Вака изгледаше порано, а потоа ракот на дојка ја изеде: Со фотографиите сака да ги предупреди младите девојки

Бјанка Инес пред само шест месеци откри дека боледува од рак и имала две операции, 12 хемотерапии и 10 пати била во болница. Нејзиното тело после се што поминало не можеше да издржи и младата жена сега изгледа непрепознатливо.

Се почна кога Бјанка напипала мал чвор на десната дојка. За неколку недели тој пораснал со неверојатна брзина и на 21. роденден лекарите и ја соопштиле најстрашната вест - дека има трет степен рак на дојка, многу ретка дијагноза за некој на нејзини години.

Ова е потсетник дека ракот не бира. Не го интересираат вашите години или финансиската ситуација. Целото ова патување се обидувам да бидам позитивна, да ја покажам суровата реалност и да ги предупредам младите жени, напиша таа на Инстаграм.

Во декември го продолжува лекувањето и за иднината размислува позитивно.

Можам да кажам дека се радувам на тоа што сум чекор поблиску до живот без рак, одлучна е Бјанка.

(ВИДЕО) Ако ова им го прави на флеките, што ли му прави на желудникот?

Многупати сте чуле дека енергетските пијалоци не се добри по здравјето, но сепак продолжувате да ги пиете. После оваа снимка можеби сериозно ќе се запрашате дали сакате и понатаму да ги внесувате во организмот.

Овој американец сакал да ги тргне флеките од металниот стол во својата работилница, прво земал симнувач на рѓа во спреј.

Но, корозијата се покажала многу малку отпорна, па посегнал по енергетскиот пијалок Манстер. Било доволно многу малку време од таа течност, со што сите флеки потполно исчезнале.

Ако енергетските пијалоци лесно ги симнуваат флеките, запрашајте се што му прави на желудецот и системот за варење. Доколку имате залихи од овие пијалоци во домот, еве ви предлог како можете корисно да ги потрошите.

Симптоми што укажуваат на цистит на мочниот меур: Можеби го имате, а не знаете

Циститот на мочниот меур ретко се појавува и честопати не предизвикува никакви симптоми, но ако ги почувствувате овие работи, мора веднаш да одите на лекар.

Симптомите најчесто се чувствуваат кога цистата ќе се инфицира или значително ќе порасне, а главни знаци се: болка во текот на мокрењето, крв во урината, болка при потребата за мокрење, зачестено мокрење, неспособност да се контролира мокрењето, честа потреба за мокрење во текот на ноќта, болка во долниот дел од грбот и чуден и засилен мирис на урината.

Докторите воглавно ги дијагностицираат цистите со скенер и ултразвук, а се верува дека причината за оваа појава е користењето катетер, операција на мочниот меур, камен во бубрег и честите уринарни инфекции.

Циститот може да предизвика компликации како што се затнување на текот на мочниот меур, опасни инфекции, а разни компликации можат да настанат и при пукање на цистата.

Ослободете се од подочниците засекогаш!

Ако имате темни кругови околу очите кои секое утро ги прекривате со коректор, ова алтернативно решение дефинитивно ќе ви биде добредојдено.

Брзо е, евтино, ефикасно и долготрајно.

Потребно е да земете неколку ливчиња свежо нане, да ги измешате во блендер и да додадете неколку капки маслиново масло.

Откако ќе ја изблендирате оваа смеса и ќе добиете свежата маст нанесете ја под очите пред спиење и оставете ја да делува.

Постапката повторувајте ја додека не забележите подобрување.

Подочниците се последица на неправилна исхрана, таложење на токсини во организмот и недостаток на сон.

Покрај овој лек практикувајте сон од најмалку 8 часа дневно, пијте најмалку 1 литар вода и намалете го количеството на алкохол или цигари.

Популарно