(ВИДЕО+ФОТО) Со едноставен трик можете да откриете дали во домот ви се случуваат лоши работи!

Има многу техники со кои можеме да утврдиме дали во нашиот дом постои негативна енергија.

Наједноставен начин да го направите тоа е со помош чаша наполнета со вода.

Што е воопшто негативна енергија?

Секој од нас има своја енергија која се задржува на местата каде престојуваме и во предметите кои ги користиме. Нашите домови се места каде се среќаваат различни енергии, што од нас самите што од членовите на семејството.

Секое лице кое влегува во нашиот дом внесува одреден вид енергија, а таа може да биде позитивна или негативна. Негативната енергија предизвикува стрес, здравствени и финансиски проблеми и лоши чувства. Доколку мислите дека во вашиот дом е присутна таква енергија веднаш превземете нешто.

Во прозирна стаклена чаша ставете морска сол (солта би требало да заземе 1/3 од чашата). После солта ставете 1/3 од чашата ладна вода и 1/3 бел оцет.

Чашата ставете ја во собата во која мислите дека е собрана негативна енергија.

Откако ќе ја оставите чашата никој не смее да влезе во наредните 24. часа. Доколку теноста во чашата е во иста состојба како кога сте ја оставиле, можете да здивнете, во таа соба нема негативна енергија.

Но, доколку во чашата забележите меурчиња или течноста не биде прозирна очигледно е дека имате некакви проблеми.

Откако течноста во чашата ќе ја апсорбира негативната енергија течноста истурете ја во веце шоља и веднаш пуштете вода.Постапката повторувајте ја секој ден додека течноста во чашата не стане бистра.

(ВИДЕО) Урнебесни реакции: Легнуваат до своите девојки, а се будат покрај нивните мајки

Како би сте се чувствувале да се разбудите покрај мајката на својата девојка?

Всушност, пет парови од Белгија, биле испратени на бесплатен одмор, на сончева локација и тоа со цел добро да се забавуваат.

На полноќ, девојките станале од креветите во своите соби, а на нивно место легнале нивните мајки. Кога момците се разбудиле, доживеале шок.

Нивните реакции се урнебесни.

Сакал на интернет да објави секс снимка со поранешната девојка: Нејзината одмазда ќе ја памети до крајот на животот

Осумнаесетгодишна девојка порано оваа година признала дека силувала маж заканувајќи му се со нож е осудена на пет години условна затворска казна.

Освен тоа, во следните 25 години таа ќе биде регистрирана во регистарот на сексуални престапници.

Лестина Мери Смит од Мичиген имала 17 години кога силувала 19 годишно момче во автомобил, го снимила делот од инцидентот, па неиуменуваниот тинејџер му се заканувала со нож.

Тоа се случило на почетокот на оваа година, поточно на 11 јануари.

Судејќи според сведочењето на жртвата, парот наводно бил во врска околу 2 месеци на крајот на 2016 година

Нападот се случил после тоа и тоа поради караница околу секс снимка.

-Жртвата наводно имал снимка од секс која сакал да ја сподели на социјалните мрежи. Мојата клијентка сакала да направи една снимка со него како би го спречила да ја сподели, кажа нејзиниот адвокат Џејмс Ф.Гаст.

Според сведочењето на жртвата, Лестина му се заканувала  со нож па го снимила како и пруша орален секс, пишува Метро.

И се заканувала многу поголема казна, но силуваниот маж пратил писмо до судот во кое замолил да не ја праќаат во затвор.

Судијата на Лестина и одредил и лечење за сексуални престапници, па и забранил контакс со денеска 20 годишното момче, а жртвата морала да исплати и 1.000 долари.

Освен тоа, следните година дена ќе мора да носи електронска нараквица за следење.

(ВИДЕО) Свршеницата на Роналдо ги разлути фановите со објавеното видео во кое таа вежба

Партнерката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез пред девет дена роди девојче, а парот го разнежни светот со првата фотографија од својата ќерка.

Меѓутоа, Џорџина сега успеа и да ги разлути своите фанови со објавувањето на кратко видео во кое таа вежба само неколку дена по породувањето.

 

Me encanta😍 Maravilla de gym 💪#amplitud #buenrollo #cr7crunchfitness @cristiano

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

"Што правиш, само што роди?! Ниту еден лекар не би ти го препорачал ова! Тоа е твое тело, прави што сакаш. Го почитувам тоа, но не те разбирам", напишала една нејзина следбеничка на Инстаграм.

"Што ќе добиеш од тоа добро да изгледаш, ако ова ти штети на здравјето? Сега си мајка, престани да мислиш само на себе", додала друга, додека третиот коментар бил поостар: "Не смееш да вежбаш барем шест недели по породувањето! Изгледа дека притисокот е огромен кога си девојка на Роналдо, па затоа мораш што побрзо да ја вратиш старата линија".

Но, помеѓу коментарите имало и такви кои застанале во одбрана на Џорџина и објасниле дека таа отсекогаш вежбала, дури и кога била трудна и дека нејзиното тело е навикнато на таков напор.

Популарно