Иван Исцелител ќе не спаси од крајот на светот!

Иван Исцелител се јави на ФБ во врска со ураганот Ирма, кој ги погоди Соединетите Американски Држави, каде тој ги отфрла насловите на некои портали кои ураганот го поврзуваат со доаѓањето на Исус, и вели дека всушност тој е оној кој е пратен од Бога и е веќе тука!

ВИДЕО: Наместо романтика, коњот им се онесвестил среде улица

Сите младенци сакаат венчавката да им биде посебна и незабравна, па се обидуваат да направат се да го постигнат тоа.

Овој италијански пар од Боргета во близина на Палрермо, изнајмиле бел коњ за да ја влече нивната кочија,и се да биде совршено, но сепак не било баш така.

Откако се нашле на угорница, коњот се срушил на земја, тој се онесвестил од исцрпеност, откако влешел тежина од околу 400 килограми- пишува Дејли меил.

Кочијашот се обидел да го освести коњот и да му помогне, но сепак тоа потрајало при што предизвикало метеж на улиците.

По повод овој инцидент се огласиле и здруженијата на животни во Италија кои сакале да дознаат во каква состојба се наоѓа коњот и најавиле можна тужба.

Овој несреќен пар, венчавка нема да ја паметат по добро.

ФОТО: Имаат се! Поршиња, ламборџини, авиони, питони... Па решија да се фалат

Веќе навикнавме на социјалните мрежи да се ставаат фотографии од луксузниот живот на богатите деца ширум светот.

Овој пат, на ред дојде да се презентира раскошниот живот на богатите деца од Истанбул. Ништо помалку блескаво и гламурозно.

На сите страни можат да се видат скапоцени автомобили како „порше“ или „ламборџини“, а богаташите од Истанбул се и повеќе креативни во покажувањето богатства.

На пример, еден Турчин позира со две змии во автомобилот, а другите ги покажаа приватните авиони и забавите во луксузните одморалишта.

ФОТО: Дипломираше најзгодната студентка - но сите и се смеат

Студентката Маја Ивановиќ, која дипломирала на приватен белградски факултет, се пофали со дипломската десетка на социјалните мрежи и стана предмет на потсмев – што се се вреднува и кој се факултет завршува.

Девојката дипломирала на тема „Лојалноста на потрошувачите кон брендот Guess“, а на кориците од дипломскиот труд решила да биде втиснато и логото од брендот, кој судејќи по нејзиниот инстаграм профил и е омилен.

Популарно