Убав сончев ден

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер, а претпладне на југозапад со умерен западен ветер. УВ=6 Т-мин. од 9 до 17 а т-мин. 25 до 32 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата од 15 до 30 степени.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Следува период на сончево време со свежи утра, а преку денот ќе биде се потопло. За време на викендот дневните температури насекаде ќе бидат над просекот, а тогаш се очекува и умерен до засилен ветер од југозапад.

Студено време со дожд и грмежи

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА

Променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, на места ќе достигнува брзина до околу 65 км/час. УВ=5

 Т-мин. од 7 до 15 а т-мин. 22 до 33 степени.

Скопје, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен југозападен ветер. Т=10/28.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

В четврток времето ќе биде променливо облачно и доста свежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер. Дневната температура значително ќе опадне за околу 10 тина степени. Потоа во петок и за време на викендот времето ќе биде стабилно и свежо со ниски утрински температури.

Убаво сончево време уште денеска, од утре...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА

Сончево и топло со мала облачност и умерен југозпаден ветер, повеќе изразен во западните делови. УВ=6 Т-мин. од 8 до 15 а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 26 до 35 степени.

Скопје Сончево и топло со слаб до умерен југозпаден ветер. Температурите од 14 / 33 степени.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Во среда ќе дува засилен југозападен ветер, а ќе има и повремени врнежи од дожд со појава на ретки грмежи. В четврток времето ќе биде променливо облачно и доста свежо со слаб локален дожд и умерен северозападен ветер. Дневната температура значително ќе опадне и тоа за 10 до 12 степени. Потоа во петок и за време на викендот времето ќе биде стабилно и свежо со ниски утрински температури

Топол ден - температури до 36

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА

Сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од југозападен, а долж Повардарието и од северен правец. Особено топло ќе биде во југоисточните делови. Т-мин. од 9 до 15, а т-макс. од 28 до 36 степени. УВ=7

СКОПЈЕ

Сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Т-мин. 13, а т-макс. до 32 степена.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Во среда ќе дува засилен југозападен ветер, а ќе има и повремени врнежи од дожд со ретки грмежи. Од четврток со умерен до засилен северозападен ветер ќе има значителен пад на температурата (максимална од 17 до 24 степени), но се уште и повремен дожд. Потоа времето ќе биде стабилно и посвежо, со особено ниски утрински температури.

Популарно