ВИДЕО: Како да го затоплите вашиот дом без повисоки сметки?

Доаѓа зимата, а со неа и повисоките сметки за парни, електрична енергија или сезона на греење со дрва. 

Ако имате проблем со затоплувањето на својот дом и астрономските сметки, вистинско време е да го испробате овој трик кој ќе ви заштеди пари.

Покрај многубројните предлози за стедење на интернет се појави овој трик кој ги воодушеви сите.

Имено, станува збор за заштитна фолија со меурчиња која можете да ја поставите на сите стаклени површини.

Како што е наведено во видеото, ако не сте во можност да издвоите пари за алуминиумски или ПВЦ прозори и врати, оваа фолија е вистинското решение.

Таа работи како изолатор а вооедно ќе ја зголеми температурата во вашиот дом.

ВИДЕО: НЛО на небото над Сарево!

Граѓаните на Сараево забележале непознат летачки објект и останале зачудени зошто не знаеле за што се работи.

Летачкиот објект е забележан над централниот дел на градот а многу случајни минувачи го снимиле со своите мобилни.

Погледнете :

ФОТО: Ја заесни и Лила - ова е најзгодната натпреварувачка на „Се или нешто"

Во квизот на Сител, "Се или нешто", кој го води убавата водителка Лила Филиповска, парите на банкарот се обиде да му ги земе досега најзгодната натпреварувачка, но за жал немаше многу среќа.

Скопјанката Тамара му зема малку пари на банкарот, но играше храбро до крај.

Тошо си замина: Ништо од враќањето на К15

Заврши одморот на Васко Тодоров, познат како Тошо Малерот кој по три недели престој во Скопје, си замина за Австралија. Со ова  за сега паѓаат во вода плановите дека К-15 би можело да се врати повторно за публиката.

Тошо Малер  пред да тргне  на аеродром  се фотографираше со неговиот долгогодишен пријател и колега од К-15, Миле Паника, а под фотката објавија и текст кој вели : „ Заврши турнејата во стари крај. Се гледаме во некои подобри времиња„.

Тошо Малерот кој веќе подолго време живее во Австралија, додека беше изминатиов период во Скопје, постојано објавуваше фотки од средбите со своите пријатели. Покрај кафанските дружби со Цацко и Миле, тука беше и средбата со познатиот адвокат Александар Тортевски, но и со министерот за надворешни работи Никола Димитров. На секоја објавена фотка, љубителите на К-15 навиваа за нивно повторно враќање во јавноста.

Популарно