(ФОТО) Го паркирала автомобилот и оставила порака до паркинг сервисот - нивниот одговор го воодушевил регионот

Девојка по име Николина од Нови Сад го паркирала својот автомобил и заминала на испит. На шофершајмната оставила порака, за во случај да дојдат луѓето од паркинг сервисот. 

- Ве молам немојте да ми го кревате автомобилот, имам испит. Фала однапред, напишала оваа студентка. 

Кога се вратила, ја чекала уште една хартија . Меѓутоа тоа не била казна, туку порака на која пишувало: 

- Ние бевме и ќе дојдме повторно. Ако не биде 8- ца ќе ја кренеме, гласел одговорот на нејзината порака која многу ја израдувало. 

Оваа фотографија стана хит во регионот.

Со оваа Јапонска техника потребно ви се само 5 минути за да се ослободите од стресот!

Додека одредена количина на стрес во нашите животи е нормална, па дури и неопходна, прекумерниот стрес може да се измеша со нормалните секојдневни активности и да заземе голем дел од нашиот личен живот и здравје.

Ве покануваме да пробате една античка јапонска техника на само – релаксација која нема да ви одземе повеќе од 5 минути, а може да ја направите било каде во секое време.

За да ја извежбате техниката, потребно е да разберете дека секој прст од вашата рака претставува различно чувство или став.

Палец – Помага во борбата против емоциите како вознемиреност и грижа.

Показалец – Може да ви помигне да го победите стравот.

Среден прст – Ви помага да ја контролирате лутината и незадоволството.

Прстен – Овој прст ќе ви помогне да се борите против депресија и тага и ќе ви помогне да бидете порешителни.

Мал прст – Ви помага да ја смирите вознемиреноста и да се зголеми оптимизмот и довербата.

За да ја усогласите енергијата на животот во телото, фатете го прстот со спротивната рака, завиткувајќи ги сите прсти и палецот околу неа. Држете го секој прст една до две минути. Ќе знаете дека функционира кога ќе осетите пулсирање.

За да го смирите вашиот ум, нанесувајте мал притисок во центарот на дланката со палецот на спротивната рака и држете го барем една минута.

Вежбајте ја оваа техника секој ден за да останете смирени и повторно да ја воспоставите рамнотежата во себе.

Единствената причина зошто мажите сакаат секс без кондом

Сите знаат колку е важна заштитата, но некои мажи не можат да се воздржат.

Кога станува збор за страст и секс, се случува да се изостават средствата за заштита како што е кондом.

Мажите, особено во тој момент, се фокусирани на женските атрибути и страста им го “поматува” умот.

Понекогаш едноставно преовлаува животинскиот инстинкт кој како резултат на хормонски процеси предизвикува нагон за “поседување” на избраната жена.

Зошто попуштаат сопирачките?

Колку жената е попривлечна за мажот толку тој е помалку заинтересиран за употреба на кондоми.

И не само тоа, кога е привлечна за него, неговиот нагон за завршницата без прекин е многу посилен.

Сепак, треба да се има на ум дека сексот со заштита му дава целосно задоволство, бидејќи не постои “главоболка” околу различните теми кои се однесуваат на “денот потоа”.

Ребиќ заврши под задникот на Нивес Целзијус: “Ќе го држам тука седум дена”

Анте Ребиќ стана херој на Хрватска со голот против Аргентина, а исто така тој ја воодушеви ѕвездата Нивс Целзијус.

Популарната пејачка, кој секогаш привлекува многу внимание овој пат одлучи со новата слика на Инстаграм да му изрази благодарност на Ребиќ за одличната игра и погодок. Под задникот го напиша неговото име.

„И така, реков јас синоќа дека Ребиќ сигурно ќе постигне гол и дека има да го носам една недела на задникот (сакав да речам, еден месец, ама се збунив)…Ете, да не испадне дека не си стојам на зборот“, напиша Нивес на Фотографијата која ја објави.

Ќе видиме кој ќе биде следната “жртва” на најпопуларната и најсекси Хрватка, Нивес, а ако Хрватска продолжи вака, веројатно некој ќе заврши на градите на Нивес.

 

A veceras navijamo ovako 🇭🇷 #vatrenozavatrene #samovatreno #croatia

A post shared by Nives Celsius (@nivescelsius) on

Популарно