ФОТО: Прекрасната турска актерка од „Вљубениот ерген“ се омажи

Прекрасната актерка Синем Мустафа Услу или на македонската публика позната по улогата на Јасемин од турската хит серија „Вљубениот ерген“ наскоро ќе стане мајка на близначиња откако лани се омажи по трет пат.

Во Македонија оваа серија беше една од најгледаните, па така не е ниту чудно што има толкав интерес и за нивниот приватен живот.

Таа е доста активна на социјалните мрежи и постојано на своите следбеници им покажува колку моментално е среќна и колку хармоничен љубовен живот има. Така таа неодамна објави фотографија на која позира со својот сопруг, среќниот такто, а во преден план е нејзиното бремено стомаче. Под фотографијата објави дека чекаат близначиња.

Видео:Старлета му го „ зема зетот “ на Путин

Ќерката на рускиот претседател Владимир Путин, Екатерина Тихонова, неодамана гостуваше на една телевизија, само неколку дена по потврдата за разводот од човекот кој го нарекуваат “најмладиот руски милијардер”.

Катерина Тихонова, “рокенрол акробатска ѕвезда”, како што често ја нарекуваат, ретко се појавува во јавноста и дава интервјуа.

Руските медимуи пренесоа дека се разведува од тајкунот Кирил Шамалов (36). Во меѓувреме се појавија и гласините дека тој повторно се оженил со поранешната љубов Жана Волкова.Шамалов е еден од тајкуните кои добија санкции од Западот. Тој одбива да го коментира својот приватен живот.

Не е познато зошто неговиот брак со Екатерина не успеа. Тие се венчаа во 2013 година во тајност. Шамалов како подарок на Катерина ѝ даде акции во неколку фирми, вредни стотина милиони долари.

Во ова ретко телевизиско интервју, Тихонова говореше за научни истражувања и е претставена како заменик-директор на Институтот за математичко истражување на комплексни системи на Московскиот државен универзитет и шеф на истражувачката компанија “Инопрактик”.

Марија Шерифовиќ има куче ама дали ќе чува и друго животно?

Емисијата „Ѕвездите на Гранд“  се емитува секоја сабота на Канал 5 телевизија  , а во последната имаше неочекувано изненадување.

Имено, во претходната емисија на Марија Шерифовиќ и беше роденден и таа побара подарок од Саша Поповиќ, а директорот на „Гранд“ одлучи да и ја исполни желбата.

Саша одлучи на Марија да и подари коза која се вика Бијонсе. Марија кога ја виде го праша што планира да прави со животното, a Саша и објасни на пејачката дека може да ја чува козата пред зграда за да им помага на соседите.

Марија констатираше дека овој подарок треба да биде на Јелена бидејќи таа секојдневно се бори за правата на животните.

Карлеуша дури му се закани на Поповиќ доколку нешто и се случи на козата ќе одговара тој лично.

Популарно