ФОТО: Вака во младоста изгледал „Ѕверката“ од „Сексот и градот“

Иако денеска има 62 години, актерот Крис Нот, кој се прослави во улогата на „ѕверката“ од „Сексот и градот“, сеуште мами воздишки од понежниот пол.

Кога серијата беше во врвот на гледаноста, половина од жените го сакаа, а половина го мразе, но сите сметаа дека е привлечен.

Сепак, Ѕверката не бил Ѕверка и кога бил млад. Всушност ретко кој би го познал. Погледнете фото од младоста на Крис Нот:

Ричард Гир ја отвори душата: Не можете да избегате од сопствениот отров

На една од многуте фан страни се појави животна порака од Ричард Гир која секој би требало да ја прочита.

-Мајката на мојот пријател се хранеше здраво целиот живот. Никогаш не консумираше алкохол, ниту било каква „лоша“ храна, вежбаше секој ден, многу активна, ги земаше сите суплементи кои и ги препорачуваше докторот.

Никогаш не излегувајте на сонце без заштита, а кога ја немате бидете изложени на сончева светлина што е можно пократко.

Денес таа има 76 години, има рак на кожата и коските и екстремна остеопороза.

Таткото на мојот прјател јаде сланина над славина, путер над путер, никогаш не вежбаше, беше на Сонце секој пат додека не изгори, буквално секој пристап кон животот му беше во максимум изживеан, а не како што другите му говореа, тој не внимаваше на ништо.

Денес има 81 година и лекарите му велат дека неговото здравје е како на млад човек.

Луѓе не можете да се скриете од својот отров. Тој е таму некаде и ќе ве најде. Зборовите на мајката на мојот пријател беа: „Да знаев дека животот ќе ми заврши на ваков начин, ќе го живеев во максимум, уживајќи во сѐ што ми е кажано дека не треба.“

Никој од нас нема да си замине жив, затоа ве молам да престанете кон себе да се однесувате како што другите сакаат. Јадете вкусна храна, шетајте по сонцето, пливајте во океанот. Кажете ја вистината која ја носите во срцето. Бидете блесави. Бидете љубезни, чудни. Нема време за ништо друго, раскажал славниот актер.

(ВИДЕО) Роки е „ѕвер“: Сталоне на 72 години вежба со тег на нозете!

Силвестер Сталоне, кој впловил во осмата деценија на живот, и понатаму е во фантастична форма. Холивудскиот суперстар на својот Инстаграм објавил видео како вежба со тег од 45 килограми, но не обична вежба…

„Уште една лесна вежба“ напишал Силвестер Сталоне кој восхитил со својата форма.

Погледнете...

 

Another easy workout! You’re only as old as you and your joints feel!LOL

A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone) on

(ФОТО) Бујната Снеки од „Чиста љубов“ го покажа задникот

Хрватската старлета, актерка и писателка Нивес Целзиус се сети на летото и покажа каде би сакала да биде во овие студени денови.

На атрактивната Нивес дефинитивно и недостасуваат сонцето,плажата и морето.

На социјалните мрежи Нивес објави фотка во бел костим за капење во кој во преден план е бујниот задник, покрај градите еден од главните адути на популарната старлета.

Под фотката Нивес напиша:

„Сега би била тука“.

 

Sad bih bila ovdje...

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

Задникот на Нивес доби илјадници позитивни коментари на социјалните мрежи.

Минатото лето  хрватската старлета  беше во центарот на вниманието на јавноста поради  фотка на која ги покажа голите гради.

Популарно