ФОТО: Вака изгледа Шехерзад од „1001 ноќ“ без грам шминка

Турската актерка, Бергузар Корел која го привлече вниманието со улогата на Шехерезад во серијата „1001 ноќ“, важи за една од најубавите во Турција.

Иако пред камерите таа секогаш е средена, на својот инстаграм-профил објави фотографија на која ужува во ручек со семејството и притоа нема ни грам шминка на себе.

ФОТО: Братот на Нихан е непрепознатлив во реалноста

Братот близнак на Нихан од хит серијата Карасевда, Озан кој е лудо вљубен во Зејнеп во приватноста изгледа многу различно.

Тој има пуштено брада и долга коса и многу делува различно од што сме ние навикнати да го гледаме. Во прилог погледнете фотографии од Бариш Алпакут.

 

A post shared by Barış Alpaykut (@alpaykutbaris) on

 

A post shared by Barış Alpaykut (@alpaykutbaris) on

 

A post shared by Barış Alpaykut (@alpaykutbaris) on

(ФОТО) Братот на Кемал од „Карасевда“ се појави во разголено секси издание

Братот на Кемал или актерот Бурач Озчивит, Тарик, во актуелната турска серија „Карасевда“ е вистински заводник во реалноста.

За разлика од неговите колеги во серијата, Рузгар Аксој не може да се пофали со голема актерка биографија, а ова е втора серија во која има улога.

Во „Карасевда“ го игра ликот на Тарик, постариот брат на Кемал и е фризер помошник на својот татко.

Во приватноста Рузгар Аксој е виснински заводник, особено кога позира разголен...

 

Korkma ben varım... #muratmenteş

Et innlegg delt av Rüzgar Aksoy (@ruzgaraksoy)

 

Dağılmak dağıtırken...

Et innlegg delt av Rüzgar Aksoy (@ruzgaraksoy)

 

#amsterdam @cihanturhan

Et innlegg delt av Rüzgar Aksoy (@ruzgaraksoy)

ФОТО: Негативецот од Чиста љубов ја улови најубавата актерка

Момчило Оташевиќ ги собра симпатиите на жените со улогата на негативец во Чиста љубов.

Младиот актер вчера наполни 28. години, а во врска е со девет години постарата актерка Јелена перчин, која пред две години се разведе, па ја започна врската со момчило која долго ја криеја.

Таа претходно од бракот има осум годишна ќеркичка, а неодамна го покажа трудничкото стомаче.

Популарно