(ВИДЕО) Најсилниот човек на светот има снага од 260 коња и секс по 15 пати дневно

Овој маж тврди дека е најсилен на светот и дека медицински е потврдено дека има сила од 260 коњски сили, или 30.000 луѓе.

Не смее да работи, затоа што поради евентуалното несогласување со шефот, може да го наљути и да го убие. Мора да се секса 15 пати дневно за да преживее…

Спнчево претпладне, НЕВРЕМЕ попладне

Времето  во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Повеќе услови за нестабилност ќе има во западните и југоисточните делови, каде е можно процесите краткотрајно да бидат поинтензивни.

Минималната температура ќе се движи од 10 до 16, а максималната од 25 до 32  степена. УВ индексот ќе изнесува 8.

И во скопската котлина  попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 14 до 30 степени.

Во следните денови во претпладневните часови ќе се задржи сончево и топло, а попладне ќе има локализирана појава на пороен дожд и грмежи. Температурите нема многу да се менуваат, а ветерот ќе биде претежно северен. Нешто понестабилен период се очекува кон крајот на работната седмица.

Со македонски пасош може да се патува во 125 земји без виза

Македонскиот пасош годинава е рангиран на 41 место според својат важност и јачина, која се мери според тоа во колку земји може да се патува во светот без виза.

Од регионот најдобро рангиран е пасошот на Србија, со кој може да се патувва без виза во 130 земји и се наоѓа на 36 позиција од светската ранг листа. Потоа, Македонија е на 41 место со 125 земји, Црна Гора е на 43 место со 123 земји, Б и Х е 47-ма со 118 земји, и Албанија е 48-ма со 114 земји.

Се разбира, Словенија и Хрватска како земји членки на ЕУ се рангирани на високото 9 место и Хрватите на 16 место. Со словенечкиот пасош се патува во 180 земји без виза, а со хрватскиот во 169.

Според Henley Passport indeks, Јапонија го има најмоќниот пасош на светот.

Нивните граѓани можат да патуваат без виза во 189 земји.

По пет години Германија падна на второто место, а нејзините граѓани имаат можност без виза да патуваат во 188 земји, исто како и Сингапур.

Шпанија, Финска, Франција, Италија, Шведска и Јужна Кореја, се на трето место.

На дното се Сирија, Пакистан, Ирак и Авганистан , чии граѓани без виза може да патуваат во 32, 29,28 и 25 земји.

Со истражувањето беа опфатени 199 земји .

(ВИДЕО) Движењата на пијаниот Пирло станаа хит на социјалните мрежи

Андреа Пирло изминатиов вторник го организираше фудбалскиот спектакл на „Сан Сиро“ со кој и официјално се прости од активното играње фудбал, а иако видовме безброј комични видеа на кои обично во прв план беше Бобо Виери, сега на социјалните мрежи посебен хит стана едно видео од дискотека во Милано.

Од истото се заклучува дека дружењето и забавата од теренот и соблекувалната продолжило и во дискотеката, а движењата на Пирло и Албертини после одредено време пиење алкохол едноставно ги насмеаја фудбалските фанови…

Популарно