(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО 18+) Секунда подоцна беше мртва, гола висеше од прозорецот на автомобил и загина пред камерата

При несреќен сплет на околности една Русинка, 35-годипната Наталија Борисовна Бородина, загина во сообраќајна несреќа кога гола висела од прозорецот на совозачкото седиште додека пријателка ја снимала со телефон додека возела.

Наталија од Москва го соблекла своето бикини и додека изведувала заводливи движења, го исфрлила телото наназад низ прозорецот и налетала на бандера. Починала на пат кон болница од здобиените тешки повреди.

(ВИДЕО) Сопруга на Род Стјуарт: „Ме дрогираше, а кога се разбудив уживаше на мене. Дотогаш бев девица…“

Пени Ланкастер, 46. годишната сопруга на рокерот Род Стјуарт, открила дека на почетокот на манекенската кариера била сексуално злоставувана.

Како што раскажала во емисијата на британскиот ITV, моден дизајнер, кога била во неговиот стан, во пијалокот и ставил дрога, а кога се освестила видела дека тој лежи на неа.

“Не се сеќавам премногу бидејќи бев дрогирана, но се виде дека ужива. Јас не уживав. Подоцна се плашев да кажам некому“ раскажала и додала дека тогаш била девица.

Кај дизајнерот отишла бидејќи и ветил дека ќе ја однесе на еден моден настан на кој ќе биде важна личност.

„Се радував бидејќи мислев дека некој ќе ме забележи и можеби ќе добијам работа. Тргнав со него, а тој рече дека мора да оди до станот за да земе нешто“ рекла Пени.

На родителите не им раскажала што и се случило бидејќи се плашела дека ќе ја нападнат зошто со него воопшто отишла во неговиот стан.

„Тоа е човек со кого работев и кому наивно му верував. Пред тоа немав секс, тоа што се случи е застрашувачко. Се обидував да се претворам дека ништо не се случило“ додала Пени.

На тоа денес да ја раскаже својата приказна ја поттикнал скандалот со продуцентот Харви Вајнштајн,а Пени смета дека манекенките се најизложени на злоставување бидејќи на почетокот на кариерата се очајни да најдат работа после бројните одбивања.

(ВИДЕО) Тажна судбина: Тинејџерка (18) си вградила силикони и животот и се претворил во пекол

Линда Перез била тинејџерка која била несигурна во својот изглед и сакала да изгледа подобро. Одлучила по хируршки пат да ги зголеми градите.

Оваа 18-годишна девојка има син и не можела ни да замисли дека таа операција скапо ќе ја плати.

Избрала тоа да го направи во козметичкиот центар во Мајами и отишла на операција во 2013 година, кога имала 18 години. Пред тоа еднаш веќе била на операција за зголемување на задникот, така што ова и била втора операција.

Само 5 минути по операцијата, нејзиното срце почнало да чука поспоро и крвниот притисок и се спуштал се додека не паднала во кома. Анестезиологот Марио Алберто Дијаз дал се од себе да ја поврати, но не успеач и итно ја однел во болница каде лежела со недели.

Поради недостаток на кислород, мозокот веќе и бил многу оштетен. Не можела да оди, ниту да зборува. Морала да зависи од другите, кои ја бањале, хранеле, ја воделе во бања и се останато.

-Им велам на мајките и на ќерктие да размислат добро пред да се одлучат за таа клиника, зошто никогаш не се знае како ќе излезе. Треба себеси да се прифатат такви какви што се, природни, вели Мариела, мајката на Линда.

Докторот кој ја оперирал Линда бил осуден злосторник кој служел 30 месеци во федерален затвор поради трговија со опијати. Синот на Линда сега има 4 години и нејзините родители на суд барале законско старателство над детето.

Мајката на Линда вели дека се уште очајно им е потребна помош. Наведе дека нивната ќерка сега повторно е како бебе и треба да учи повторно како да јаде, други мора да ја носат во тоалет и мора да учи да оди како мало дете.

Меѓутоа докторот кој е виновен за состојбата на Перез, поднел жалба зошто сметал дека медицинската документација за нејзината состојба е скриена од него пред операцијата.

Доктор Џејкоб Фрејман вели дека „здравествените проблеми кои ги имала Перез се слични на оние кои ги имала кога го раѓала своето дете“.

-Кога се врати од болница беше како билка, вели мајката на Перез.

Семејниот адвокат Марк Ејгларш рече дека ќе дознае што тргнало наопаку и као тоа една 18-годишна девојка по операцијата станала како билка.

Популарно