(ВИДЕО) Додека Дејан Матиќ пееше, гитаристот до него се посрамоти за цел живот!

Снимката која се појави на интернет го шокираше регионот во секоја смисла на зборот.

Имено, на еден неодамнешен настап на Дејан Матиќ, неговиот гитарист од бендот направи нешто неочекувано пред публиката, која го улови на снимка со мобилен.

Додека Матиќ пее, а до него на клавијатурите има банкнота (најверојатно бакшиш), гитаристот се сврти на страна, па мислејќи дека никој не го забележува, ги зема парите во свој џеб.

Снимката експресно се рашири на социјалните мрежи, како и осудата за тоа што гитаристот зема пари од човек со оштетен вид.

Сепак, музичарите можеби нема да се сложат со ваквите обвинувања, бидејќи е познато дека бакшишот најчесто го собира еден, а подоцна го разделува и на останатите колеги.

Дали бил таков случајот и со гитаристот на Дејан Матиќ, останува да видиме доколку некој од нив ова го потврди или демантира.

(ВИДЕО) Момче, секоја чест: Ова момче го пее Шабан на улица - пее подобро од половина естрада

Талентот не можете да го сокриете, кога тогаш ќе се покаже. Понекогаш во најнеобичните ситуации, потполно неочекувано. 

За тоа сведочи и ова видео кое е снимено некаде во Србија, но не е важно каде е, туку кој е снимен. Поточно, овде најважно  е што прави ова момче. 

Тој ја пее песната „Жал“ од Шабан Шаулиќ, неговата изведба ќе ве воодушеви, но погледнете сами и уверете се. 

Инаку според некои информации ова момче веќе со години пее на улиците низ Крагуевац.

Други наведуваат дека момчето е од Краљево и дека долги години „работи“ како  уличен пејач. 

(ВИДЕО) Незгода среде концертот на Јоксимовиќ

Жељко Јоксимовиќ  вчера приреди вечер за паметење, но за време на спектакуларниот концерт се случи мала незгода на сцената.  Додека се свиреле најголемите хитови на  пејачот,  во еден момент на еден од неговите музичари од тимот, веројатно му се слошило.  Жељко  Јоксимовиќ како  вистински професионалец направил, ваквиот момент да остане незабележан од публиката.

Организаторите на концертот, велат дека музичарот од бендот го отсвирел професионално докрај концертот, и дека се поминало во најдобар ред, и покрај малата незгода на сцената. Веројатно  премор и исцрпеност биле причините за незгодата, но сепак тој до крај го отсвирел концертот.

Погледнете мал дел од атмосферата во Борис Трајковски:

(ВИДЕО) Го отпеа првиот стих и жирито беше маѓепсано: Скопјанката Миа доминираше во „Пинкови Ѕвездички“

Во најновата епизода на музичкото талент шоу „Пинкови Ѕвездички“ блесна уште една Македонка.

Станува збор за 14 годишната Миа Мустафа која со сиот свој талент ги одушеви сите присутни и го имаше првиот настап за паметење.

Жирито уште при првиот отпеан стих не успеа да се воздржи, а да не го даде својот глас за скопјанката Миа.

Погледнете го настапот во видеото во продолжение на 1:38:21, со кој Миа директно се пласираше во вториот круг од четвртата сезона на ова музичко шоу.

Популарно