Омер раскина со Гузепе Озај - причината е Дафне!

Турските медиуми пишуваат дека Бариш Ардуч ја раскинал свршувачката со Гузепе Озај. Таа не се појавила ни на сетот на снимањето на новата турска серија „Делиха2“ . Причината наводно била нејзината љубомора поради новиот филм кој актерот, познат како Омер од серијата „Изнајмена љубов“, го снима со неговата колешка Елцин Сангу (Дефне од серијата) насловен како „Те молам не оди“. Во новиот филм тие ги играат улогите на вајарката Ада и богатиот Мер, и повторно се вљубени.

Кавгата почнала уште кога Бариш прифатил да снима, па наводно, цела ноќ се расправале во станот во кој живеат.

„Ако снимаш пак со таа кучка, заборави на мене“, викала Озај, по што актерот си отишол од станот. Турските медиуми пишуваат дека актерката сè повеќе ја погодувале заедничките фотографии на Омер и Дефне од сцените од снимањето на филмот.

ВИДЕО: Познати актери кои не глумеле во секс сцените!

Сексуалните сцени во филмовите се глума, како и останатиот дел од филмот, но некогаш актерите се согласуваат навистина да имаат секс пред камерите. 

Погледнете  од видеото што следи кои имале вистински секс пред камерите, иако сте мислеле дека глумат.

ВИДЕО: Ова е забранетата сцена од серијата „Македонија“

По серијата препукувања преку медиумите меѓу Агенцијата за филм и „Јадран филм“, денеска на својот јутјуб-канал продукцијата ја објави забранета сцена од серијата „Македонија“.

„После фантастичниот успех на трејлерот на серијата и огромен број на позитивните критики од сите сегменти на македонското општество и од сите страни на политичкиот спектар, дојде време за нова фаза во која се претставува една од сцените на серијата, и тоа оние забранетите. За сите вас драги гледачи, следат и нови сцени, со кои ќе ве воведеме во серијата Македонија“, пишува во соопштението на продукцијата.

Агенцијата за филм, односно в.д. директорот Горјан Тозија и „Јадран филм“ една недела полемизираат преку медиумите по одлуката на Владата договорот за серијата „Македонија“ да биде раскинат поради констатирани нерегуларности, за што се води предистражна постапка во обвинителство и финансиската полиција.

Од „Јадран филм“ тврдат дека серијата е снимена, но досега го презентираа само трејлерот и 49 секунди од, како што велат, забранетата сцена.

ФОТО: Ајшеѓул никогаш попровокативна

Турската актерка Бурчин Терзиоглу, кај нас периодов е актуелна преку серијата „Мојот син“ каде игра главна улога со актерот Икер Калели  и наедно нејзиниот сакан и во приватноста попознат како Појраз.

Освен актерските ангажмани, Бурчин поради својата несекојдневна убавина се почесто е дел од реклами и модни фотосесии, а деновиве на својот Инстаграм изненади со фотографија на која носи длабоко деколте од кое ги покажа градите, стајлинг кој не баш е карактеристичен за нејзиниот дискретен стил на облекување.

Популарно