(ФОТО +18) Чичолина направи хаос во Србија, покажа гради во утринската емисија

Поранешната италијанска порноѕвезда ги шокираше гледачите на утринската програма, кога во живо, на телевизија со национална фреквенција, која е достапна и во Македонија, ја спушти маицата и ги покажа градите.

Популарната Чичолина разговараше со уредникот на телевизија „Хепи“, Миломир Мариќ, кому му призна дека има силикони во градите.

– Градите ми се пластични – рече таа, а потоа го праша Мариќ дали може да покаже пред камерата.

Чичолина ги покажа градите и на пресконференцијата. Таму зборуваше и за својот излет во политичките води, кога била дел од италијанскиот парламент.

– Многумина беа против мене. Во парламентот за пет години се борев за закони за сексуална слобода, сексуална едукација во училиштата, против убивање на животни – рекла Чичолина.

Уште денеска сончево и топло, од утре студ и невреме

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец, а кон крајот на денот ќе го промени правецот од југозападен. Т-мин. од 1 до 9 а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од  20 до 27 степени.

Скопје Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурите од 4 / 25 степени.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Под влијание на влажен и студен воздушен бран од понеделник ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои  повремено ќе бидат пообилни.

Во понеделник попладне во источните и југоисточните делови врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен јужен ветер, а кон крајот на денот и ноќта ќе го промени правецот во северен. Во вечерните и ноќните часови на високите планини на север врнежите ќе поминуваат во снег. Врнежите ќе продолжат и во вторник, на повисоките планини во северозападните делови ќе има повремени врнежи од снег. Ќе дува и засилен северен ветер, кои ќе предизвика значително намалување на дневната температура на воздухот која ќе се движи во интервалот од 8 до 15 степени.Во средa ќе преовладува променливо облачно и студено време со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува на повеќе места засилен северен ветер.

Меторолозите предупредуваат: Ваква зима не сме имале оддамна

Како што е наведено во прогнозата на „AccuWeather“, зимата остро ќе започне  на северна и западна Европа, со чести бури кои ќе донесат ветер и дожд. Додека на Балканот главна карактеристика за оваа зима ќе биде – сушата.

-Тоа не значи дека во овие подрачја нема да има дожд за време на зимските денови, но нема да биде доволно, што додатно ќе ја влоши сушата која е во тек – изјавил метеорологот Алан Реперт.

Во многу од тие подрачја сушата ќе биде уште полоша на крајот од зимата, што може да донесе сериозни последици врз земјоделството следната година, а и да го зголеми ризикот од пожари летото и есента, ако дождовите на пролет повторно бидат под нивото.

ФОТО: Ова е младата девојка со која Бекам ја изневерувал Викторија

Медиумите пишуваат дека популарната светска двојка Дејвид и Викторија Бекам поминува бурен период во својот живот.

Имено, според пишувањата на светските таблоиди, познатата двојка имала постојани расправии, а работите отишле дотаму што не е исклучена и можност за развод.

Причината поради која Викторија смета дека поранешниот фудбалер ја преминал црвената линија се вика Лејди Мери. 13 години помладата девојка од поранешната „спајсица“ се забавувала со некогашниот играч на Реал Мадрид до раните утрински часови.

Тоа предизвикало бес кај Викторија, кој, како што пренесуваат медиумите, може да кулминира со крај на долгогодишната врска со Дејвид Бекам.

Популарно