(ВИДЕО) Блокиран спотот: Поради порнографија Александра Пријовиќ забранета на ЈуТјуб

Александра Пријовиќ се најде во голем проблем зошто нејзиниот спот за песната „Сепаре“ на ЈуТјуб е забранет за малолетници. Таа доби блокада поради порнографската содржина во овој видео - запис.

Лицата помлади од 18 години кои го отвориле налогот на ЈуТјуб со вистински податоци за годината на раѓање не ќе можат да го отворат спотот на пејачката зошто автоматски дава сигнала дека е невозможно да се пушти. Може да го гледаат само полнолетни лица.

Александра на снимката се појавува во садо-мазо фазон, како манекенка која камшикува мажи по задникот. Тоа е препознаено како порнографија.

-Спотот на Александра очиглено е премногу провокативен штом адиминистраторот на ЈуТјуб одлучи да им го ограничи на корисниците. Воведена е забрана за малолетници и тие немаат можност да ја видат снимката, во која фолкерката вложи многу пари. Иако Прија мисли дека се е снимено професионално и во граница на нормалата, изгледа некои од експлицитните сцени ги поминале тие граници. Во спортивно, цел свет ќе можеше да го види нејзинито спот, кој е работен со денови, вели извор близок до фолкерката и додава дек нејзината публика таа нејзина песна посебно ја издвои од албумот и ја вброи меѓу најслушаните.

-На Александра и по неколку пати во вечерта на настапите и бараат да ја отпее „Сепаре“. Песната брзо им влезе на сите и стана хит. Токму поради тоа пејачката се нервира, ја боли забраната зошто смета дека се е направено крајно професионално, вели извор близок до пејачката.

Снаата на Брена по излегувањето на своето првенче зборуваше за експлицитните сцени од спотот и се правдаше дека за таквите кадри биле ангажирани други луѓе, а не таа.

-Погрешно е се протолкувано. Јас не сум цело време во спотот. Бев во три кадри во кои пеам плејбек, останатите сцени ги глумеа девојки и момчиња. Јас никого не удирам со камшик. Знаев отприлика што ќе се снима, но не присуствував. Супер е направено на крајот, рече Прија, која признава дека момчето Филип Живојиновиќ максимално ја поддржува во се.

Има поддршка од момчето

ГОЛА И ВО СПОТО ЗА „ТЕЛО“

Александра се соблече и во спотот за песната „Тело“ каде се бањаше гола во џакузи. Таа на почетокот се противеше на таа идеја на своите соработници, но пресуден збор имаше Филип Живојиновиќ.

-Не сум од оние кои сакаат да се соблекуваат голи, но кога ми објаснија како тоа ќе изгледа во спотот, ми се допадна. Признавам дека во почетокот се противев, скокнав и реков дека не ми паѓа на памет така да ме снимаат, буквално врескав. Натенае ме убедуваат сите од тимот, но зборот на Филип беше пресуден.

Беби Дол живеела под кирија, газдата ја исфрлил на улица, а еве зошто

Можеби светските селебрити уживаат онака како што би требало преставниците од јавната сцена. Живеат во вили од неколку ката, имаат над десетина простории... тоа во Србија сепак не е случај. Тоа межу останатите, добро го знае и Беби Дол. 

Нашата позната пејачка долго време живеела во изнајмена куќа во Врачар, а човекот кој и ја издавал куќата нема баш убаво мислење за Беби Дол. 

- Немојте да ме прашувате за неа, ве молам. Нормално дека ја знам и ја издавав куќата. Немам убаво мислење за неа како потстанар. Не ми плаќаше кирија со месеци, имав голем проблем со неа. На крајот морав да ја исфрлам од куќата. Таа е хоштаплер и преварант. Нема да зборувам за неа, изнервирано раскажал соственикот на куќата. 

Во таа куќа Беби Дол живеела со мајка неколку месеци. 

ФОТО: Елена Ристеска вежба само по градник!

Елена Ристеска, оправдано важи за една од најзгодните македонски пејачки. За тоа да биде така, освен гените, треба и труд.

Вака Еленче го прави тоа:

Лепа Брена проговори за разводот

 Веќе неколку дена се се почести шпекулациите дека Лепа Брена се разведува од Боба Живоиновиќ со кој има два сина. Пејачката одлучила да се огласи по тој повод. 

- Никој не ми се јави дека ќе се разведувам, па малку сум и затечена што  морам дури и да се запрашам што се случува со мојот живот. Никогаш не сум размислувала за развод. Таа опција не постои кај мене јас сум премногу старомодна во сфаќањата. Иако сигурно не би дозволила некој да ме угнетува, раскажала Лепа Брена. 

Популарно