ФОТО: Македонската пејачка речиси гола и без гаќички

Почна амбициозно, растеше во прилично тензични и тешки услови, а затсношти наполни 10 години. Да, МАРС (Македонскиот радиски фестивал) одбележа јубилеј! Се случи уште едно издание посветено на домашната музика на кое на сцената во МОБ продефилираа најуспешните за оваа 2017 година, а меѓу нив Сара Мејс, ДНК, Димитар и Тајфата, Кристина Арнаудова, Наташа Малинкова, Некст тајм, Меморија, Викторија Лоба.

Меѓу наградените во сите 12 категории за кои одлучуваа триесетина радиостаници од целата земја, како и новинарите од печатените медиуми и некои интернет портали, кои ја доделија наградата за најубав текст, се најдоа:

1.АЊА ВЕТЕРОВА – “Рам Бам Бам” – (Ѕвезда што се раѓа)
2.ДИМИТАР И ТАЈФАТА – “Остани” – (Радиски хит со етно мотиви)
3.САРА МЕЈС – “Небо” – (Радиски диско хит)
4.ВИКТОРИЈА ЛОБА – “Дојди” – (Радиски поп хит)
5.ДНК – “Невозможна мисија” – (Ар ен би хит)
6.КРИСТИНА АРНАУДОВА – “Љубена” – ( Најдобра радиска балада)
7.ТЕА И ПАНЧО – “Рушевини” – (Партнерство за хит)
8. АЈ КЈУ – “Мојот крал” – (Радиски хит изведен од група)
9.НАТАША МАЛИНКОВА – “Хеј мама” – (Радиски хит изведен од женски вокал)
10.ЛОЗАНО – “Ова лето ќе се памти” – (Радиски хит изведен од машки вокал + Апсолутен радиски хит+Најдобар текст на песна)
11.НЕКСТ ТАЈМ – “Слушам кај шумат шумите” – (Најдобра преработка)
12.МЕМОРИЈА – (Награда за трајни вредности)

А погледите ги собра,Младата пејачка Теа, која ја освои статуетката Партнерство за хит за темата “Рушевини” со Панчо од ДНК се појави во креација со која ги остави буквално без здив присутните во салата, но и оние пред малите екрани и под која немаше гаќички. Храбро!

(ВИДЕО) Наташа Беквалац пред 20 години пееше на „Макфест“

Познатата српска пејачка Наташа Беквалац на 19 години настапи на „Макфест“ во Штип. Во 1998 година ја отпеа песната „Љубовта чека подобри денови“, песна со која освои награда и ѝ се допадна на публиката. Потсетете се како изгледала поп-пејачката пред 20 години.

(ФОТО) Поранешната на Аца Лукас, драстично ослабе – Но сите гледаа само во една работа кај Соња

Новата фотка на Соња Вуксановиќ покрена полемика по интернетот.

Соња Вуксановиќ често е во центарот на медиумското внимание. Овој пат, поранешната сопруга на Аца Лукас, објави нова фотка која предизвика полемика на интернет.

Многумина приметија дека Соња баш ослабела, некои дури сметаат дека и драстично, но тоа не беше се.

Поедини корисници на Инстаграм се здогледаа во нејзините усни, кои на прв поглед изгледаа поголеми. Затоа сите се прашуваа дали наводно ги зголемила.

Дали да или не, одговорот го знае Соња.

Погледнете ги фотките кои привлекоа внимание и напишете го вашиот коментар.

 

Lukasova žena se vratila kući. Da li je sada sve ok? #sonjavuksanovic #acalukas #tekstnaportalu #nadlanu

A post shared by Nadlanu.com (@nadlanu) on

(ФОТО) Пристигна со Бентли: Ана Николиќ ги шокираше фановите со својата облека- стравуваат дека не го заборавила Раста

Пејачката Ана Николиќ за прв пат се појави во јавноста по породувањето и разводот од раперот Раста.

Имено пејачката ги покани медиумите на прес конференција на која пристигна со автомобил од марката Бентли, а на неа зборуваше за нејзините музички ангажмани во иднина и враќање на музичката сцена по паузата.

Ана пристигна цела облечена во црно, а фановите се загрижија и се запрашаа дали се уште таа можеби жали по изгубеното? Нејзиниот сопруг Раста.

Сепак со широка насмевка на лицето и длабокото деколте Николиќ ги убеди сите дека „цвета“ по разводот и дека едвај чека да се врати на сцената, а тоа ќе се случи токму за новогодишната ноќ на 31 декември.

Популарно