(ВИДЕО) Возачот следниот пат ќе размисли пред да се паркира- реакцијата на овој човек ќе ве насмее до солзи

Една видео снимка која се појави на социјалните мрежи го насмеа светот, но истовремено му се заблагодари на овој човек кој направи непроценливо дело.

Се работи за еден човек кој се реши своето возило да го паркира точно на патека за велосипеди и пешаци, а револтот кај еден од минувачите ги насмеа сите, но истовремено и му ја дадоа целата поддршка за несекојдневниот негов потег, погледнете.

Отишол на фудбалски натпревар, влегол во тоалетот, а потоа се случило пресврт- се вратил дома по 11 години!

Швајцарецот Ролф Бантл, навивач на фудбалскиот клуб Базел, пред 11 години дошол во Милано како би го бодрел својот тим во мечот против домаќинот Интер кој се играл во рамки на Лигата на шампионите.

Неколку моменти пред главниот судија да стави крај на натпреварот, Бантл, тогаш 60-годишник отишол до тоалет. Тоа бил почеток на една луда авантура која неодамна завршила.

По излегувањето од тоалет, не успеал да ги пронајде пријателите со кои дошол. А бидејќи му се допаднала атмосферата одлучил да остане во Милано, пишува „Швајц ам зонтаг“.

Без мобилен телефон и со 20 евра и 15 швајцарски франци во џеб, набрзо почнал да живее како бездомник.

„Луѓето ми даваа храна и цигари, еден студент ми подари вреќа за спиење“, раскажал Бантл.

„Ми беше убаво, немав причина да се вратам дома. Уживав во слободата. Бидејќи работев на градилишта со Италијанци немав проблем со јазикот“, додал тој.

Неговата авантура завршила 2015 кога паднал и ја скршил ногата. Во болница лекарите утврдиле дека нема здравствено осигурување, па ја контактирале швајцарската амбасада како би го утврдиле неговиот идентитет.

Бантл се вратил во Базел после 11 години лутање. Денес живее во старечки дом како 71-годишник.

(ФОТО) Драстично ослабела, па сопругот ја оставил - погледнете како изгледа сега

Триесет и осум годишната Ангела Крикмор, од Нотингем во Велика Британија драстично го променила својот изглед со намалувањ на 30 килограми од нејзината тежина, што ја довело до развод. После сето тоа следувал пресврт во нејзиниот живот и станала фитнес тренер, а благодарение на нејзината нова кариера пронашла нова љубов и наскоро ќе се врати пред олтарот.

Во најдебелата фаза Анџела имала 90 килограми, но вели дека нејзиниот сопруг никогаш не се пожалил на нејзината тежина, бидејќи мислел дека е прекрасна. Но покрај тоа, притисокот на семејството и пријателите кои ја изгубиле тежината ѝ дале поттик да работи на нејзиниот изглед. Поранешниот агент за недвижнини, која килограмите ги накачила водејќи брз живот и јадејќи брза храна, започнала да тренира и да внимава на исхраната. Таа дури и престанала да готви за нејзиниот сопруг и син затоа што нејзината нова здрава исхрана не се вклопува во нивните навики.

Идниот сопруг, Марк Роџерс, 51, продавач на автомобили, контактирал со неа на Инстаграм и ја прашал дали може да биде негов личен тренер, додека е на десетдневната деловна посета во Тенерифе.

– Обично не одговарам на пораките кои ги добивам, така што ова навистина беше судено. Не планирав да имам врска со Марк, се запознавме, зборувавме за нашите животи, а потоа одеднаш тоа се случи, исто како некоја магија – изјавила таа.

– Марк сега јаде истото како и јас, и за среќа, тој сака сè. Тој никогаш порано не појадуваше, а сега тој никогаш не го прескокнува, рече таа.

(ВИДЕО) Пред две години му го покажа меѓуножјето на Ивица Дачиќ, а еве како изгледа и што прави денес

Поминаа две години откако тогашниот премиер црвенееше пред камерите зјапајќи во голото меѓуножје на водителката Бранка Кнежевиќ, ѕвездата на оваа скриена камера. Денеска 37-годишната водителка открива каков е нејзиниот однос со Ивица Дачиќ и како таа емисија и го промени животот.

Бранка денес живее во Нови Сад и се занимава со приватен бизнис, од време на време снима реклами, а најмногу се фокусира на фудбалската „кариера“ на шестгодишниот син.

-Таа скриена камера беше многу гледана и ми помогна луѓето во Србија да ме препознаваат. Јас и пред снимката имав интернационална кариера како манекенка, но овде не ме познаваа, вели таа за српски „Информер“.

Вели дека Дачиќ не го видела од снимањето на скриената камера, но верува дека би имале пријатна средба.

-Од тогаш поминаа две години и никогаш не сме се сретнале. Би сакала да го видам! Верувам дека тоа би била пријатна средба. Ивица Дачиќ многу го почитувам и го ценам и како политичар и како човек. Снимањето навистина помина супер и тој целата ситуација ја прифати одлично, бидејќи е природен човек кој сака да се шегува, вели Бранка.

Популарно