ФОТО: Водителката Елена си фати богато момче?

Македонската ТВ-водителка Елена Стефановска сè почесто можеме да ја видиме во друштво на Душко Чифлиганец, син на бизнисменот и филантроп Ванчо Чифлиганец.

Елена и младиот бизнисмен често објавуваат заеднички фотографии од вечерните излегувања. Последен пат беа видени како се забавуваат на роденденската журка на пејачката Ања Ветерова, со што ги поттикнаа озборувањата дека се во романтична врска.

ФОТО: Вака изгледа Александра Накова кога излегва по скопските локали

Александра Накова, долго време ја нема во јавноста, но не заборава да стави фотографија на соценијалните мрежи и да ги предизвика своите обожаватели.

Овопј пат Накова реши да сподели слики за ќеф на нејзините следбеници на социјалните мрежи. Манекенката неодамна се раздели од својот сопруг, па целото свое внимение и го посвети на својата ќерка.

ФОТО: Марјана Станојковска запросена пред сите!

Додека деновиве нашата лото девојка, ја промовуираше кампањата и го претставуваше новиот „Дијамант“ – како што се вика најновиот инстант лоз на „Државна лотарија на Македонија“, и нејзините обожаватели не седеа мирно.

Напротив, оние најверните, или поточно еден од веројатно највљубените во нашиот „лото дијамант“ – згодната Маријана, реши да повлече потег.

Вљубениот и прати  неколку подвижни сликички ( Гиф-ови)…  Колку за да и покаже колку е лудо вљубен во неа!

А на едната од нив… Машко клекнато на колена како со роза врака ја бара за животна сопатничка својата љубена! 

Сопругот реши: Како се вика ќеркичката на Натали?

Сопругот на водителката Наталија Грубовиќ, Дрен Глушац вљубен во името на својата жена,   решил и ќерката да се вика Натали.  Уште кога дознале дека е бремена и дека носи девојче, тој постојано бебето го викал Натали.

Водителката пак,  и поранешна лото и бинго девојка, сакал друго име, затоа што исто име со ќерката и било необично. Но кога кон крајот на септември ја родила крикчката и ја погледнала за прв пат, сватила дека таа треба да се вика Натали.

Иако во бизнисменот Дрен, живеат во Нови Сад, сепак, Наталија Грубовиќ реши да се порди во приватната болница во Скопје, каде ја породил нејзиниот роднина, доктор Слободан Дракулевски.

Натали долго време беше дел од јавниот живот кај нас, но одкако се омажи пред две години и замина за Србија, целосно се повлече од јавната сцена. Таа долго време работеше и како водителка и како манекенка.

Популарно