ФОТО: Вака изгледа Шехерзад од „1001 ноќ“ без грам шминка

Турската актерка, Бергузар Корел која го привлече вниманието со улогата на Шехерезад во серијата „1001 ноќ“, важи за една од најубавите во Турција.

Иако пред камерите таа секогаш е средена, на својот инстаграм-профил објави фотографија на која ужува во ручек со семејството и притоа нема ни грам шминка на себе.

ФОТО: Ѓулсерен објави фотографии со својот син

Турската актерка Нургул Јесличај ја запознавме како Јасмин во серијата „Љубов и Казна“, каде беше саканата на богатиот Саваш.

Неколку години подоцна, Нургул ја прифаќа улогата на Ѓулсерен во серијата „Парампарче“ каде е самохрана и сиромашна мајка чие бебе е заменето во болница.

Како главна протагонистка од сценариото, Ѓулсерен многу набрзо стана вистинска миленичка на гледачите ширум Балканот, Русија, Арабија и Скандинавија.

И во приватноста Нургул или Ѓулсерен е атрактивна дама која ја нарекуваат турската Моника Белучи.

Таа од бракот со Чем Озер го има 12 годишниот син Нејат Осман кој многу често во изјава за новинарите знае да каже дека е многу горд на својата мајка.

ФОТО: Ова е новото ЖЕШКО маче на Леонардо ДиКаприо

Големата холивудска ѕвезда, Леонардо ДиКаприо си најде нова млада манекенка.

Иако, вешто го крие својот приватен живот, Леонардо овој пат не успеа да ја сокрие новата девојка од фотоапаратите на папараците.

Папараците го фатиле Леонардо како излегува од ресторан во Лос Анџелес со неговата нова девојка, Елизабет Тарнер која што е помлада цели 18 години.

Леонардо и Елизабет за првпат беа заедно видени летоска иако тогаш целата работа се заташка, но сега е очигледно дека тие двајца се заедно – пишува RadarOnline

 

A post shared by Elizabeth Turner (@iameturner) on

 

A post shared by Elizabeth Turner (@iameturner) on

ФОТО: Денеска е сон ан секоја жена, но погледнете како Бали Бег изгледал на почетокот на кариерата

Еден од најпопуларните турски актери, кој се стекна со слава и во Македонија денес мами воздишки кај многу жени на Балканот.

Славата ја стекна токму со улогата на Бали бег во серијата „Сулејман величествениот“, која постигна огромен успех на регионов.

Погледнете како изгледал Бура Ожџвит кога ја започнувал својата актерска кариера:

Популарно