Убаво македонско име за ќеркичката на Сашко Коцев

Актерот Сашко Коцев вечерва слави со своите роднини, пријатели, колеги. Се јадат мекици за малата Јоана. Ќерката на Сашко се роди пред неколку дена, како плод на љубовта меѓу него и неговата Смиљана.

ФОТО: Марјана во бикини и „миленце“ за на телевизор

Една од најубавите и најзгодните Македонки, Марјана Станојковска, е многу популарна на социјалните мрежи. 

Лото Марјана често објавува фотографии на Инстаграм, а на дел од нив изгледа навистина жешко. На денешната објавена фотка, Марјана е во бикини и покриена со нешто што наликува на миленце за на телевизор. Но, кога си убав, убав си и под миленце.

Се омажи, се породи, па се разведе, а Брена и беше кума

Една од најубавите водителки, Сања Кужет денес е во брак и има еден син, а малкумина знаат дека има и еден брак зад себе, со член на обезбедување на Жељко Митровиќ.  Сања и Зоран Пипер се запознаа кога таа работеше како презентерка на временска прогноза на „Пинк“.

Кажаа ДА, па остана бремена, а по породувањето се разделија, а на свадбата кума и беше Лепа Брена.

Сега среќата ја најде со друг маж.

ФОТО: Најсекси Кардашијанката има ново момче

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан (39), минатиот месец ја прекина врската со моделот Јунис Бенџим (25), а многу брзо после тоа, според пишувањето на странските медиуми, пронашла ново и тоа уште помладо момче, Лука Сабат (20).

Тие двајца овој викенд го поминале заедно, прво уживале во италијански ресторан во Лос Анџелес, а потоа отишле во луксузен бар со базен.

Новопечениот пар не се разделил, па по ова патување, заминале во Чикаго, на отворање на азиски ресторан и ноќен клуб.

Кортни со својето момче има направено и неколку фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chicago!!! @taochicago

A post shared by David Grutman (@davegrutman) on

Лука е модел, стилист и моден дизајнер, кој глуми во американската комедија "Grown-ish". Пораснал на релацијата Париз-Њујорк, мајка му е стилистка, а татко му моден дизајнер.

Пријателка на Кортни, за магазинот "People", открила дека нејзиното семејство е среќно, бидејќи раскинала со Јунис.

"Кортни повеќе не е дистанцирана од сестрите и со нив работите повторно се во ред. Повторно сѐ ќе се нормализира наскоро, судејќи по тоа дека Јунис повеќе не е во игра", рекла пријателката и заклучила дека е позитивно тоа што Кортни има 19 години помладо момче.  

Популарно