ФОТО: Бритни не престанува да се фали со зголемените гради на Инстаграм

Со години Бритни Спирс била незадоволна со обликот и големината на своите гради, па нејзиното момче Сем Асгари ја изненадил и и подарил пластична операција, па пејачката си ги зголеми градите.

По хируршкиот зафат, Бритни неколку пати се пофалила на Инстаграм.

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

ФОТО: Прва фотка на Милена со ќеркичката Лана

Водителката на утринската програм на Канал 5 телевизија, Милена Антовска,  неодамна се оствари во улогата на мајка и на свет ја донесе својата ќерка Лана. Таа моментлано е посветена на својата ќерка и ужива во нејзино друштво.

На Инстаграм се појави фотографија од малечките нозе на прелсатката Лана, а ја сподели некои од пријателите на водителката.

Лана Марија стои во описот на фотограифјата, погледнете.

(ФОТО) Џенет Џексон изгуби повеќе од 50 килограми по раѓањето! Секој се восхитува на нејзината волја

Веста за бременоста на 50-годишната Џенет Џексон ги восхитила нејзините навивачи низ светот.   На почетокот на годината, ни беше мило да ја следиме веста за нејзиниот син.

Но, интересната ситуација донесе некои прилагодувања на необичниот живот на уметникот. За време на нејзината бременост, Џенет се здебелила 45 килограми.

Само еден месец по раѓањето на нејзиниот син, таа се развела од својот сопруг, а во мај објави слика во Инсаграм, со кои јасно кажа дека пејачката била  подготвена за промена во сите сфери на животот.

Нејзините фотографии велат: “Да, тоа сум јас, ако не ме препознае, навистина се сменив”.  Извори објавија дека пејачката јаде многу сирова исхрана, многу вежба и прави сé што е можно за да се врати на претходната бројка.  

Овие денови ја започна својата турнеја. На сцената пред публиката, пејачката се појави сосема изменета.

Љбителите беа погодени од тоа колку прекрасно изгледала 51-годишната мајка.   Се вели дека изгубила околу 50 килограми.  Нема намера да престане.

ФОТО: Секси поза на Мелита и Накова

Мелита и Александра по многу нешта наликуваат една на друга, а имаат и исти погледи кон имиџот кој го негуваат. Двете сакаат гардероба со позната етикета, патувања, бесни автомобили, актуелност на социјалните мрежи и секако големи силиконски усни.

Па така, деновиве двете познати дами објавија неколку заеднички фотографии на кои самите си поласкаа една на друга со бројни епитети, а решија и да позираат со напрчени усни.

Седнати во автомобил, блиску една до друга како да сакаа да направат споредба на својот силен атрибут, па од приложеното може да се заклучи дека Мели е во предност.

Популарно