(ВИДЕО) Го испрскал автомобилот со WD-40, а она што го открил е неверојатно!

Нема возач кој не го изгребал својот автомобил од некој ѕид или ограда…

Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто неверојатно.

Кога го изгребал својот автомобил одлучил да го испрска со WD-40 и подоцна да го избрише со влажна крпа, а кога го направил тоа нешто неверојатно се случило. Гребнатинките исчезнале!

Детално погледнете на снимката во прилог:

Згодна студентка од Велес: На Миконос заработив 30.000 евра за 3 месеци

“Заедно со моите две колешки од факултет 2015 година летото отидовме на Миконос 3 месеци, не договори агент Грк кој преку посредничка од Скопје договара млади студентки од Македонија да работат на најпознатиот грчки остров. Младата девојка ни пристапи на Фејсбук со комплименти за тоа колку сме убави и ни понуди работа како хостеси и промотерки во познатите елитни клубови на Миконос. По пристапот на Фејсбук, девојката ни договори интервју со менаџерот на клубот каде што работевме. За два дена девојката ни договори интервју, тој дојде со авион во Скопје и во едно елитно место во периферијата на градот имавме вечера-интервју каде што тој ни остави одличен впечаток за работното место.

Со нудењето на сериозна сума на пари како неделен надоместок за работата и покриените трошоци прифативме и се решивме да тргнеме за Миконос со организиран превоз, лет од Солун до Атина-Миконос. Стигнавме, островот е магичен. Првпат се почувствував слободна и исполнета. Првите 4 дена додека се прилагодивме не одевме на работа. Не сместија во мала вила на високо место каде од балконот малку се гледаше морето. Бевме радосни што ќе заработиме, а сме на одмор. Тие денови ги искористивме максимално за уживање. Бевме на прекрасните плажи кои ги има островот, нормално не шеташе Гркот кој не вработи.

Почнавме со работа, работевме како промотерки на елитниот клуб преку ден, а навечер бевме хостеси и ги сместувавме гостите. Работата не беше тешка, беше забавна и имавме време за плажа, одмор и секако навечер одлична забава со големи музички ѕвезди кои гостуваа во клубот. Заработувавме добро, скоро сите пари ни остануваа бидејќи трошоците ни беа покриени. Една вечер, доцна беше веќе почнуваше да се разденува, Гркот ме запраша дали би работела и 4-та смена… го запрашав што значи тоа? Тој ми објасни дека ако сакам може да отидеме со неговите пријатели на утринско едрење со нивната јахта која е во близина, нормално со повеќе луѓе да се забавуваме. Јас во еуфорија и со испиени неколку коктели прифатив. Отидовме, и вистина поминавме прекрасно. Имаше многу добри луѓе на забавата на јахта која продолжи до 5 попладне другиот ден.

Се вративме назад и отидов да одмарам во вилата. Вечерта околу два по полноќ кога се сретнав во гркот после краток разговор ми даде 400 евра за тоа што сум присуствувала на забавата?! Го запрашав зошто?!

Тој ми кажа дека неговите пријатели биле многу богати и дарежливи луѓе кои сакаат да се забавуваат и имаат огромен респект кон жените кои се дружат со нив и сакаат да ги прават среќни. Јас бев зачудена не знаев дали да ги прифатам парите… но, сепак пари ми требаа и во тој момент ги прифатив. По еден час Гркот ме покани повторно со неговите пријатели на друга забава во нивната вила која е на другиот крај на островот. Ми кажа дека од клубот ќе тргнат десетина коли и забавата ќе продолжи таму.

Таму ќе дојде DJ-от кој е голема ѕвезда- ми кажа тој. Прифатив. Тргнавме лудо, дузина коли сите скапи коли. Џипови, кабриолети и лимузини. Пиевме скапи пијалоци по пат. Стигнавме во вилата која може да се каже дека беше голема колку клубот.

Имаше голем базен и започна afterparty. Се забавуваме пак до другиот ден. Останав таму до вечерта. Не отидов на работа, а заработив многу пати повеќе од тоа што ми носеше првичната работа. Гркот ми даде 500 евра и започна мојата нова работа. Тоа лето заработив над 30.000 евра.”

Што ви треба за да ја имате секоја жена?

Најновото истражување, спроведено на Универзитетот во Квинследн, Австралија, на 160 жени, при кое биле  покажани фотографии од мажи и ги прашале кој од нив им е најпривлечен. Се испоставило дека модерните жени најмногу ги привлекуваат мажи кои се силни, мускулести и високи (барем 180 сантиметри), но имаат „baby face“.

Освен мускули, како важен фактор се покажала и висината, но не во толкава мера како силата. Исто така, жените повеќе ги привелкуваат мажите кои имаат потемна боја на косата.

Ниту една жена не покажала статистички значителна склоност кон мажи кои физички изгледале послабо, пишува „Дејли мејл“.

– Ефектот на висината и силата на атранткивноста може да се објасни со подсвесна желба жената покрај себе да има маж кој е здрав, силен и физички способен, велат истражувачите и додаваат дека случајот е ист и кај сите други цицачи, не само кај човековиот вид.

Љубов по интернет: Отпатувал на друг континент по неа, но сега амбасадата мора да го спасува

Британецот Глајн Томас Бејли преку интернет запознал жена од Доминиканската Република, поради која одлучил да отпатува на друг континент.

Самохраната мајка Вилфа Сото Пеферо рпифатила средба по шест месеци допишување преку „Google Translate“. Флајн и ветил дека ќе и помогне во одгледувањето на нејзините четири деца, но кога тој се појавил на вратата со карта во една насока и без пари, прилично се разочарал.

Му објаснила дека не може да се грижи за него и рекла дека тој мора да најде начин да се врати дома.

– Барав да ми испрати пари за да можам да го дочекам кога ќе слета, но не ми испрати ништо. Сепак не сакав да го напуштам па позајмив пари и заминав по него на аеродромот. Кога сфатив дека дошол со намера да остане, морав да му објаснам дека не сакам да го носам на грбот. Му го објаснив тоа на илјада начини. Да имам свој дом би дозволила да остане, но тоа не е случајот, рекла Вилфа.

Нивната приакзна станала приличен хит на карипското подрачје, а локалците на несреќниот Биртанец му се смеат на социјалните мрежи.

Изгледа дека сепак се надева на среќна љубов со Вилфа затоа што на својот Фејсбук профил во повеќе наврати објавил љубовна песна посветена за неа.

Моментално британската амбасада во Доминиканската Република му помага да се врати дома, пишува „Дејли Мејл“.

Популарно