5 работи што мора да ги знаат оние со мал пенис

Ретки се жените кои имаат проблем со големината на половиот орган на својот партнер, но повеќе од половина мажи на планетата би сакале пенисот да им е поголем. Ова веројатно се должи на нереалните димензии поставени од порнографските во филмови за возрасни.

Се проценува дека просечниот пенис кога е во ерекција, варира помеѓу 11,9 и 16 см. Во категоријата „мали“ кога е во возбудена состојба и достигнуваат должина од 11,9 см.

Големиот не значи повеќе задоволувачки секс. Еве неколку факти кои можете да ги разгледате кога ќе се соочите со помала големина.

Совршено е нормално

Тоа што е неколку сантиметри помал од просечниот износ, не значи дека е „оштетен“. Тој добива ерекција, ејакулира итн.

Продолжувањето не вреди

Иако постојат еден куп лекари и процедури, кои ветуваат дека ќе ја зголемат машкото достоинство неколку сантиметри, ниедна не е лишена од недостатоци. Болно е, скапо е и има голем ризик да добијат нарушување на функциите.

Малиот пенис компензира со други вештини

Многу мажи се комплексирани поради големината на пенисот и затоа совладале до совршенство разни трикови во љубовната игра. На пример тие често се исклучително добри во оралните бакнежи и имаат вешти прсти кои ви гарантираат неколку оргазми уште пред самата пенетрација.

Помалку од 1% од мажите имаат микропенис

Најмалиот од сите мерени пениси е со должина од 6,8 см во ерекција, открива една студија.

Малиот пенис станува „голем“ под одредени позиции

Ако ги тргнете психолошките бариери настрана, постојат неколку секс пози кои ќе им помогнат на жените да достигнат оргазам за време на интимниот чин со маж со помал пенис. За статистика само 20% од жените добиваат врвно задоволство при самата пенетрација.

Го зедов телефонот од мажот да и се јавам на другарката

Неверство, прељуба, „копање“ по телефонто на партнерот... Се се тоа „запалливи“ љубовни теми, но искустовото на една Србинка е целосна „победа“.

Таа еднаш го зела телефонот од сопругот, но само за да и се јави на својата другарка.

И подобро да не го стореше тоа.

Одговорот од другата страна беше шокантен.

ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА: Секој викенд имала секс со различен маж, а последиците биле фатални

Оваа Американка која била во куќа на сестринство звучи како сцена од возбудлив филм, но приказната за нејзиното возбудување има и мрачна страна, но и многу болна, која ја криела длабоко во себе и и било тешко да го признае сето тоа.

Викендите ги поминувала практикувајќи секс за една ноќ (а понекогаш тоа го правела и во текот на цела недела), а будењето следното утро било болно. Така Мередит Ли го опишала своето искуство.

– Кога си во сестринство, сексот за една вечер е како потврда. А ти сакаш потврда и тоа што почесто. За викендите ги истражувавме телата на типовите кои живееја на неколку метри од мене. Наутро ќе се искрадевме од соседните братства и трчавме да имаме колективен состанок.

Патот кон нашата куќа после сексот за една вечер беше познат како „одот на срамот". Некои ги лечеа физичките последици на мачнина и главоболки, но за оние емотивните последици никој не зборуваше.

Некои плачеа сами а некои чекаа порака од мажот со кој претходната вечер имале секс. Тие никогаш не пристигнуваа, а ние не сакавме да признаеме колку боли тоа.

Сексот за една вечер се сметаше за кул појава и ако не ти беше кул, самата сум виновна – таа култура сакаше да го мислиме тоа. Никој не ни кажа дека ноќта полна со секс без обврски, наутро е проследена со депресија и анксиозност.

Никој не ни кажа дека потиштеноста е нормална реакција. Најсрамното нешто беше тоа што ми беше срам да кажам дека сум несреќна и тоа што патев преку емоционални мамурлоци.

Во текот на неколку години секој викенд имав секс со различно момче и очекував поинаков резултат. Дури со помош на терапевт сфатив дека сексот без емоции ме повредува.

Затоа, сега кога некоја пријателка ќе ми се јави после дива вечер, не ја прашувам само како било – туку како се чувствува.

Дали го задоволувате во кревет?

Постои голем број на мажи кои се многу незадоволни од сексуалниот живот со својата партнерка. Еве како тоа суптилно го покажуваат. Проверете дали можеби и вашиот партнер е незадоволен.

Деконцентриран е

Секому му се случува да биде обземен со мисли, но мажот кој ужива во сексот со вас нема да биде во состојба да размислува за било што друго. Доколку тој има време да се грижи за работата или за обврските, она што му се случува во креветот едноставно не успева да му го придобие вниманието.

Не ве гледа во очи

Се разбира дека тој нема да ве гледа во очи цело време, но мажите кои не се задоволни со сексот најчесто избегнуваат контакт со очите за време на целиот однос. Така им е полесно да глумат дека сè е во ред.

Инсистира на пози кои вие не ги сакате

Мажот на кој му значи задоволството во креветот, како своето, така и на жената со која е, постојано се труди нејзиното искуство да биде незаборавно. Но, оној кој е незадоволен ќе престане да се грижи за партнерката и ќе почне да се фокусира единствено на себе.

Сака да го изгледа филмот до крај

Колку и да е добар филмот кој сте го пуштиле, повеќето мажи на самото спомнување на поимот секс едноставно им доаѓа да го земат далечинскиот управувач за да го стопираат филмот и да „пуштат“ акција во живо. Но, доколку вашиот партнер на вашата иницијатива ја занемарува, или одложува, преферирајќи да го изгледаа целиот филм, веројатно нема преголема желба за секс со вас.

Популарно