Жена на педофил:„Секој вечер одеше кај нашата внука во соба…“

Додека била кај дедо и на чување, често се будела без гаќички, со откопчани панталони, со ужасни болки во стомакот…

Татко од пеколот, задарски Фритзл…За таткото од Задар, Хрватска, кој со години го злоставувал своето семејство, а најстарата ќерка и’ психички и сексуално, која како малолетничка останала бремена од татко и и’ му родила дете е еден од најлошите случаи од судската пракса во Хрватска, поврзана со педофилија и инцест.

Ќотек, навреди, омаловажување и незамисливо злоставување за децата од ова повеќечлено семејство биле секојдневие. Живееле некако со тоа, а мајката молчешкум преминувала преку се, како што и во повеќето случаи е.

На соседството му бил сомнителен односот на таткото и најстарата ќерка од која не се одвојувал, но реагирале само поради бучава која била секојдневна појава во тој стан. Полицијата пишувала пријави поради нарушување на јавниот ред и мир, како и поради семејно насилство, но не ги откриле размерите на насилството.

Подлабоко „не копале“ ниту социјалните работници откако малолетничка, од тоа семејство, родила дете, а идентитетот на таткото останал непознат. Сето тоа со години се случувало во станбена зграда во населен градски кварт.

Се иживувал на внуката која имала пет години

„Сите го викаат педофил. Соседите, робијашите во Лепоглава, и тоа ми е најлошо. Болен е и мислам дека нема да издржи до крај и дека нема жив да излезе од затвор. А, сеедно се надевам дека ќе го помилуваат. Повторно, ако се врати, нема да му биде лесно на соседите да им погледне во очи“ зборува и плаче 70. годишна жена, сопруга на 75. годишен педофил кој поради сексуално злоставување на својата внука добил осум години затвор.

Еден од ретките педофили во Хрватска кому вештаците психијатри му дијгностицирале педофилија бидејќи сексуално се иживувал на својата внука, кога имала само пет години.

Полуден дедо, стоело во пресудата, во својот стан во средиштето на град во Истра, почнал да се задоволува кога неговата внука имала само шест години.Тоа го правел цели 11. години заканувајќи и се да молчи. Додека била кај него на чување често се будела без гаќички, откопчани панталони, ужасни болки во стомакот…

Разголена ја допирал по целото тело. Злоставувањето кулминирало во нејзината 12. година, кога ја силувал.Полудениот дедо продолжил да се иживува над немоќното девојче се’ до нејзината 17. година кога таа својата мрачна тајна им ја раскажала на родителите.

Својата трагедија ја опишала во писмо

„Тато, дедо ме силуваше“ биле единствените зборови на несреќното девојче пред покривајќи го лицето се расплаче.

Својата трагедија детално ја опишала во писмо кое ги шокирало родителите, бабата па дури и полицајците. Педофилот бргу завршил зад решетките…

Меѓутоа, девојчето во писмото напишало и’ дека во една пригода и се пожалила на баба и дека дедо и ја фаќа по градите. Баба и не и поверувала туку и објаснила дека „дедо само контролира дали дишеш“. Психичката состојба на несреќното девојче, сега веќе 22. годишна девојка, е тешко нарушено поради претрпената траума.

„Го презирам. За мене тој како човек не постои. Тој нема повеќе што да бара на улица, а на сите би ни било полесно стариот педофил пред да оди во затвор да се обесеше“ рекол таткото на несреќната девојка.

Смртоносни секти активни на Балканот: „Од гробница извлекував деца избезумени од оргии“

Авторот на книгите „Секти и ментална манипулација“ и „Хорор пред нашите врати“ Димитрије Пастуовиќ поминал добар дел од животот истражувајќи ги сектите на овие простори, како и изучувајќи ги нивните ритуали.

Авторот раскажува за опасноста која сектите ја носат со себе, за тоа како да се тргнете од нив, каде регрутираат и како изгледаат нивните ритуали.

Секташките ритуали се далеку од она што е блиско и разбирливо за обичниот човек и своевиден приказ на изопачениот ум, пишува Курир.рс.

Од конзумирање на натопено пециво и леб во животинска крв, преку спиење во гробници, проституција, убиства и самоубиства, до оргии, припадниците на сектите не ги запира ништо.

Ова е својствено и за најопасната секта кај нас и во светот – „Црна ружа“.

– Повеќе пати влегував во нивните обреди и ги наоѓав на црни миси. Мисата започнува воглавно на скриени места или гробници подготвени за утрешниот погреб. Тие се собираат, а бидејќи ги мрзи да прават леб, купуваат погачи кои подоцна ги натопуваат во животинска крв. Тоа се случува со употреба на наркотици и завршува со оргии. Новиот член кој се иницира има услов да преспие во гробница која е подготвена за утрешниот погреб.

Пастуовиќ го опишува контактот со оние кои ги пронашол во гробници.

– Ги извлекував од гробници. Просто е неверојатно каква глетка е тоа и колку беа избезумени. Наоѓав и деца од 14-15 години.

Пастуовиќ тврди дека „Црна ружа“ е најопасна секта и кај нас и во светот.

Како што вели, сите нејзини членови воглавно завршуваат трагично, така што се убиени или сами се убиваат.

Последните зборови на, Чарлс Менсон - најсвирепиот убиец во светот

Еден од наусоривте масовни убијци на 20 век, Чарлс Менсон, почина пред неколку дена во болница во која бил префрлен од затворот  кога било констатирано дека е на смртна постела.

Злосторникот кој најпрвин е осуден на смртна казна, која потоа е заменета со доживотна робија, во историјата на криминалистиката влегува со свирепите убиства кои ги направија членовите на неговата секта „Семејство“.

Меѓу 35 жртви на оваа секта е и актерката Шерон Тејт, сопруга на режисерот Роман Полански, која со 16 убоди од нож ја убиле во осмиот месец на бременоста.

Денес се откриени последните зборови на Менсон пред да ја испушти последната воздишка, а кои докажуваат дека и во смрт заминал онака како што живеел – како вистински лудак.

– Јас сум најпознатото човечко суштество не само помеѓу живите, туку и кое некогаш живеело. А се уште не сум мртов. Што ќе се случи која ќе умрам? – рекол Менсон на смртната постела.

Претходно Менсон, кога бил префрлен во болницата, негирал дека има врска со убиствата за кои е осуден на доживотен затвор, велејќи дека никогаш ништо не им наредил и дека членовите на сектата „Семејство“ можеле да ја напуштат истата кога и да посакале.

Очевидците на неговите последни денови додаваат дека не покажал ниту трунка каење.

ВИДЕО: Селфи од пеколот!

Новите хорор филмови во последниве години се повеќе психолошко, отколку страшни во самиот момент, но ова видео е различно. 

Доколку сте љубител на хорор филмовите, веројатно сте прилично уверени дека досега сте виделе се` и дека ништо не може да ве исплаши. Веруваме дека ќе го промените мислењето после ова видео. Имено, оваа застрашувачка сцена е од краткиот филм „Селфи од пеколот“. Добро подгответе се за она што следи:

Популарно