ФОТО: Познатиот македонски актер го стави потписот во матично

Пред неколку месеци  познатиот македонски актер и музичар ја побара раката на својата сакана и тоа јавно на една забава под отворено небо.

Оваа 2017 година посведочивме и слушнавме за многу венчавки, свршувачки, новородени бебиња, а кога е за убаво веста секогаш се шири со брзина на светлината.

Една таква вест викендов сподели и познатиот актер и пејач Кирил Трајковски Максим или попознат како Марлон Брандо, кој го стави потписот во матично и стана сопруг на убавата Ирена Донческа.

Кирил го јавна првиот бран од брачниот живот, а дали двојката ќе прави и свадба, засега останува непознато.

Чинот од матично тазе младоженецот го објави на Фејсбук, по што на честитките им нема крај.

Инаку, актерот во своето срце покрај Ирена ја има и слатката ќеркичка Дара!

ФОТО: Ќерката нa Топалко објави секси фотографии без градник

Ќерката на пејачот Топалко, Хелена објави  уште една серија провокативни фотографии на кои таа е облечена во секси црвен фустан, со акцент на бујното деколте.

Иако, како и досега, сакаше да ги покаже своите бујни гради,  вниманието на фотографииите,го одвлекува еден  друг „детал“. Имено, сите ги коментираат  усните на ќерката на Топалко и се прашуваат дали повторно таа ги зголемила,  тврдејќи дека претералаво  она што го направила…

ФОТО: Убава, згодна и речиси гола на улица, но...

Хелен Бригс е позната личност на МТВ во Британија. Но, исто така, девојката која впечатливо и неизбришливо остава трага каде и да се појави.

Иако нејзините стилисти можеби ја заборавиле, нејзината тиркизна коса и премногу пластична хирургија, нејзините фанови не штедат на критики

Во последното издание во кое таа се појави за време на викендот, ги остави сите без текст. Звездата направи многу грешка во изборот на облека, фризура и шминка.

 

A post shared by @katiesalmonfans on

 

A post shared by King_KSJ (@king__ksj) on

 

A post shared by Helen Briggs (@bleubriggs) on

ФОТО: Познатата Македонка се преполови – ослабе 25 килограми!

„Патам од потрага по совршенство“, гласеше насловот на едно интервју во кое познатата македонска дизајнерка Ивана Кнез, откри дека не само што е силна, упорна и мотивирана да го бара совршенството во дизајнот, туку пред се и во себе.

Ивана Кнез кај пошироката јавност е позната како уникатната дизајнерка која стои зад модната етикета „Драма“, ателје од каде редовно излегуваат уникатни колекции и креации што редовно ги носат нашите познати дами.

Велат дека секоја жена носи своја убавина, а кога е задоволна од себе како физички, така и психички, таа едноставно блеска, а тоа е евидентно.

Токму тоа и се случува на талентираната Ивана која извесен период беше посветена на променатата на својот стил и начин на живот, а придржувајќи се до поствените правила, го постигна посакувано, да биде здрава, но и да ослаби неверојатни 25 килограми од себе.

Иминатите неколку недели Ивана Кнез беше гостинка на дел од домашните медиуми, а исто така се појави и на страниците од некои магазини. Темата секако беше модата, но и нејзината промена која е очигледна на прв поглед.

Денес вели дека е среќна кога се гледа во огледало , а иако е задоволна што од 92 кг, намалила на 67кг, нема да се откаже од здравиот начин на живот, избегнувањето на стресот, внесувањето здрава храна и секако вежбањето.

Овој пример на Ивана дефинитино може да ве мотивира и вие да го постигнете посакуваното со силна воља, а за промени секогаш ни требаат, не само кога се во прашање килограмите.

Инаку, покрај работата во своето модно студио „Драма„  Ивана Кнез е дипломиран костимограф, на Академијата за убави уметности во Белград. Работи како аутсорс дизајнер за „Сара Фешн“ локално, и за три компании надвор од Македонија.

Популарно