Корен лечи рак за само 48 часа

Овој корен практично предизвикува "самоубиство" на клетките на ракот, без ефект врз здравите клетки, како што е случај со хемотерапија.

Група научници од Универзитетот во Виндзор во Канада во 2009 година почнаа да истражуваат различни билки за лекување на ракот. Се започна кога еден онколог забележл интересен однос со пациентите кои страдаат од рак, и дошле во контакт со корен од глуварче.

Во текот на нејзината работа, докторката Памела Овадије, открила антиланцерогени својстава на глуварчето.

-Еден од моите соработници, примети дека канцерогените клетки се намалуваат кај пациентите кои пиеле чај од глуварче, па веднаш почнавме да истаржуваме иако бевме скептични- вели таа.

-Мислевме дека ако нешто корисно има во трева која расте насекаде луѓето досега ќе го видеа тоа- вели Докторката

-Откако е започнат овој проект ние успеавме да го извлечеме екстрактот од глуварчето кој го тестиравме во лабараторија за да ја провериме неговата ефикасност против леукемија,рак на дебело црево и панкреас.Бевме зачудени како делува на клетките на ракот, буквално ги убива а притоа не штети на здравите клетки, како што прави хемотерапијата.

Екстрактот на маслото добиено од глуварче е одобрено да се тестира на луѓе, на почетокот на 2015 година, а сега е во фаза на испитување против леукемија.

Оваа билка има способност да ги убие келиите на ракот и тоа за само 48 часа вели Докторката.

Отец Заго: „Ракот се лекува, мојот рецепт им помогна на многумина“

Бразилскиот монах, отец Романо Заго, составил посебен препарат за лекување на ракот. За него ви се потребни ало вера, мед и алкохол.

Овој рецепт успешно се шири во светот, наспроти притисокот и лобистичката моќ на фармацевската индустрија бидејќи монахот го запишал во својата книга „Од воздухот може да оздравите“.

Потребно ви е:

35 дкг свежи листови од алое вера, 6 големи лажици алкохол – рум, ракија или виски, 50дкг природен мед.

Со сува крпа исчистете ги листовите и отстранете ги игличките од краевите,  а потоа искинете го на парчиња без лупење. Ставете ги во блендер, додајте мед и алкохол.  Треба да ги миксирате додека не добиете еднолична смеса. Препаратот  не е потребно ниту да се вари ниту да се цеди.

Зимајте по една лажица, трипати на ден, половина час пред оброк. Потрошете ја смесата до крај, а препаратот  подготвен чувајте го во фрижидер.

Како да излекувавате херпес за минута?

Сите знаеме колку е болно да имаме херпес, боли и не е воопшто пријатно, а се мачиме со денови.

Постои лек кој може да го направите во кујната.1 лажица пченичен скроб и малку вода се се што ви треба.

Се мешаат и се добива една густа паста, а таа се става неколку пати дневно на херпесот.

Доколку имате ишијас или болки во грбот, земете го овој лек и никогаш повеќе нема да патите

Болката во долниот дел од грбот, во пределот на задницата и нозете, кој се јавува во случај на приклештен или воспален нерв или народски познато како ишијас,  е еден од најчестите проблеми во денешницата.

Многу од лековите имаат краткотрајни дејство. Ние ви нудиме природен лек, кој ќе брзо и ефикасно делува.

Состојки:

-4 чешниња лук

– 200 милилитри млеко

– мед (по желба)

Подготовка:

Иситнете го лукот и прежете го на тивок оган. Додека гопржите додавајте млеко и чекајте неколку минути додека не зоврие. Потоа тргнете го от оган.

Оваа мешавина конзумирајте ја еднаш дневно и набрзо ќе почувствувате олеснување. Тоа се случува, бидејќи лукот има антивоспалително дејство и спречува отекување на нервите.

Популарно