(ФОТО) Миа Костова се отвори: Омилената поза за малку ќе ме чинеше да завршам на клиника!

Социјалните мрежи доколку не се злоупотребуваат можат да бидат од голема полза. Како создадени за комуникација во секоја пригода, од секое место и на било која тема, нив ги ползуваат сите… Од обичните луѓе до познатите и јавни личности! Таму тие некако полесно ја отвораат душата, ги искажуваат емоциите, убавите и грди нешта, пријатните и непријатни случки и искуства во животот!

Така и македонската ТВ водителка Миа Костова дебатирајќи со пријателките си ја отвори душата… За омилената поза, која за малку Миа ќе ја чинеше да заврши на клиника! На операција во болница! Ама ако помисливте дека се работи за… Неее… не е тоа во прашање. Во прашање се фотографиите и фотографирањето со мобилните телефони или таканаречените селфи пози!

„Имаат една поза за сликање младиве денес, ја ја имав истата далечната 2011 со дискусхернија на L4 L5. Пред операција бев“ – се пожали убавата водителка на својот Фејсбук профил, коментирајќи ги селфи и не само селфи фотографиите на многу познати и непознати девојки кои секојдневно осамнуваат на социјалните мрежи.

Арно ама бидејќи има разни пози, па некоја од пријателките не стигнала сите да ги проба, Миа мораше сликовито и „пластично“ да и објасни за која тоа фото поза се работи. Чисто од практични причини од здравствен карактер…

„Па не можам слика да ти стаам, нешто као прекршени у кичма у десно, демек г’зов пресекси и раката свиткана. Ја бев иста. На тродони“  –  експлицитна е во појаснувањето згодната водителката.

Затоа девојки, паметот во глава и внимавајте со тоа позите… Со оние за селфи, а и со оние – другите! Да не се „сецнете у кичма“!

ФОТО: Водителот Жанко „З’ш“ Голабоски бара девојка… „по хроно“!

Охридскиот радио и ТВ водител Жанко „З’ш“ Голабоски важи за голем љубител на природата, ама и за голем шегаџија. Познат по неговите „З’ш“ авантури на возење велосипед, пешачење, планинарење… на себесвојствен начин ја развива еко културата во Македонија и е еден од ретките кај нас што го прави тоа:  ужива во природата, а при тоа  ја пази, чува и негува.

Патем, не ја пропушта можноста некоја од своите шеги да не ги интегрира и кога е во акција, на пат, на терен во некоја од своите еко авантури.

Арно ама, спортскиот живот бара и специфична, здрава исхрана. Па како што на Жанко му летаат „пеперутки во стомак“ кога е на некоја од своите авантури во природа, така му влезе и чивијата дека треба  да го промени и својот начин на исхрана.

А пустото, сам ниту се јаде, ниту се пие, па затоа Жанко наш, решил да си најде друштво. И тоа не било какво, туку женско. Девојка „за озбилно“… За дружба при јадење… За оброци во двојка!

Девојка за кркање во двојка – ДА, ама не било каква. Жанко бара „девојка по хроно“!  Па на социјалните мрежи пуштил оглас. И сега понудите ги чека во инбокс.

Во меѓувреме веќе има две пријави: Едната е ќерка на касапот од  „Даљан“…

…А другата е моторџика… на оној, мајсторон за ауспуси од „Рача“!

Засега изборот е тесен, ама има време… Конкурсот е отворен.  Останатите пријави се очекуваат до Нова година во инбокс. Дотогаш, охридскиот радио и ТВ шегаџија ќе мора да се храни – соло! И тоа како ќе му дојде! З’ш таке морат! Епа, наздравје!

ФОТО: Стефан од „Некст Тајм“ ги покажа своите неоткриени квалитети, а се пофали и со уште еден успех за гордост

За браќата близнаци од „Некст Тајм“ е добро познато дека кога е во прашање музиката и кариерата, трпеливо и внимателно избираат што ќе и понудат на публиката, а ваквата девиза им се покажа како успешна.

Кога пак приватноста е во прашање, за Мартин е познато дека го обожава фотографирањето, а пак Стефан освен што е вљубеник во моторите, сега откри дека има квалитети и за готвење во кујна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vintage soul!!! #caferacerxxx #caferacer #bratstyle #caferacers #motorcycle #oldtimer #hondacb #hondacb650 #hondacb750 #honda

A post shared by Stefan (@stefan_filipovski) on

Дека ужива во одлично приготвените рецепти по сопствен вкус, покажа со една од последните фотографии на која го откри своето кулинарско дело, односно мајсторски подготвениот говетски стек, сервиран како од ресторан.

Дамите кои готват, па и оние што не така добро се снаоѓаат во кујна, сигурни сме дека би се воодушевиле, но најмногу неговата сакана која очигледно е среќничка што има ваков шеф крај себе.

Браќата не се од оние познати личности кои преферираат активно окупирање на социјалните мрежи и знаат да се пофалат само кога има нешто големо, како во случајот.

Имено, тие на официјалната страница на „Некст тајм“ објавија дека нивната преработка за песната „Слушам кај шумат шумите“ на интернет каналот Јутјуб достигнала 4 милиони прегледи и поради ваквиот успех се заблагодарија на сите оние што им помогнаа во остварување на соништата.

Во продолжение уживаjте во празникот за уши и очи со кој браќата со право се гордеат:

ФОТО: Водителката на „Бекстејџ“ направи драстична промена

Неодамна на ТВ екраните се врати и естрадниот магазин „Бекстејџ“  во кое од прилозите може да дознаете интересни новитети за личностите од јавниот свет.

Миа Костова пред ТВ екраните секогаш изгледа средена и подготвена кога камерата треба да е „он“.

Таа редовно го негува својот изглед, а русата коса е нејзин заштитен знак.

Меѓутоа, овој пат ги изненади своите следбеници кога на „Инстаграм“ објави фотографија на која водителката не е повеќе русокоса, туку има црна коса.

Сепак, станува збор за перика за  рекалмирање на еден бренд на која самата водителка е заштитно лице.

Некои од фановите и коментираа дека подобро и стои русата коса, некои истакнаа дека  и вака изгледа убаво.

Како ви се допаѓа Миа со црна коса?

Популарно