(ВИДЕО) Австралијка со голи раце фати ајкула и ја врати во океанот

Австралијката Мериса Хејтер, која работи како агент за недвижности, е хит на социјалните мрежи откако се појави видео во кој таа фаќа ајкула и ја враќа во океанот.

Мелиса пливала во природен базен во Оак Парк во предградие на Сиднеј, кога налетала на бакарна ајкула и одлучила да ја спаси.

Нејзината ќерка дури снимила и видео како мајка и се бори со ајкулата и ја префрла од базенот во морето.

„Едноставно сакав да ја фатам ајкулата. Да беше возрасна ајкула не би го направила тоа“, вели Хејтер и додава дека ајкулата била мала и од стрес и дезориентираност се удирала со главата во карпа.

„Jа фатив за вратот за да не може да се сврти и да ме гризне. Не беше толку тешка, но нејзината кожа беше груба. Ја фрлив преку работ и видов како отплива“.

Инаку овој вид ајкули ако се гладни се многу агресивни, а повеќепати годишно во Синдеј настрадува некој човек.

(ВИДЕО) СИН ОД ПЕКОЛОТ: Долго планирал да ги убие своите родители и малечката сестричка, но тие маестрално го изиграа

Богат руски брачен пар од Русија ја лажирале својата смрт за да нивниот лаком син кој што изнајмил платен убиец да ја научи лекцијата.

20-годишниот од полицаец на тајна задача побарал да ги убие неговите родители и неговата 10-годишна сестра и да го преземе целото наследство. Неговите родители решиле да го изиграат и позирале на фотографии на кои изгледа дека злочинот е извршен.

Улогата на „платен убиец“ ја презеде полицаец од Сочи, кој што нивниот син го упати како и каде треба да бидат убиени членовите на неговото семејство.

Имено, тој дури нацртал и план од куќата и открил каде се поставени безбедносните камери и како да се избегнат.

Тој се согласил на договорената цена и побарал фотографии како доказ.

Родителите позираа на фотографии на кои се гледаат во локви крв, а фотографиите после тоа му биле прдадени на нарачателот.

Откако тој ги вите фотографиите, изразил „задоволство“ и се согласил да исплати 38.000 фунти штом го добие наследството.

Синот монструм после апсењето го признал злочинот, а се дозна дека и порано планирал нешто вакво. Најпрвин барал начин да ги отруе, па да ги оштети кочниците на возилата со цел да загинат неговите родители.

Како главна причина за ова било тоа што родителите „не му давале доволно пари“.

(ВИДЕО) Полицајци само кренале и поглед и виделе дете како виси на 3 спрат од зграда

Овој инцидент кој малку фалело да стане трагедија се случил во Асјут, Египет.

Вниманието на полицајците кои обезбедувале банка им го привлекло нешто што мрдлао на фасадата од зграда.

Кога добро погледнале сфатиле дека станува збор за дете кое виси на третиот спрат.

Немале ни секунда за губење, дофатиле престилка која стоела на ограда, но падот на детето ги изнендил.

За среќа, едниот од нив успеал да го дофати за рака, кое судејќи според видеото има четири или пет години, па поминало и без гребаници. Полицаецот бил полесно повреден. Погледнете:

ФОТО: Суптилна порака на Ердоган до Заев

На објавената фотографија на социјалните мрежи е направена споредба од негови високи гости кои што престојувале во официјална посета на Турција, како Путин, Меркел исто како и нашиот државен врв, премиерот Зоран Заев, поранешниот премиер Никола Груевски и претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов.

Од самата фотографија може да се заклучи многу. Имено, покрај самите гости стои знаме на нивната држава, а кај некои и вопшто не.

Популарно