(ФОТО +18) Чичолина направи хаос во Србија, покажа гради во утринската емисија

Поранешната италијанска порноѕвезда ги шокираше гледачите на утринската програма, кога во живо, на телевизија со национална фреквенција, која е достапна и во Македонија, ја спушти маицата и ги покажа градите.

Популарната Чичолина разговараше со уредникот на телевизија „Хепи“, Миломир Мариќ, кому му призна дека има силикони во градите.

– Градите ми се пластични – рече таа, а потоа го праша Мариќ дали може да покаже пред камерата.

Чичолина ги покажа градите и на пресконференцијата. Таму зборуваше и за својот излет во политичките води, кога била дел од италијанскиот парламент.

– Многумина беа против мене. Во парламентот за пет години се борев за закони за сексуална слобода, сексуална едукација во училиштата, против убивање на животни – рекла Чичолина.

(ГАЛЕРИЈА 18+) Ова е најозлогласената област во Бразил каде проституцијата е легална, а поседувањето на бордел е нелегално

Доколку шетате околу вилата Мимоза во Рио, ќе се соочите со парада на криминалци, дрога, штетници, бамбуси, кучиња, мажи, жени и бебиња кои трчаат наоколу во пелени и на сето тоа му нема крај. Вила Мимоза е една од најозлогласените области за проституција во Бразил.

Додека туристите со сексуална желба масивно ја посетуваат Копакабана, Вила Мимоза привлекува многу повеќе локални клиенти. Неколку илјади жени работат во ова соседство кое се наоѓа во северниот дел на Рио де Жанеиро. Бројката се движи помеѓу 2.000 и 3.500 жени, додека луѓето од оваа област тврдат дека дневно ја посетуваат 4.000 клиенти. 

Соседството е мрежа од напуштени згради, базени, продавници и бордели. Проституцијата не е нелегална во Бразил, но она што е нелегално е поседувањето и водењето на бордел. Зад продавниците ќе наидете на илјадници мали, темни, речиси задушувачки простории каде проститутките ги задоволуваат своите клиенти.

Но, оваа област е исто така дом на десетици семејства. Доколку шетате наоколу ќе наидете на парада која нема крај, паради од криминалци, дрога, разголени девојки, мажи, жени, кучиња и бебиња во пелени кои трчаат наоколу.

Во оваа област на трансексуалците влезот им е забранет.

(ВИДЕО) Две години затвор поради секси спот

Пејачката Шамина Ахмед, позната како Шима, ќе помине две години зад решетки поради секси спот. Иста казна добил и режисерот на спотот (пресудата е изречена во негово отсуство), а одлуката ја донел суд во Египет.

Во видеозаписот за песната „I have issues“ пејачката сугестивно јаде банана, се полива со млеко, лиже јаболка и флертува со студенти. Во еден кадар се појавува и во долна облека, што е прогласено за „несоодветно и скандалозно однесување“.

Неприфатено извинување

Многу брзо по објавувањето на спотот, пејачката Шима била уапсена и поминала десет дена во притвор.

– Не очекував дека ќе се случи ова и дека ќе бидам на мета на напади и омраза. Немав намера да навредам кого било. Се извинувам – напишала Шамина Ахмед на својот профил на Фејсбук, кој подоцна бил избришан.

Судот, 25-годишната Шима ја прогласил за виновна заради „поттикнување на разврат и објавување на неморална содржина“.

Жени во затвор

„Њујорк дејли њуз“, бележи дека Египет има историјат на затворање жени поради „иницирање разврат“. Минатата година, три жени завршија зад решетки, по шест месеци, само затоа што танцувале во музички видеа.

Друга пејачка, пак, е на суд поради „ширење провокативен публицитет“ откако изјавила дека од пиење од реката Нил човек може да се разболи.

– Пиење од Нил ќе ми предизвика шистозомијаза – изјавила пејачката Шерин Абдел Вахаб во видео, откако обожавател побарал од неа да ја испее „Mashrebtesh Men Nilha“ (Дали си пиел од Нил?).

Поради нејзиното тврдење дека може да дојде до заразување со паразити, добила забрана од Египетскиот музички синдикат да настапува два месеца во државата.

(ВИДЕО) Кој и зошто ги „изнајмил“ хулиганите од Сплит? На крајот, баш Хрватите најмногу настрадаа

Фракцијата „Вандал Бојс“ решиле да увезат тепачи од Хрватска, за да може да ја превземат власта на трибината од групата „Алкатраз“

Навивачката фракција „Вандал Бојс“ патентираа нов начин за тепање на трибините, увезувајќи тепачи од Хрватска за да може да ја добијат „битката“ за превласт на Јужна трибина, каде што се најверните навивачи на Партизан. 

Во тепачката на „Југ“ учествувале дури шестмина хрватски државјани, кои специјално за дербито против Црвена Звезда пристигнале во Белград. Интересно е тоа што тие шестмина дури и воопшто не биле навивачи и не ги интересира фудбалот. Се работи за кик-боксери, како и луѓе кои работеле како обезбедување. 

Сите овие требало да им помогнат на навивачката фракцвија „Вандал Бојс“ во обидот да се превземе превласта на трибината од актуелните владители „Алкатраз“. Сепак планот не испадна како што посакувале. Во тепачката најлошо поминале А.Ф. и Д.Т. двајцата 26-годишни од Сплит, кои едвај спасија жива глава. Д.Т. бил познат боксер кој едно време бил и првак во Хрватска. Потоа решил да се префрли во ММА борбите. 

И покрај тоа што добро ги познавал борачките вештини, тоа не му помогнало да се спаси од многу поголемиот број на навивачи на Партизан, предводени од фракцијата „Алкатраз“. На Д.Т. му биле искршени речиси сите заби, а му биле откинати и делови од увото и од носот. Вториот повреден, А.Ф. има нагмечување на мозокот, контузија на главата, тешка повреда на раката... Двајцата повредени воопшто не ни биле навивачи, но затоа А.Ф. кој бил познат како „бодигард“, бил претходно познат на полицијата во Хрватска, поради тепачки и други насилства. 

Прашање е како еден ММА борец и „бодигард“ од Хрватска завршиле на трибината кај што се најверните навивачи на Партизан. Стотина хулигани од фракцијата „Вандал Бојс“ сакале на овој меч да ја превземат власта на трибината, па побарале помош и од надвор. Освен Хрватите, тие активирале хулигани и од Грција и од Бугарија. 

Нападот се случил организирано, кога хулиганите на „Вандал Бојс“ со засилувањата од странство почнале да тепаат се што им е при рака на трибината. Стигнале до половина од трибината, кога се расчуло дека се работи за „Делии“, па навивачката група на „Алкатраз“ поддржана од сите останати фракции, решија да направат контра напад.

Многу побројните навивачи на Партизан успеаа да ги потиснат напаѓачите и започна бруталното тепање, а најмногу настрадале токму Хрватите. Идејата на „Вандал Бојс“ за тоа со изнајмени хулигани да бидат главни на „Југ“, заврши неславно.

На крајот вкупно 26 лица биле повредени, а се споменува дека еден од повредените е и Македонец. 

Популарно