(ВИДЕО) Австралијка со голи раце фати ајкула и ја врати во океанот

Австралијката Мериса Хејтер, која работи како агент за недвижности, е хит на социјалните мрежи откако се појави видео во кој таа фаќа ајкула и ја враќа во океанот.

Мелиса пливала во природен базен во Оак Парк во предградие на Сиднеј, кога налетала на бакарна ајкула и одлучила да ја спаси.

Нејзината ќерка дури снимила и видео како мајка и се бори со ајкулата и ја префрла од базенот во морето.

„Едноставно сакав да ја фатам ајкулата. Да беше возрасна ајкула не би го направила тоа“, вели Хејтер и додава дека ајкулата била мала и од стрес и дезориентираност се удирала со главата во карпа.

„Jа фатив за вратот за да не може да се сврти и да ме гризне. Не беше толку тешка, но нејзината кожа беше груба. Ја фрлив преку работ и видов како отплива“.

Инаку овој вид ајкули ако се гладни се многу агресивни, а повеќепати годишно во Синдеј настрадува некој човек.

ФОТО + ВИДЕО: Позната актерка брутално претепана од момчето

Колумбиската актерка Ајлин Морено ги покажала на сите докази дека нејзиното момче крвнички ја претепало.

Таа зборувала за кошмарот кој го проживеала со Гарсија и тврди дека е изложена на брутално насилство, па одлучила да објави фотографии и снимки од отеченото и крваво лице.

Парот живее во Мексико, каде актерката побарала помош од полицијата. Сега сака да им помогне на другите жени, жртви на насилство во семејството, па започнала кампања. Многу познати личности, но и фанови, ја поддржале и ги изнеле сопствените искуства.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ho Ho me cortaron mas el pelito :( #lafiestadelchivo #RTI

A post shared by Eileen Moreno (@eileen_moreno) on

На 13. септември Морена гостувала на радио каде ги опишала деталите од злоставувањето. Таа раскажала дека се скарале со Гарсија поради нејзините постови на Инстаграм, по што му се заканила дека ќе се врати во дома.

Според нејзините зборови, Гарсија ја удрил кога од него го побарала пасошот за да се врати во Колумбија. После тоа се сокрила кај својот менаџер Габриел Бланко, а потоа отишла во полиција, од каде ја пренеле во болница за да побара лекарска помош.

Алехандро Гарсија на Инстаграм споделил аудио-снимка од јули 2018. година, која го илустрира нивниот однос. Актерката го пцуе и делува како да го удира. Гарсија најавил дека ќе објави и други содржини за јавноста да види која е "вистинската Ајлин".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Se ha conocido un nuevo vídeo el cual fue grabado minutos después de la agresión que sufrió la actriz Eileen Moreno por parte de su novio Alejandro García. . . Además, el actor, que después de la denuncia pública había cerrado sus redes sociales, anoche reapareció y publicó audios y entregó sus primeras declaraciones sobre este hecho y ha creado el hashtag #EileenMorenoMiente afirmando que la actriz no ha contado toda la verdad sobre lo sucedido ese día. . . Conoce las palabras del actor deslizando los videos 🎬⬅⬅⬅ . . Por su parte, el manager de ambos actores, Gabriel Blanco, quién hospedó brevemente a Eileen luego de la agresión y quién la actriz denunció también por no ayudarla ni querer llevarla a un hospital, entregó su versión y afirma que la agresión fue mutua en la pareja "hay violencia física y verbal por parte de Eileen hacia él", declaró Blanco. . . “Yo tengo la certeza de que Eileen tocó en mi cuarto y estaba golpeada. Quién la golpeó… eso es más claro el agua, pero se golpearon los dos, según ellos. Y según ellos, se ofendieron los dos”, expresó Blanco en el medio W Radio, y puntualizó: . . “Entonces, no es el típico caso del golpeador… o eso lo tendrá que definir un juzgado… hay también violencia contra el hombre. Eso está y hay pruebas contra eso, violencia verbal muy, pero muy fuerte; muchas malas palabras… todo eso yo lo escuché”. . . Además agregó que él sí la ayudó e incluso le limpió la sangre cuando llegó a pedirle auxilio, pero luego la actriz se quiso ir sola del apartamento donde ocurrió el hecho, aunque él se ofreció a acompañarla. Añadió que no llamo una ambulancia ya que él no es experto en temas de salud y no le pareció tan grave. . . Eileen Moreno ha sido sometida ha varias cirugías y fue incapacitada por 5 meses. . . 🎬 cortesía: @losetodocol / @alejandrogarciaactor . . . . #miami #southofflorida #Surdelaflorida #kendall #broward #doral #elcolusa #miamidade #eileenmoreno #alejandrogarcia #violenciahacialamujer #Colombia #méxico #maltrato #mujer

A post shared by El Colusa News (@elcolusa) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#EileenMorenoMiente #oportunista Esta es una pequeña muestra en audio de esa noche de sometimiento y humillación, solo es para que vayan conociendo a la verdadera Eileen Moreno, seguiré subiendo muchos mas videos y audios hasta conocer la verdad de los hechos con pruebas! #YoSiDenuncioAMiAgresor #niunomas #yosidenuncio @vickydavilaperiodista @WRadioColombia @NoticiasCaracol @caracoltvintl @noticias_rcn_co @caracoltv @laredcaracoltv @telemundo @telemundointl #telemundo #caracoltv #rcn #univision #revistasemana @revistasemana @peopleenespanol #revistapeople #eileenmoreno @losetodocol #losetodo #eltiempo @eltiempo @canalestrellas @canal1col #canal1

A post shared by Alejandro García Actor (@alejandrogarciaactor) on

Откриено е дали Путин планира да се пензионира

Рускиот претседател Владимир Путин му кажал на кинескиот бизнисмен Џеку Ма, дека нема да се пензионира, изјавил Дмитриј Песков.

Песков пренесува дека Путин го прашал кинескиот бизнисмен дали, како што е најавено планира да се пензионира.

Дали навистина планираш да се пензионираш, па имаш уште сила. Јас нема да дадам оставка. Немам такви планови – рекол Путин.

Инаку Путин е еден од Претседателите на Русија која што ја доведе до голема експанзија и развиеност во Светот.

ВО ЖИВО: Ураганот пустоши во САД

Ураганот Флоренс кој беше најавен во делови на САД, пустоши од вчера, водата влезе во домовите во Каролина, нема струја во делови, а летаат и кровови и предмети од ветерот со 120 километри на час.

Авиони ја надлетуваат државата и хеликоптери, а веќе има пријави за штети.

Популарно