ФОТО: Сузана Гавазова речиси гола на сцена

Македонската фолкерка,Сузана Гавазова на фолк фестивалт „Роса“, настапи во стајлинг кој многу потсетува на српската ѕвезда Цеца Ражњатовиќ. Така и кометрираа нејзините блиски под фотографијата која Гавазова ја сподели на социјалните мрежи.

Сузана  Гавазова, мајка на две деца, е одамна на естрадата. Таа важи за една од нашите фолк- пејачки кои имаат многу настапи, не само тука и туку и надвор од земјава, особено турнејите во Австралија и Америка.

(ВИДЕО) Бора Чорба од болница: Имам една лоша и една добра вест

Бора Ѓорѓевиќ , фронтменот на Рибља Чорба е во болница . Тој на фановите им се обрати преку социјалните мрежи 

Тој објави дека нема да може да го одржи концертот закажан за утре во Крагујевац. Вели дека е сериозно повреден и е хоспитализиран .

На своите обожаватели им порача дека има една добра и една лоша вест.

Лошата вест е дека го откажува концертот во Крагујевац, бидејќи се повредил и скршил ребра. Добрата вест, вели Бора, е дека кога ќе се опорави ќе го одржи концертот на кој ќе биде подобар од било кога. 

ФОТО: Без градник, со танга во тесни бели панталони - Карлеуша за неколку часа собра 83.000 лајкови

Јелена Карлеуша објави секси фотографии кои беа проследени со илјадници лајкови и коментари.

„Убијте ги со љубезност, успех, одличен стил и голем природен задник“, напиша пејачката на секси селфито кое го објави на својот профил на Инстаграм.

Популарно