(ВИДЕО) Стаклото на мостот во Кина кој се наоѓа на висина од 1.180 метри почна да пука и да се крши

Стаклениот мост во Кина кој се наоѓа на висина од 1.180 метри е одличен за оние кои сакаат да почувствуваат „малку“ адреналин. Но, сега е збогатен со детал поради што е уште пострашен.

На мостот во еден од словите ставиле делчиња стакло, така што кога одите преку мостот, изгледа како да пука.

Значи, мостот не пука, иако така изгледа и звучи.

Погледнете…

ВИДЕО: НЛО на небото над Сарево!

Граѓаните на Сараево забележале непознат летачки објект и останале зачудени зошто не знаеле за што се работи.

Летачкиот објект е забележан над централниот дел на градот а многу случајни минувачи го снимиле со своите мобилни.

Погледнете :

ФОТО: Ја заесни и Лила - ова е најзгодната натпреварувачка на „Се или нешто"

Во квизот на Сител, "Се или нешто", кој го води убавата водителка Лила Филиповска, парите на банкарот се обиде да му ги земе досега најзгодната натпреварувачка, но за жал немаше многу среќа.

Скопјанката Тамара му зема малку пари на банкарот, но играше храбро до крај.

Тошо си замина: Ништо од враќањето на К15

Заврши одморот на Васко Тодоров, познат како Тошо Малерот кој по три недели престој во Скопје, си замина за Австралија. Со ова  за сега паѓаат во вода плановите дека К-15 би можело да се врати повторно за публиката.

Тошо Малер  пред да тргне  на аеродром  се фотографираше со неговиот долгогодишен пријател и колега од К-15, Миле Паника, а под фотката објавија и текст кој вели : „ Заврши турнејата во стари крај. Се гледаме во некои подобри времиња„.

Тошо Малерот кој веќе подолго време живее во Австралија, додека беше изминатиов период во Скопје, постојано објавуваше фотки од средбите со своите пријатели. Покрај кафанските дружби со Цацко и Миле, тука беше и средбата со познатиот адвокат Александар Тортевски, но и со министерот за надворешни работи Никола Димитров. На секоја објавена фотка, љубителите на К-15 навиваа за нивно повторно враќање во јавноста.

Популарно