ФОТО: Сузана Гавазова речиси гола на сцена

Македонската фолкерка,Сузана Гавазова на фолк фестивалт „Роса“, настапи во стајлинг кој многу потсетува на српската ѕвезда Цеца Ражњатовиќ. Така и кометрираа нејзините блиски под фотографијата која Гавазова ја сподели на социјалните мрежи.

Сузана  Гавазова, мајка на две деца, е одамна на естрадата. Таа важи за една од нашите фолк- пејачки кои имаат многу настапи, не само тука и туку и надвор од земјава, особено турнејите во Австралија и Америка.

Тамара е бремена по втор пат!

Македонската поп-пејачка Тамара Тодевска е бремена вторпат. Таа оваа вест ја потврдила, пренесе „Женски магазин“.

„Сè уште не знаеме дали е момче или девојче, ама пресреќни сме. Хана ќе си има друштво“, рекла Тамара.

Тамара и нејзиниот сопруг Александар Димитровски веќе ја има ќерката Хана, родена во април 2016 година.

ФОТО: Лепа Брена се пофали, фановите шокирани

Лепа Брена го посетува црногорското и хрватското приморје.

Полуларната пејачка им се пофали на фановите со својот плен кој со пријател го уловила во Јадранското море. Имено, Брена со пријателот улови огромна риба, а нејзинтие фотографии сите ги изненадија.

Популарно