(ВИДЕО) Ужасна семејна трагедија: Пред очите на дете (7) исчезна целото негово семејство - плачел и довикувал помош

Полицијата ги соопшти деталите за ужасната трагедија кај Неапол во која загина 11-годишни дете и неговите родители.

Несреќата се случи на Флегрејските полиња. Четиричленото семејство го разгледувало овој заспан супервулкан Солфатара, кога Лоренцо Зарамела (11) влегол во забранетиот дел и пропаднал низ еден кратер од вулканот Солфатара.

Неговиот татко инженер Масимилијано Карер (45) се обидел да го спаси синот, но и под него се урнала земјата, а кратерот се проширил и тој паднал во дупката од која избиале гасови и пареа.

Тогаш Тицијана Зарамела (42) се обидела да го извлече синот и сопругот меѓутоа земјата продолжила да се руши и неа ја снашла истата судбина.

Вулканот Солфатара е дел од Флегрејските полиња кои се полни со мали кратери тн. фурамоли од каде повремено избиваат врели гасови. Се верува дека синот и родителите починале од задушување.

Нивниот најмлад син Алесио (7) преживеа зошто скаменет посматрал како страдаат неговиот брат и родителите и не влегол во забранетата област. Тој е единствениот сведок на ужасната трагедија.

Некои туристи го забележале детето како вреска и плаче, повикувајќи помош. Спасителите дошле многу брзо, но им немало спас на мајката, таткото и детето.

Нивниот најмлад син Алесио (7) преживеа зошто скаменет посматрал како страдаат неговиот брат и родителите и не влегол во забранетата област. Тој е единствениот сведок на ужасната трагедија.

Некои туристи го забележале детето како вреска и плаче, повикувајќи помош. Спасителите дошле многу брзо, но им немало спас на мајката, таткото и детето.

Преживеаното дете го презела социјалната служба и психолот додека не го преземе бабата по мајка.

„Или дошло до помала експлозија или земјата едноставно попуштила под нивната тежина и тие пропаднале во дупката.

Најдени се во оградениот делм, изјави портпаролот на пожарникарите Лука Кари и додаде дека една од можните причини за несреќата е што последните денови паѓал дожд, па е можно вулканската површина да омекнала.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Се застрелал играјќи руски рулет со младоженецот среде свадба!

На една руска свадба во текот на прославата се случил вистински ужас кога младоженецот и неговиот пријател играле “руски рулет“.

Имено, застрашувачката игра ја започнал младоженецот, а потоа ја продолжил неговиот пријател.

За жал, пиштолот испука и тој падна на земја

(ВИДЕО) Пијан возач удри во возила: Луѓето му избегаа во последен момент

Пијан возач направил сообраќајна несреќа во српскиот град Нови Сад кога со автомобил се забил во паркирани возила.

Инцидентот се случил во населбата Мишелук.

Два автомобили се оштетени, а медиумите пишуваат дека е чудо што никој не е повреден. 

Снимката од несреќата на која се гледа како луѓе во последен момент успеваат да го избегнат возилото кое брза кон нив е објавена на социјалните мрежи.

Возачот имал 1,4 промили алкохол во крвта по што е уапсен. 

(ВИДЕО) Одлучиле да се фотографираат заедно, а кога виделе што има на фотографиите, веќе не можеле мирно да спијат!

Додека ги правеле овие фотки, не забележале ништо чудно.

Подоцна, откако ги погледнале, забележале неверојатни детали кои ги преплашиле на смрт!

Под секоја слика ќе видите каде се наоѓа скриениот хорор.

Погледнете…

Популарно