Најдобрата дугарка откри нови детали - Кеба се залетал и воопшто не успорил на пешачки

Најдобрата другарка на 18-годишната А.Ѓ., која синоќа на пешачкиот премин на улицата „Париска комуна“, во Нов Белград беше прегазена од фолк пејачот Драган Којиќ Кеба, вели дека пејачот во ниту еден момент не запрел пред пешачкиот премин.

Сообраќајката се случила додека девојчињата се враќале дома од училиште.

Според зборовите на најдобрата другарка на повредената, пејачот буквално се залетал.

-Ниту во еден момент не застана, ниту забави пред пешачкиот премин. А.Ѓ. се здоби со полесни повреди, неколку конци на главата, а повреди има и на нозете и грбот. Доживеа и епилептичен напад - изјавила другарката за српските медиуми и додала дека повредената сега е на домашно лекување.

Таа тврди дека Кеба се вратил да види како е девојката и инсистирал тој да ја одвезе во болница.

-Веројатно сакаше да сокрие што се случило, но јас бев побрза и викнав Брза помош, која веднаш дојде - наведува другарката изреволтирана од однесувањето на пејачот.

Да потсетиме, Драган Којиќ синоќа околу 20 часот прегази девојка на ешачки премин, а од полицијата потврдиле дека не биле пронајдени траги од алкохол во неговата крв.

(ФОТО) Заљубен до уши - Лукас објави фотографија со новата девојка

Познатиот српски фолк пејач Аца Лукас реши да не го крие идентитот на својата избрачничка, па после неколку месеци шпекулации во јавноста, на социјалните мрежи закачи фотографија која наиде на голем број пораки од неговите следбеници, додека е очигледно дека романсата им станала и тоа како сериозна.

Аца Лукас се забавувал во еден белградски ресторан, а друштво му правела избраничката Божана Вујиновиќ, па нивната фотографија ја поставил на својот Инстаграм профил.

На една фотогарфија се гледа како се држат за раце.

На друга фотографија цврсто ја држел до себе преку градите, а уживале до доцна во ноќта во друштво на пријателите.

Погледнете:

Во еден ден се раѓаш, во еден ден умираш!

Марина Туцаковиќ замина на лекување во Германија, каде ќе се задржи неколку дена, како би била на автоимуна терапија.

На тој начин познатата авторка на бројни хитови се обидува да се бори со тешката болест.

Таа сега се огласи на социјалната мрежа Инстаграм, а нејзината емотивна порака ги разнежи и пријателите и фановите.

-Во еден ден се раѓаш. Во еден умираш. Во еден се заљубуваш. Во еден ден запознаваш личност која ти го менува животот. Во еден ден се се случува- гласи пораката на Марина.

ФОТО: Ова е новата девојка на Саѓа Ковачевиќ

Саша Ковачевиќ, за првпат во јавноста, се појави пред медиумите со новата девојка, некогашната српска мисица Зорана Тасовац.

Саша и Зорана не ги криеја емоциите, иако на убавата бринета и беше прилично непријатно толкавото медиумско внимание и фотографирање. Сепак, случајно или намерно, згодната мисица позирајќи пред објективот, покажа повеќе од што треба, па под кусото мини фустанче и ѕирнаа белите гаќички, а раката и заврши високо меѓу нозете на своето ново, популурано момче.

Убавата Зорана еднаш беше избрана за Мис на Војводина, а во 2007 година беше прва придружничка на изборот за Мис на Србија. Родум е од Kикинда, а во 2008 година таа беше српска претставничка на изборот за Мис Универзум.

Зорана, инаку, има ќерка, која Саша веднаш ја прифатил како свое дете.

Да потсетиме, Саша, пред Зорана, беше во долга врска со Јована Јоциќ, и тие имале таков однос што сите беа убедени дека ќе се венчаат, но… до венчавка сепак не дојде. Наместо со свршувачка, Саша заврши со  нова љубов.

Популарно