(ВИДЕО) Блокиран спотот: Поради порнографија Александра Пријовиќ забранета на ЈуТјуб

Александра Пријовиќ се најде во голем проблем зошто нејзиниот спот за песната „Сепаре“ на ЈуТјуб е забранет за малолетници. Таа доби блокада поради порнографската содржина во овој видео - запис.

Лицата помлади од 18 години кои го отвориле налогот на ЈуТјуб со вистински податоци за годината на раѓање не ќе можат да го отворат спотот на пејачката зошто автоматски дава сигнала дека е невозможно да се пушти. Може да го гледаат само полнолетни лица.

Александра на снимката се појавува во садо-мазо фазон, како манекенка која камшикува мажи по задникот. Тоа е препознаено како порнографија.

-Спотот на Александра очиглено е премногу провокативен штом адиминистраторот на ЈуТјуб одлучи да им го ограничи на корисниците. Воведена е забрана за малолетници и тие немаат можност да ја видат снимката, во која фолкерката вложи многу пари. Иако Прија мисли дека се е снимено професионално и во граница на нормалата, изгледа некои од експлицитните сцени ги поминале тие граници. Во спортивно, цел свет ќе можеше да го види нејзинито спот, кој е работен со денови, вели извор близок до фолкерката и додава дек нејзината публика таа нејзина песна посебно ја издвои од албумот и ја вброи меѓу најслушаните.

-На Александра и по неколку пати во вечерта на настапите и бараат да ја отпее „Сепаре“. Песната брзо им влезе на сите и стана хит. Токму поради тоа пејачката се нервира, ја боли забраната зошто смета дека се е направено крајно професионално, вели извор близок до пејачката.

Снаата на Брена по излегувањето на своето првенче зборуваше за експлицитните сцени од спотот и се правдаше дека за таквите кадри биле ангажирани други луѓе, а не таа.

-Погрешно е се протолкувано. Јас не сум цело време во спотот. Бев во три кадри во кои пеам плејбек, останатите сцени ги глумеа девојки и момчиња. Јас никого не удирам со камшик. Знаев отприлика што ќе се снима, но не присуствував. Супер е направено на крајот, рече Прија, која признава дека момчето Филип Живојиновиќ максимално ја поддржува во се.

Има поддршка од момчето

ГОЛА И ВО СПОТО ЗА „ТЕЛО“

Александра се соблече и во спотот за песната „Тело“ каде се бањаше гола во џакузи. Таа на почетокот се противеше на таа идеја на своите соработници, но пресуден збор имаше Филип Живојиновиќ.

-Не сум од оние кои сакаат да се соблекуваат голи, но кога ми објаснија како тоа ќе изгледа во спотот, ми се допадна. Признавам дека во почетокот се противев, скокнав и реков дека не ми паѓа на памет така да ме снимаат, буквално врескав. Натенае ме убедуваат сите од тимот, но зборот на Филип беше пресуден.

(ФОТО) Брена згодна во бикини без фотошоп

Фолк-ѕвездата Лепа Брена неодамна беше на семеен одмор на црногорското приморје. Нејзиниот помал син Виктор објавуваше многу фотографии и видеа од одморот, а на една од нив е Брена која се спрема да скокне во вода. Медимите во Србија ја преземаа фотографијата со коментар дека иако е во шестата деценија, Брена изгледа одлично во бикини и дека не ѝ треба фотошоп како на многу нејзини колешки. Тие не ги штедеа комплиментите за изгледот на пејачката.

Брена, пак, за српските медиуми изјави дека сака да се опушти пред да започнат последните подготовки за свадбата на Филип Живоиновиќ и Александра Пријовиќ што ќе се одржи за помалку од два месеца.

Веднаш по одморот таа се врати во Белград, каде што беше специјална гостинка на концертот на Марија Шерифовиќ.

Пророк откри: Пријовиќ и Филип ќе добијат ќерка, па следува развод!

Познатиот астролог Душан Величковиќ открива што ги чека Пријовиќ и Филип. Душан вели дека свадбата на естрадната двојка ќе ја надмине во популарноста на свадбата на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ и дека таа ќе биде настан на деценијата. Сепак додава дека постојат големи шанси Пријовиќ да има 2 брака, бидејќи, како што вели премногу млада влезе во ова.

– Александра е двојна Девица со Сонцето во прва куќа. Таа е силна личност, има Марс во Шкорпија и Јупитер во Стрелец. Тоа се планети кои даваат екстремно мочни потенцијали. Судбината на луѓето во знакот на Девица е цел живот да лечат комплекси и никогаш да не бидат свесни колку навистина вредат бидејќи самите на себе си вредат малку. Така е и со Александра која многу млада влета во сево ова, во сериозни естрадни води и меѓу луѓе на кои не им е дорасната. Нејзиниот потенцијал најдобро го сфати лепа Брена, која се заложи за целата емотивна приказна, бидејќи е свесна дека Александра е непресушен извор на пари, вели Душан и додава::

– Кога се гледа бракот, се гледа седмата куќа. овде таа има Сатурн и секој што барем малку се разбира во астрологија знае за што говорам. Сатурн му пречи на бракот, среќата и хармонијата. Дава партнер кој е премногу сериозен. Кога куќата на бракот , пак, ќе се најде во Риби, знае да укаже на два брака. Тоа го засилува Сатурн, особено што до брак доаѓа пред 30 години. Таа не би требало да се мажи толку млада. Но, нејзе и е потребно семејство. За тоа говори прогресивната месечина која неодамна влезе во куќата на Ракот, па не би било чудно таа наскоро да забремени. Можно е првото дете да им биде женско, открива астрологот.

– Проблемот почнува по венчавката кога се бројат парите, се сумираат резултатите. Венчавката е маркетиншка претстава-или да се претстави човек во некое светло или да направи пари. Нејзе оваа година и е година за брак, но, онолку колку што се умни, толку ќе бидат во брак. Но, гарантирано ќе има жестоки препреки и некој тогаш ќе им помогне. Ачлександра е дива по природа, родена е за на сцена, не за брак. Не треба тоа да и биде приоритет. Тука може да дојде до недоразбирање, бидејќи Филип не е Игор Којиќ, кој може да и биде потрчко на сопругатаи да кине карти на нејзините концерти. Сепак Филип е Лав во хороскоп и се зависи како ќе ги решаваат несогласувањата, истакнува Душан.

(ФОТО) Карлеуша ќе полуди по коментарот на Гоца Тржан за ова парче од кое таа „не излегува“

На Јелена Карлеуша оваа изјава од колешката нема нималку да и се допадне.

Пејачката Гоца Тржан е позната како жена без влакна на јазикот и не ретко јавно го изнесува своето мислење.

Овој пат не можеше, а да не ги коментира негативно обувките од силикон кои моментално се доста актуелни, а пак Јелена Карлеуша не излегува од нив.

-Можеби сум и тотално демоде, но мене овие провидни пластички обувки миу изгледаат како нешто во кое стапалата се потат и се мачат, а на крајот засмрдуваат, напиша Гоца на Твитер.

Со оглед на тоа дека Јелена постојано носи вакви модели, веруваме дека оваа изјава на Гоца нема да и се допадне, но нема ниту да и остане должна.

Популарно