ВИДЕО: Вака се бореле пејачката - досега невидено видео од убиената Јелена

Исплива приватно видео од пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, која беше ѕверски убиена.

Погледнете како тренирала, храбра и спретна, ова е уште еден доказ дека имала сила да се бори но убиецот ја совладал.

Сопругата на Бира Чорба се самоубила откако дознала дека...

Десет години по смртта на оставената сопруга на Бора Чорба, Драгана Ѓорѓевиќ, односно по нејзиното самоубство. Драгана починала во сон откако испила голема доза таблети за смирување.

Нејзините соседи изјавиле тогаш дека периодот пред смртта Драгана била воздржана, не разговарала со нив, иако била пристојна. Се гледало дека е депресивна и дека ѝ е тешко. По разводот на 5 февруари 2007 година живеела со ќерката и синот многу поповлечено од претходно во станот кој им го оставил Бора.

На влезната врата наместо име и презиме ставила натпис „Да ја зачуваме насмевката“, а над него детелина со четири листа.

Драгана му помогнала на Бора да се излекува од алкохолизмот, била покрај него кога бил на врвот на кариерата, но и тоаш кога немале што да јадат. Ја дотолчило кога дознала дека ја остава за жена помлада од неа цели 28 години.

Драгана и Бора Чорба важеа за контроверзен пар, а се запознале уште како средношколци, но врската ја почнале кога таа се развела од првиот сопруг.

ФОТО: Карлеуша дебела, а гола во ТЛЗП

Иако, како што самата призна, има некоколку килограми повеќе, на Карлеуша не и пречи да се покаже речиси гола. 

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно го сврте внимението кон себе. Контроверзната ѕвезда гостувајќи во шоуто „Твоето лице звучи познато“, дојде со целосно прозирен коминиозн на “Гучи“.

Присутните гледале во нејзината долна облека, а кога се свртела одзади, со газето на мегдан, коментарите биле „Сега е јасно зошто таа има преку милион следбеници на Инстаграм’.

ФОТО Сека Алексиќ без грам шминка - убавица или бабарога?

Популарната српска пејачка Сека Алексиќ утринава објави фотографија од кревет, сеуште во пижами и без шминка.

Таа  моментално е во Париз а поз фотографијата напиша „Bonjour Paris“ 

Оваа фотографија за само еден час има повеќе од 10.000 лајкови, веројатно на нејзините фанови им се допаѓа повеќе без шминка.

Популарно