на социјалните мрежи, а потоа приредила вистинско шоу на плажата, кое сега откако е снимено на драго срце го гледа и се смее целиот свет. Долго време ѝ требало за удобно да се смести во гумата, а веќе во следниот момент ги гледаме спасувачите како се движат накај неа...

ВИДЕО: Продавачка во цвеќарница го крена здолништето и ја покажа тангата, па седна на КАКТУС!

Ова сигурно е една од најсмешните скриени камери досега. Всушност, една убава девојка која работи како продавачка во цвеќарница рекламира кактуси. На секој маж што ќе помине му демонстрира, односно го крева здолништето и со задникот седнува на кактусот.

Реакциите на мажите се неверојатни...

ФОТО: Убава, позната, богата, а толку скржава

Една од најпосакуваните и најплатените манекенки, Кендал Џенер тврди дека му дала бакшиш на шанкер во локалот Baby’s All Right во Бруклин, што го посетила, но трговскиот објект пушти на „Инстаграм” слика на сметката и напиша „Не заборавај да му дадеш бакшиш на шанкерот”.

Барот пушти слика на сметката на Џенер во вредност од 24 долари. Џенер не отстапи и тврдеше дека дала бакшиш во готово, иако сметката била платена со картичка.

Популарно