ФОТО: Македонската водителка стана бодибилдерка!

Поранешната македонска водителка, Марија Стојниќ која ја паметиме по емисијата „Во бело“, смени 

Таа е среќно мажена во Германија, а нејзина нова професија е бодибилдерството…

Погледнете како изгледа денес Марија:

 

A post shared by Marijaaaa (@rastic.marija) on

 

A post shared by Marijaaaa (@rastic.marija) on

 

A post shared by Marijaaaa (@rastic.marija) on

ФОТО: Марјана во бикини и „миленце“ за на телевизор

Една од најубавите и најзгодните Македонки, Марјана Станојковска, е многу популарна на социјалните мрежи. 

Лото Марјана често објавува фотографии на Инстаграм, а на дел од нив изгледа навистина жешко. На денешната објавена фотка, Марјана е во бикини и покриена со нешто што наликува на миленце за на телевизор. Но, кога си убав, убав си и под миленце.

Се омажи, се породи, па се разведе, а Брена и беше кума

Една од најубавите водителки, Сања Кужет денес е во брак и има еден син, а малкумина знаат дека има и еден брак зад себе, со член на обезбедување на Жељко Митровиќ.  Сања и Зоран Пипер се запознаа кога таа работеше како презентерка на временска прогноза на „Пинк“.

Кажаа ДА, па остана бремена, а по породувањето се разделија, а на свадбата кума и беше Лепа Брена.

Сега среќата ја најде со друг маж.

ФОТО: Најсекси Кардашијанката има ново момче

Ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан (39), минатиот месец ја прекина врската со моделот Јунис Бенџим (25), а многу брзо после тоа, според пишувањето на странските медиуми, пронашла ново и тоа уште помладо момче, Лука Сабат (20).

Тие двајца овој викенд го поминале заедно, прво уживале во италијански ресторан во Лос Анџелес, а потоа отишле во луксузен бар со базен.

Новопечениот пар не се разделил, па по ова патување, заминале во Чикаго, на отворање на азиски ресторан и ноќен клуб.

Кортни со својето момче има направено и неколку фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chicago!!! @taochicago

A post shared by David Grutman (@davegrutman) on

Лука е модел, стилист и моден дизајнер, кој глуми во американската комедија "Grown-ish". Пораснал на релацијата Париз-Њујорк, мајка му е стилистка, а татко му моден дизајнер.

Пријателка на Кортни, за магазинот "People", открила дека нејзиното семејство е среќно, бидејќи раскинала со Јунис.

"Кортни повеќе не е дистанцирана од сестрите и со нив работите повторно се во ред. Повторно сѐ ќе се нормализира наскоро, судејќи по тоа дека Јунис повеќе не е во игра", рекла пријателката и заклучила дека е позитивно тоа што Кортни има 19 години помладо момче.  

Популарно