ВИДЕО: Јавно убиен педофил што убил 4 годишно девојче

Еден педофил од Јемен е погубен поради силување и убиство на девојче (4) во главниот град Сана, пренесува Дејли Мејл.

Хусен ал-Сакет (22) е застрелан пет пати пред неговото тело да биде обесено на дигалка пред голема група на граѓани која се собрала.

Ова е втора ваква казна за помалку од еден месец, а претставува демонстрација на моќ на оваа шиитска бунтовничка група која го контролира главниот град Јемен од воeниот удар 2014 година.

Ал Сакет ја киднапирал Сафу ал-Матари и ја силувал пред да ја убие и закопа.

Таткото на жртвата рекол дека педофилот дури учествувал во потрагата за неговата ќерка кога е откриен.

Тој смета да ваквото јавно извршување на казната ќе делува застрашувачки на криминалците.

Полицаец го убил педофилот кога пукал пет пати во неговото срце, а потоа неговото тело е обесено на дигалка.

Уште еден човек е јавно погубен на 31. јули затоа што силувал и убил 4-годишно девојче.

ВИДЕО: Извлече само една тула и ја сруши цела зграда

Иако го живееме само вториот месец од 2018, доколку постои избор за идиот на годината, ова момче сигурно би зазело некои од првите места.

Дали од досада или од уживање, главно ова момче успеа да ја сруши цела зграда. Како? Па, просто неверојатно, го оштетил носечкиот столб на вистинското место.

ВИДЕО: Го тепале своето бебе толку многу, па морале да му ги ампутираат нозете

46-годишниот Тони Смит и неговата 24-годишна партнерка Џоди Симпсон од Кент во Велика Британија, добиле казна затвор од 10 години како резултат на злоставување на сопственото дете. Малото дете пак, кое го носело името на својот татко за малку ќе починело од сепса.

Домот во кој семејството живеело бил ужасен, а низ целиот стан биле расфрлени валкани алишта, а во детското креветче пак имало ѓубре. Покрај обидот за убиство Тони и Џоди биле осудени и поради суровост кон детето, бидејќи не повикувале помош кога на бебето му се слошувало.

“Детето беше сиво, натечено, му откажуваа органите, имаше скршени коски…благодарение на брзата реакција на лекарите животот му беше спасен”, се слушнало на суд.

Повредите од тепањето, влечењето и злоставувањето биле толку тешки што на детето морале да му ги ампутираат двете нозе, а колковите му биле толку оштетени и слаби што можеби нема да може да носи ни протези.

(ВИДЕО) Снимка која ја змрзнува крвта во жилите

На половина пат од летот над океан експлодирал моторот на авионот, а преплашените патници низ прозорецот гледале како парчињата летаат на сите страни.

Патниците од летот на United Airlinesa од Сан Франциско до Хонолулу најверојатно нема повторно да седнат во авион по невидената драма која ја преживеале над Пацификот неколку стотини километри оддалечени од Хаваи. Всушност среде летот, еден мотор на авионот буквално експлодирал, а преплашени патници низ прозорците гледале како парчиња од мотор летаат насекаде.

Тие поприбраните ги зеле своите мобилни телефони и ги снимале остатоците од моторот, кој се треселе, а во еден момент се чинело дека целото крило ќе се распадне. За среќа, тоа не се случило и пилотот успеал безбедно да го спушти Боингот 777-222 на земја.

Драмата започнала 35 минути пред да слетаат во Хонолулу кога се слушнала силна експлозија, пишува Гардијан.

“Никогаш во мојот живот толку не сум се исплашила”, напишала една патничка, додека Ерик Хадад, инаку инженер во Google, малку поприбран, во последните половина час од летот снимил серија фотографии и видеа. Дури и во тие драматични моменти тој ја нашол смислата за хумор и покрај прозорецот се сликал со упатствата за безбедност.

“Не пишува ништо што треба да направиме во овој случај”, се пошегувал Haddad, додека во позадината е видлив призор на тешко оштетениот мотор.

Патничката Maria Falaschi рече дека тоа бил најлошиот лет во нејзиниот живот, но ја пофали реакцијата на пилотите и сопатниците во ситуација во која на никому не е сеедно.

– Секоја чест на пилотите и екипажот. Одлично нѐ подготвија за принудно слетување.

Од United Airlines дале кратка изјава дека авионот слетал безбедно во 12.38 часот по локално време и активно ќе учествуваат во истрагата за тоа што се случило.

Потоа, од United Airlines за Business Insider, рекоа дека авионот бил купен во 1994 година, и е еден од првите Боинзи 777 кој некогаш бил продаден.

Популарно